basscity.eu
Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Tradycyjny J-BASS B-HOOD (/thread-277.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Maciejeq - 09-08-2011

Nadszedł ten dzień, kiedy mogę się w końcu upomnieć o numerek Smile

Moja May'ka Smile

[Obrazek: 2vbv80m.jpg]
[Obrazek: phyc.jpg]

Będzie przechodzić solidną rekonwalescencję u Mulata, wróci z kliniki za około 3 tyg/miesiąc.

Rozmawiałem trochę z Mulatem o potencjometrach, i doszedłem do wniosku że będę chciał je zmienić.
Z tego co pamiętam, to mówił że są tak jakby 2 typy potków- liniowe i... (zapomniałem tej drugiej nazwy).

Rzecz w tym, że te które mam teraz zamontowane nie podobają mi się pod względem działania- kiedy pickup jest rozkręcony na maksa, najmniejszy ruch w kierunku skręcania powoduje niemalże całkowite ściszenie, potem zmiany w głośności (ciągnąć potkiem dalej do wyciszenia) są bardzo małe.
Mój MM ma z kolei potencjometry które równomiernie dodają/odejmują sygnału, bez takich wyraźnych skoków w "ilości" tego czego dodaję.
I właśnie chciałbym wymienić potencjometry w tym Jazz'ie na takie, które równomiernie ścinałyby/dodawałyby sygnału.

Problem w tym wszystkim jest taki, że nie wiem jak nazywają się fachowo te potencjometry które chciałbym umieścić w Jazz'ie. Pomożecie? Smile


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Hubert - 09-08-2011

taka sama jak moja! Big Grin tylko moja ma "kompletną" główkę Wink

A co do tych potencjometrów, to też chętnie bym sobie takie zamontował, bo mnie to strasznie wkurza, że one działają tak naprawdę, tylko na 1/3 swojego zakresu.


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Mateusz - 09-08-2011

paskudna glowka i paskudny sunburst;p


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - bratekr - 09-08-2011

Po prostu powiedz, że zazdrościsz Wink.
Hubert - Ty masz swoją Myę od kolesia z Warszawy? Bo kilka osób chciało się z kolesiem skontaktować, ale jakoś nie mogli się z nim umówić ani dodzwonić.


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Mateusz - 09-08-2011

hubert ma maye ode mnie i jest duzo ladniejsza i duzo bardziej jej zazdroszcze;d


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Maciejeq - 09-08-2011

Główka będzie poprawiona Smile A sunburst... Cóż, nie za specjalny, ale bez płytki wygląda całkiem fajnie Smile

Hubert, mam wrażenie że Twoja ma mniejsze markery na podstrunnicy (zwłaszcza na najwyższych pozycjach).




RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - jetofuj - 09-08-2011

(09-08-2011, 09:41 AM)Maciejeq napisał(a): Problem w tym wszystkim jest taki, że nie wiem jak nazywają się fachowo te potencjometry które chciałbym umieścić w Jazz'ie. Pomożecie? Smile

Logarytmiczne?


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Maciejeq - 09-08-2011

O, dokładnie! Tak myślałem, ale nie byłem pewien i nie chciałem palnąć głupoty. Dzięki Jetofuj! Smile


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Hubert - 09-08-2011

(09-08-2011, 10:03 AM)Maciejeq napisał(a): Główka będzie poprawiona Smile A sunburst... Cóż, nie za specjalny, ale bez płytki wygląda całkiem fajnie Smile

Hubert, mam wrażenie że Twoja ma mniejsze markery na podstrunnicy (zwłaszcza na najwyższych pozycjach).

Jest taka szansa Smile Ale nie wiem dokładnie, bo stoi sobie w domu w pokrowcu, a ja w pracy Smile

A co do tych potencjometrów, to jakie konkretnie trzeba założyć? Może ktoś poratować jakimś linkiem, etc?



RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Maciejeq - 09-08-2011

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=std_jazz_bass
Myślę że takie jak na tym diagramie.


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Hubert - 09-08-2011

podziękował! szerokości!

Emotka_2755


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Ziii - 09-08-2011

Panowie i Panie! Szybkie pytanie! Smile
Jaki będzie radius gryfu w fenderze jazz bassie z 78' roku? Nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej odpowiedzi na to pytanie.
Pzdr!



RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - piekut51 - 09-08-2011

(09-08-2011, 10:39 AM)Ziii napisał(a): Panowie i Panie! Szybkie pytanie! Smile
Jaki będzie radius gryfu w fenderze jazz bassie z 78' roku? Nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej odpowiedzi na to pytanie.
Pzdr!

Prawdopodobnie 7.25 cala



RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Basstard - 09-10-2011

Kiedyś, chyba ze 3 lata temu, było to (i całkiem mile wspominam):

[Obrazek: FenderJazz5.jpg]

Teraz, od wczoraj, jest TO:

[Obrazek: FenderJazzBassGeddyLee.jpg]

I can has numberz pls? mrgreen


RE: Tradycyjny J-BASS B-HOOD - Brylant - 09-10-2011

Jakiegoś normalnego ujęcia nie było? Tongue