basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 11-02-2011

w SVT3 pro jest taki czujnik

jak sie przegrzewał to wentylator działał głośniej


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 11-10-2011

Haha, deathmanu sprzedana, w ciąu tygodnia będzie u mnie lodówka <3


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 11-10-2011

(11-10-2011, 07:17 PM)Rumcayz napisał(a): Haha, deathmanu sprzedana, w ciąu tygodnia będzie u mnie lodówka <3

gratulacje Big GrinBig GrinEmotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 11-11-2011

Rumcayz jeszcze tylko CLka - jak cos pisz bo mam do pchniecia Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 11-12-2011

pozyczylem dzis ampega svt-3 pro i strasznie sie zawiodłem, myslalem ze bedzie fajny brudny wzmak i jakis drajw ukrece a tu buła i plastikowa góra.


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 11-12-2011

(11-12-2011, 04:15 PM)Mateusz napisał(a): pozyczylem dzis ampega svt-3 pro i strasznie sie zawiodłem, myslalem ze bedzie fajny brudny wzmak i jakis drajw ukrece a tu buła i plastikowa góra.

to nie umiesz kręcić Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 11-12-2011

sie robią, będą jutro na YT, grałem na ampegu nieraz, ale na paczkach i jakoś nieszczególnie sie interesowałem jak to brzmi, teraz go dokładnie zbadałem w celu kupna czegoś co brzmi lepiej niż Sansamp (bo sansamp to rzekomo podrabia stack ampega). Jednak zdecyduje sie i poraz 6ty kupie sansampa...

Wiesz- generalnie im mniej się kręci w tym ampegu tym lepiej, wszelkie podbicia robią tam mega mydło, jedyne co można tam ruszać to potencjometr midrange w prawą stronę.


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 11-12-2011

(11-12-2011, 04:30 PM)Viking napisał(a):
(11-12-2011, 04:15 PM)Mateusz napisał(a): pozyczylem dzis ampega svt-3 pro i strasznie sie zawiodłem, myslalem ze bedzie fajny brudny wzmak i jakis drajw ukrece a tu buła i plastikowa góra.

to nie umiesz kręcić Wink



+1
SVT3Pro ma naprawdę całkiem sporo drive'u.
Choć może nie każdy wie że tutaj głównie kręci się środek i włącza prztyczek 'bright' Wink



RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 11-12-2011

ja tam zadnego drajwu za wyjatkiem brzydkiego fuzza (takiego samego jak przesterowany swr) nie bylem w stanie ukręcić, jakieś rady co i jak zrobić? pstryczek bright z powodzeniem dodaje plastiku do brzmienia moim zdaniem. Siedziałem z pół godziny i nie byłem w stanie żadnej fajnej żylety do rockowego grania wykręcić.


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 11-12-2011

Mateusz- spróbuj dać bas na 0, treble gdzieś na godzinę 1.

środek 3cia pozycja jakieś 80-90%
Gain na maxa (albo nawet 90%), tube gain gdzieś na 2/3 (chyba że chcesz wiecej drive'u no to jakieś 1/4)
Nie włączaj EQ suwakowego. ani innych filtrów poza ew. bright

Nie możliwe żeby bright robił plastik... Hi i Lo owszem robią coś w ten deseń, ale bright zdecydowanie ożywia IMHO brzmienie.

Spróbój i napisz co sądzisz ; )
A jak nadal za dużo basu, to skręć potencjometr bass


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 11-12-2011

zrobilem jak mowisz i słysze pierdzący środek i przy niktorych dźwiękach o dużej amplitudze paskudny tranzystorowy fuzz.


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 11-12-2011

Lub: master i tube gain na maxa, gain na godz 9/10. Jak za głośno to trochę mastera zdejmij.
Bright ON, i podbij trochę 4-ty środek

Żre jak sam skurwysyn szatan !

Oczywiście Ampega testujesz na paczce ? Nie przez wyjście liniowe ?


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 11-12-2011

tube gain nie oddzialuje na preamp tylko na koniec mocy - ja mowie tylko o lini w tym momencie paczka mnie nie interesuje w ogóle


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 11-12-2011

No to trudno mi powiedzieć...tutaj nie ma prawa nic popiardywać, może lampy już ledwo dyszą? A może inaczej: co konkretniej chcesz osiągnąć i na jakiej gitarze?


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 11-12-2011

chcialem rockowa żylete, a mam plastikową bułę