ERNIE BALL Slinky Bass Nickel Wound
#1
[Obrazek: 1316172885P02834.png]

Opis i recenzja

Gram na tych strunach chyba od 4 lat. W międzyczasie przerabiałem nikle od D'Addario, stalówki od DR, flaciory różnej maści - zostaje przy niklach EBSmile

Jeśli chodzi o brzmienie - ma swój rozpoznawalny charakterWink W porównaniu ze stalówkami mamy do dyspozycji podobną ilość góry, a dodatkowo masywniejsze brzmienie srodkowych i dolnych częstotliwości. Te struny naprawdę żrą (szczegolnie w rozmiarze 45-100, są bardziej transparentne od 50-105) - przyjemny dla ucha dzwon, dość ostry środek i miękki (ale nie lejący!), okrągły dół. Fajnie "obsługują" przestery, dzięki nim są czytelne i łatwe do wyodrębnienia w kontekście zespołu. Dla porównania popularne D'Addario EXL są bardziej matowe, stlumione, środek jest bardziej stonowany, a dół ma tendencje do dudnienia.

Gdzie dobrze grają? Wszędzie tam, gdzie sprawdza się szerokie brzmienie basu. Również ci, którzy muszą silić się na poszukiwania własnego pasma w zespole powinni być zadowoleni - mamy spory zakres sensownych częstotliwości do dyspozycji.

Żywotność - dobra, choć częstotliwość mojego grania jest naprawdę znikoma (cieszę się, jak mam próby raz na 2 tygodnie). Aktualnie posiadam set od poł roku (nieodświeżany) i ciągle jest odpowiedni zadzior. W dodatku EB dość dobrze się odświeża (sugeruję denaturat - g, d, a świetnie, e troszeczkę odstaje ale jest ok) - choć tu trzeba trafić na dobry egzemplarz. Miałem takie które odświeżały się kilka razy (jeden set przez półtorej roku, a grałem wtedy kilka razy w tygodniuBig Grin) i miałem takie, które po odświeżaniu zdechły całkowicie - ciekawy jestem od czego to zależy..

W cenie do 100zł nie znalazłem nic lepszego, stosunek jakości do ceny jest korzystny.

Zalety
- żywotność
- punch
- dobra praca z przesterami
- dość równe brzmienie wszystkich strun
- nie trafiłem jeszcze na komplet ze zdechłą struną

Wady
- jedynie to, że zdarzają się "nieodświeżalne" sety

Ogólna ocena: 5/5

Sample dźwiękowe:

cała epka nagrana na rozmiarze 50-105
paluch, 45-100
kostka + tłumienie prawą reką, 45-100
palce + micro pog (oktawa w dół), 45-100
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości