basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Asgar - 03-29-2013

(03-29-2013, 02:45 AM)Andrzejoff napisał(a): kupilem Ampega Big Grin svt7, lekki a nakurwia jak trzeba

zeby zatrzec dobre wrazenie jutro jade po paki warwicka Wink

Gratki! I tak numerka nie dostaniesz. Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Seb@ - 04-06-2013

Witam,
właśnie stałem się szczęśliwym (mam taką nadzieję) posiadaczem PF-500.

Ale żeby nie było, że się tylko chcę pochwalić, to mam jedno małe pytanko, które nie daje mi spokoju.
Na razie dorobiłem się tylko samej głowy, ale mimo wszystko chciałem podłączyć basik i cieszyć się nową zabawką jak mój 4 letni syn który dostanie dość nowego Smile
I tu nastała mała konsternacja. Po podłączeniu wszystkiego (bas > głowa > słuchawki) mam wrażenie jakby pot od basu nie działał.
Obojętnie w jakim położeniu on będzie to nie zmienia on zupełnie barwy. Dodam, że słuchawki to zwykłe małe słuchawki od telefonu, więc szału nie ma, ale jeśli pokręcę jakąkolwiek inną gałką to przynajmniej coś tam słychać.
Czy takie zachowanie jest normalne lub dopuszczalne, czy może coś jednak z moim Ampegiem jest nie tak.

PS.
Basik to Vintage EJM96


RE: Ampeg B-HOOD - Asgar - 04-06-2013

(04-06-2013, 10:49 AM)Seb@ napisał(a): Witam,
właśnie stałem się szczęśliwym (mam taką nadzieję) posiadaczem PF-500.

Ale żeby nie było, że się tylko chcę pochwalić, to mam jedno małe pytanko, które nie daje mi spokoju.
Na razie dorobiłem się tylko samej głowy, ale mimo wszystko chciałem podłączyć basik i cieszyć się nową zabawką jak mój 4 letni syn który dostanie dość nowego Smile
I tu nastała mała konsternacja. Po podłączeniu wszystkiego (bas > głowa > słuchawki) mam wrażenie jakby pot od basu nie działał.
Obojętnie w jakim położeniu on będzie to nie zmienia on zupełnie barwy. Dodam, że słuchawki to zwykłe małe słuchawki od telefonu, więc szału nie ma, ale jeśli pokręcę jakąkolwiek inną gałką to przynajmniej coś tam słychać.
Czy takie zachowanie jest normalne lub dopuszczalne, czy może coś jednak z moim Ampegiem jest nie tak.

PS.
Basik to Vintage EJM96

Te słuchawki mogą zwyczajnie nie przenosić niskiego pasma. Sprawdź na jakichś normalnych.


RE: Ampeg B-HOOD - groza - 04-06-2013

Stawiam, że head jest nieodwracalnie zepsuty - jeśli na słuchawkach od telefonu nie przenosi dołu coś MUSI być nie tak! Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Seb@ - 04-06-2013

No dobra, wiem, że pytanie było zupełnie lamerskie, ale troszkę spanikowałem.
Wiem, że słuchawki są do bani, ale myślałem, że jakakolwiek będzie różnica Smile
Mimo wszystko dzięki za rozwianie wątpliwości Wink

Pozdrawiam


RE: Ampeg B-HOOD - low - 04-06-2013

Masz na myśli pchełki takie douszne? One w ogóle basu nie mają przecież Smile


RE: Ampeg B-HOOD - TommyRed - 05-21-2013

Moze sie ktos wypowiedziec na temat stacku SVT410 + SVT115?
Ktos gral/gra na tym? Jak wypada brzmieniowo?


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 05-21-2013

Miałem przez jakiś czas taki zestaw. Wypada niespecjalnie ciekawie. 15 zakrzykuje 4x10, sama jedna 4x10 brzmi średnio (a miałem jedną z lepszych jakie kiedykolwiek robili). Zdecydowanie wolę jedną SVT-410HLF lub dwie 115 lub też dwie 410.

EDYTA: Dokładnie taki sam zestaw jak obecnie wiszący na allegro miałem. Świetna jest ta 410HE, ale sama IMHO zdecydowanie za mało ma w dole. Może z bardziej misiowatą "15 zagadałaby pięknie, jednak SVT-115E jest dla niej stanowczo zbyt krzykliwa.


RE: Ampeg B-HOOD - TommyRed - 05-21-2013

Myslalem, ze dodanie 410 pomoze...choc zawsze jak slyszalem taki stack na zywo to byla jedna wielka sciana dzwieku. Moze to tylko wina akustykow i basisty, ktory krecil galkami.

Sam uzywalem przez jakis czas 15stki jako stand alone, bylo za cicho i zbyt basowo. Rozwazalem dokupienie 410 celem dodania mocy i troche wiecej srodka, bo brzmieniowo bardzo mi sie podobala 15stka.

Pomalu bede kompletowac sprzet i rozwazam zakup albo lodowki, albo w/w stacku.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 05-21-2013

Jeżeli chcesz jedynie dodać środka i pełni/mięcha do brzmienia - myślę, że 410HE da radę doskonale. Ale "szczekaczka" z 115HE zawsze się wybije (któreś górnośrodkowe pasmo, którego ta paczka ma od cholery).


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 05-21-2013

lodówka >>> 410+15
Mniej wygodnie, ale inna klasa brzmienia.
410HE jest za mała na paczkę zamkniętą i nie ma dołu, zaś góra z gwizdka jest brzydka
15, jak to 15 - jak ktoś lubi to ok, ale nie jest to szybka i selektywna paczka.


RE: Ampeg B-HOOD - TommyRed - 05-21-2013

Nigdy nie bylem fanem lejacego sie dolu po podlodze i tez tego nie chce. W swoim wlasnym projekcie wycinam gore prawie calkowicie, delikatnie podbijam basy i daje dosc duzo srodka. Ale teraz nadchodza inne czasy i inne zespoly - myslalem, ze zestaw 410+115 jest bardziej uniwersalny brzmieniowo, ze ma zbity i zwarty sound. Kiedy gralem na lodowce mialem wrazenie, ze dzwiek plywa i sie rozlewa.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 05-21-2013

Bo lodówka taki własnie ma charakter. Sama 410HE ma podobny - tylko bez dołu.
W wypadku Ampegowych paczek serii Classic 115HE to najtwardsza, najszybsza i najbardziej selektywna paka :O


RE: Ampeg B-HOOD - TommyRed - 05-21-2013

Dalej sie utwierdzam w przekonaniu, ze zestaw 410+115 bedzie, dla mnie, najlepsza opcja Smile
Ja sie do lodowki chyba nie nadaje Big Grin

Moze sie znajda jeszcze jakies osoby zeby podzielic sie wrazeniami?


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 05-21-2013

Co do lodówki: jeżeli nie o sound chodzi, to problem z lodówą pojawia się dopiero na zakręcie, na schodach.
Bo załadunek do/wyładunek z auta, transport po płaskim, załadunek na scenie jest O NIEBO wygodniejszy niż targanie paczki 4x10, ba - nawet 1x15. Na schodach we dwóch też niesie się lodówę DUŻO lepiej niż np 4x10.
Trochę problemów jest na zakrętach, ale generalnie obciążenie kręgosłupa przy transporcie lodówy jest znacznie mniejsze.

Miałem 810E, woziłem co tydzień na próby w Golfie hatchback. Pomocy potrzebowałem tylko na schodach i przy wejściu na próbownie (stopień i wąska futryna - trzeba było pakę podnieść i wnieść bokiem do kierunku jazdyWink. Mniej męczenia niż mam teraz z jedną "15 Big Grin

Soundowo - ja wolę miękkość lodówy. A jeszcze bardziej miękkość i atak 410HLF (na flatach w chwili ataku na struny HLFa ma fajniejszą odpowiedź). Ale co kto lubi Wink