basscity.eu
Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Tradycyjny J-BASS B-HOOD (/thread-277.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Alfik - 06-27-2011

(06-27-2011, 12:10 PM)Fabian napisał(a): [Obrazek: j9n9dc.jpg]

to blekitne pod lakierem, to podklad? czy inny lakier?
troche zdjecie rozjasnilem.

groza, podstrunnica na zywo wyglada na ciemniejsza. postaram sie zrobic lepsza zdjecia, tym razem nie taboretem. no i jest highgloss.

[Obrazek: k3qfrk.jpg]

takie mam jeszcze.

Fabian ja bym inwestował w ten bass...

mroku fullerplast jest przezroczysty i tylko przezroczysty po latach miodowacieje... w 60siątych i wczesnych 70siątych do niektórych kolorów kładli na niego jeszcze zwykle warstwę podkładu i nie myl go z fullerpastem... biały lub szarawy.

Zwykle późne 70siate mają już tylko fullerplast i sunburst, czarny albo natural rzadziej: biały, antigua, international color, Sienna sunburst, walnut i parę innych


fiesta red skończyła się na jazz basach tak okolo 1969



dimarzio stare i nowe grają bardzo podobnie - nie doszukiwałbym się różnic natury strategicznej... tylko pamiętajcie, że pickup gra dobrze tak około 20 lat... potem magnesy się rozmagnesowują miedz traci odrobinę swoje właciwości - we wszystkich staruszkach montuje nowe pickupy stare trzymam w szafie...
najstarszy komplet 1973 jest już warty ładnych paręset baksów choć wcale nie gra lepiej niż nowe cs 60 które mam w tym basieSmile jeszcze troszkę poczekam i wymienie je na jakoś basówkę




RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Burning - 06-27-2011

no to Fabian mnie przebił Wink


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Mateusz - 06-27-2011

wpadnij do piaseczna i zobaczymy co ta babinka potrafi;D!


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - miklo - 06-27-2011

Właśnie. Zrobimy test Hendrixa: za gryf o podłogę i palenie benzynką z zapalniczek.

Oj jest zazdrość.


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - groza - 06-27-2011

(06-27-2011, 01:50 PM)Fabian napisał(a): lakier na gryfie przy normalnym swietle jest bardzo podobny do glowkowego. jeden odcien jasniejszy, ale plynnie przechodzi.

Jest ok - z tyłu fotka wygląda inaczej niż te górne. Lakier jest już mega mocno styrany, to nie jest lakier po 5 latach grania, tylko bliżej 25 - a raczej wątpię by się komuś chciało w latach 80tych zdzierać lakier po to, by położyć drugi - taki sam. Wtedy mody na super hiper vintage nie było jeszcze, i to po prostu był stary fender który się kupowało w komisie albo od basisty-narkomana za 300$ Smile

Jak ci się odłupuje na gryfie do drewna (może być niebezpieczne dla drewna) to się zaopiekuj, jak nie to jest git.

Co do lakieru, to wygląda faktycznie tak se, i jest to chyba refin, ale pamiętaj, że fender często-gęsto przycinał koszty i jak np. nie wyrabiali się z zamówieniami, to pomijali sobie niektóre warstwy przy lakierowaniu - stąd różne dziwne warstwy, bądź ich brak, można napotkać.


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Pecu - 06-27-2011

(06-27-2011, 01:55 PM)miklo napisał(a): Właśnie. Zrobimy test Hendrixa: za gryf o podłogę i palenie benzynką z zapalniczek.

Oj jest zazdrość.

No kilka jazzów fajnych się pojawiło ostatnio na Forum. Można by się spotkać i sprawdzić, który się najfajniej zjara Big Grin


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - unclefucker - 06-27-2011

(06-27-2011, 11:45 AM)Fabian napisał(a): jestem zmasakrowany. pierwszy bas, na ktory musialem ostro pracowac i 'starac sie' go kupic. Wink


He, co racja to racja, aż się zmęczyłem mrgreen
Ogolnie wiosło zapierdala! Emotka_2375 ...ale miałem pewne wątpliwości co do refinu korpusu, Fabianowi nie przeszkadzało to wiec znalazło nowego własciciela...Smile


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Zenek_Spawacz - 06-30-2011

Tak sie wlasnie zastanawiam ... Czy nie zrobic sobie serii kopii znanych instrumentow.
Powiedzmy les paul sunburst - wierna kopia ze wszystkimi detalami z roku 1959
Jazz z lat 60-tych , tele , kopia strato claptona "blackie". Na moj uzytek ... Zebym mogl sobie na scianach w bibliotece powiesic.
To jest wyzwanie dla lutnika , uwzglednic wszystkie detale , tak aby nawet specjalista musial sie pozastanawiac jak to zrobione.



RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - the777 - 06-30-2011

Jeśli już się Zenku za to weźmiesz, to jak szczegółowo będziesz chciał wykonać te kopie?

Cały czas mam w głowie artykuł (albo video, już nie pamiętam) jak z inspiracji Fendera grupka lutników zrobiła prawie nierozróżnialną kopię frankenstrata Ediego Van Halena ( http://www.evhgear.com/frankenstein/ ) i to wyłącznie ze zdjęć i researchu, nie mieli oryginału w rękach. Polecam wszystkim poczytać! Podobna sprawa z repliką Red Special Briana May'a, z tym że tutaj wybitny australijski lutnik Greg Fryer miał już dostęp do gitary i zbadał ją dogłębnie (łącznie z wykonaniem zdjęć rentgenowskich). May mówi, że bez patrzenia nie był w stanie rozróżnić kopii i oryginału na którym grał od dziesięcioleci...


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Burning - 06-30-2011

guitarproject.pl?


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - groza - 06-30-2011

(06-30-2011, 12:07 AM)Zenek_Spawacz napisał(a): Tak sie wlasnie zastanawiam ... Czy nie zrobic sobie serii kopii znanych instrumentow.
Powiedzmy les paul sunburst - wierna kopia ze wszystkimi detalami z roku 1959
Jazz z lat 60-tych , tele , kopia strato claptona "blackie". Na moj uzytek ... Zebym mogl sobie na scianach w bibliotece powiesic.
To jest wyzwanie dla lutnika , uwzglednic wszystkie detale , tak aby nawet specjalista musial sie pozastanawiac jak to zrobione.

Dawałem tu już, sprawdź sobie tematy Gila Yarona z forum tdpi - buduje bursty, pre-cbsy tyż. Daje pan radę i widać ile trzeba researchu zrobić:

http://www.tdpri.com/forum/2447705-post2631.html



RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - zee - 06-30-2011

W sumie jak znów zacząłem tu zaglądać to dopiszę się do braderhuda jakiegoś.
Będę starał się bronić z Herpem budżetowych jazzów.
Squier VM Jazz, sunburst, decha z lipy.
Poproszzzz numer.
[Obrazek: 0337x.jpg]


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - mieszko - 07-04-2011

Powracam do JB Big Grin 1985, micro tilt (usuwać, czy nie usuwać? z mojej konwersacji z nexem wynika, że taki zabieg nie ma sensu...), białe (niegdyś Big Grin ) pickupy, progi prosto w gryf... I jazda Smile Maskownica była biała one-piece, pewnie z czasem dostanie czarną, blaszkę już ma Cool

[Obrazek: 6474659f1e2a0525.jpg]


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - low - 07-04-2011

Piękny, czarny fender z klonem to najlepsze połączenie i już Wink

Ale jednak chyba ta płytka by się przydała, bo kabelki coś widać.

Co do micro-tiltu, to w którymś temacie było pierdolenie na ten temat. gsb ma w jednym ze swoich basów bodaj ten micro-tilt, a jego brzmienie to dla mnie ideał rockowego grania wśród tego czym się chwalą na forum ludzie.


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - herp - 07-04-2011

(07-04-2011, 10:50 AM)mieszko napisał(a): Powracam do JB Big Grin 1985, micro tilt (usuwać, czy nie usuwać? z mojej konwersacji z nexem wynika, że taki zabieg nie ma sensu...), białe (niegdyś Big Grin ) pickupy, progi prosto w gryf... I jazda Smile Maskownica była biała one-piece, pewnie z czasem dostanie czarną, blaszkę już ma Cool

[Obrazek: 6474659f1e2a0525.jpg]

To ten z allegro?