Czym skleić głośnik?
#1
Witam.
Ostatnio zaczął mi delikatnie charczeć głośnik w kolumnie Hartke VX 115. Niezbyt mocno i niezbyt głośno, ale za to mocno denerwująco. Wymontowałem go dziś i przywiozłem do domu. Po obejrzeniu okazało się, że sprawa nie wygląda na poważną. Tu jest ta kolumna:
[Obrazek: pr_produkty_zdjecie_duze_20584_d.jpg]

Jak widać, głośnik ma aluminiową obręcz. Tuż przy niej dookoła głośnika jest ciemniejszy pasek z karbowanej tektury, i do niej jest na całym obwodzie przyklejona membrana. I właśnie od tego ciemniejszego paska ta membrana odkleiła się na odcinku około 15cm. I w tym miejscu warczy.
Myślę, że wystarczy to przykleić. Zanim jednak odwalę jakiegoś babola, wolę się upewnić. Czy stosować do tego jakiś konkretny klej, czy wystarczy na przykład zwykła kropelka? Chodzi o dwie sprawy. Po pierwsze czy mi ta kropelka nie puści na pierwszej próbie, i czy nie zepsuje brzmienia głośnika?
A może do tego zastosować jakiś specjalny klej? Jeśli tak, to jaki?
Na razie w miejsce tego głośnika wstawiłem Ashdowna, ale mam wrażenie, że brzmi bardziej mulisto, kartonowo i ciszej. Mam teraz kolumnę Hartke z niebieskim głośnikiem :)
Pozdrawiam
Ajgor
Sire Marcus Miller V7, 
Ampeg SVT 3 PRO, 
Ampeg BA-108, 
Ampeg PF 500, 
Samoróbka kolumna na głośniku Eminence Delta 15" 300W
Odpowiedz
#2
Butapren da radę
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości