Combo a filtrowanie zakłóceń z sieci
#1
Szanowni Państwo,

Wątek może nie jest stricte studyjny, ale zdaje się pasować bardziej tutaj, niż do basowego.
Problem jest prosty, tramwaj przejeżdżający w pobliżu kamienicy gdzie mieszkam, wysyła do sieci tyle zakłóceń, że słyszę to w głośniku i jest to strasznie irytujące.
Rodzaj comba, gitara, pickupy, Solaris czy stara bimba, różnice są znikome.
Chciałbym to filtrować, najlepiej pomiędzy gniazdkiem, a wzmacniaczem. Czy ktoś jest w stanie polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Wątek dedykuje MPK Poznań oraz właścicielowi kamienicy.
You should never be comfortable, man. Being comfortable fouled up a lot of musicians.
Miles Davis
Odpowiedz
#2
Temat rzeka, ale w lżejszych przypadkach pomoże listwa z filtrem za "czyipół stuwy". Chyba że chcesz wydać kasę na dedykowane rozwiązania rackowe.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#3
Jest różnica przy gniazdku z uziemieniem?

Odpowiedz
#4
(05-01-2020, 09:17 AM)Burning napisał(a): Temat rzeka, ale w lżejszych przypadkach pomoże listwa z filtrem za "czyipół stuwy". Chyba że chcesz wydać kasę na dedykowane rozwiązania rackowe.

Dzięki za wskazówki! Stosujesz coś w tym stylu w swoim studio?Cytat:Jest różnica przy gniazdku z uziemieniem?


Zależy czego oczekujesz. Z tego co widzę w internetach, to podstawą są najpierw zabezpieczenia przepięciowe i prądowe (dodatkowe bezpieczniki, etc.), a potem dopiero dodatkowe filtry. Tego standardowa listwa nie ma i może się to przydać. Jeżeli masz dobrze zrobioną instalację w domu, to pewnie nie potrzebujesz filtrów, bo układ zasilający we wzmacniaczu ma swój własny obwód od tego, gorzej jeżeli coś sieje dodatkowymi harmonicznymi i słychać to na wyjściu.
You should never be comfortable, man. Being comfortable fouled up a lot of musicians.
Miles Davis
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości