basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - DEFENCE - 01-19-2012

ile dałeś?


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-19-2012

(01-19-2012, 12:19 PM)Viking napisał(a):
(01-19-2012, 12:39 AM)baton napisał(a):
(01-18-2012, 10:43 PM)Viking napisał(a): A jeszcze pytanie do użyszkodników CLki: diody Biasu powinny się świecić czy nie ? Czy świecą się tylko gdy trzeba ustawić Bias ?
RTFM mrgreen Powinny sie świecić na zielono.
czytałem
poprzedni właściciel odpisał mi, że te lampki Biasu palą się prawidłowo miesiąc po założeniu lamp, później już nie - taka konstrukcja wzmaka.
Viking,

Moim zdaniem jednak nie czytałeś manuala. Instrukcja mówi coś takiego:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Allow the unit to warm up at proper AC line voltage for at least 20 minutes. With no input signal present, adjust each
control so that only the associated green LED is lit. The controls may be slightly interactive. If neither LED is lit, the
amp is over biased.This will result in some distortion in the power amp and a generally thin sound.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
A tekst od gościa brzmi mniej więcej tak:
Poprzedni właściciel samochodu odpisał mi, że ten samochód jeździ prawidłowo miesiąc od momentu kupna, później już nie - taka konstrukcja samochodu mrgreen.

Polecam jednak czytać instrukcje użytkownika.

Marek



RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-19-2012

Mikro CL stack Big Grin

[Obrazek: MICRO-CL_FRONT.jpg]

Chcę taki do domu mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 01-19-2012

a Ty wyprzedziłeś mie!


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-19-2012

(01-19-2012, 08:52 PM)3cina napisał(a): a Ty wyprzedziłeś mie!

bo ja zamiast robić prezentację to na fejsie siedzę mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 01-19-2012

a ja zamiast pisać historie rozważań nad metaforą :O


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 01-19-2012

nie wiem po jakiego ch micro-cl. brzydkie jak nie wiem co, juz przeciez jest micro-vr. to jest reedycja reedycji i to w zmniejszonym wydaniu, WTF???? w ogole nie wiem po co zrobili CL heritage, za ta cene mozna kupic prawie dwa stare SVT.


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 01-19-2012

(01-19-2012, 11:42 PM)gsb napisał(a): nie wiem po jakiego ch micro-cl. brzydkie jak nie wiem co, juz przeciez jest micro-vr. to jest reedycja reedycji i to w zmniejszonym wydaniu, WTF???? w ogole nie wiem po co zrobili CL heritage, za ta cene mozna kupic prawie dwa stare SVT.

też sie nad tym zastanawiam... po ki chooj jeszcze słabsza wersja micro vr... kolejną nowoscią jest to:
[Obrazek: HeritageR-12R_FRONT.jpg]
Heritage R 12R - 30W lub 15W full lampa, limitowana do 100 egzemplarzy
i też nie wiem po co...
Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - bratekr - 01-20-2012

Żeby kasę zbić na ludziach, którzy albo wierzą w to, że im się ryż wysypie z gównianego Ampega wykonanego w Chinach, albo w to, że sprzęt zrobiony amerykańskimi rękami zabrzmi lepiej. Cóż... Zachwyt Vikinga jest chyba najlepszym przykładem tego, że jednak to drugie...


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-20-2012

(01-20-2012, 12:12 AM)bratekr napisał(a): Żeby kasę zbić na ludziach, którzy albo wierzą w to, że im się ryż wysypie z gównianego Ampega wykonanego w Chinach, albo w to, że sprzęt zrobiony amerykańskimi rękami zabrzmi lepiej. Cóż... Zachwyt Vikinga jest chyba najlepszym przykładem tego, że jednak to drugie...

ja mam Vietnamskiego mrgreen i do tego chyba muszę sprawdzić jeszcze raz Bias Tongue jeśli jest niewyregulowany, to boję się co będzie jak wyreguluję mrgreen
(01-20-2012, 12:14 AM)Fabian napisał(a): 'Że sprzęt zrobiony amerykańskimi rękami zabrzmi lepiej.' - To to drugie, zgadzam się.

Oczywiście ogrywałeś Wink


RE: Ampeg B-HOOD - bratekr - 01-20-2012

(01-20-2012, 12:15 AM)Viking napisał(a):
(01-20-2012, 12:12 AM)bratekr napisał(a): Żeby kasę zbić na ludziach, którzy albo wierzą w to, że im się ryż wysypie z gównianego Ampega wykonanego w Chinach, albo w to, że sprzęt zrobiony amerykańskimi rękami zabrzmi lepiej. Cóż... Zachwyt Vikinga jest chyba najlepszym przykładem tego, że jednak to drugie...

ja mam Vietnamskiego mrgreen i do tego chyba muszę sprawdzić jeszcze raz Bias Tongue jeśli jest niewyregulowany, to boję się co będzie jak wyreguluję mrgreen

Łotewa - jest ryż, jest zabawa Tongue.


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 01-20-2012

(01-20-2012, 12:20 AM)Fabian napisał(a): Za pół roku jak Viking napisze to samo, to jest ok.

byle nie zacznie marudzić że razem z case to ciężkie to jest w chooj a i wymiana całego setu lamp nieźle daje po kieszenie itd Tongue


ale jak sie znów sprzęta odpali to wszelkie rozterki mijają Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-20-2012

(01-20-2012, 12:20 AM)Fabian napisał(a):
(01-20-2012, 12:15 AM)Viking napisał(a):
(01-20-2012, 12:12 AM)bratekr napisał(a): Żeby kasę zbić na ludziach, którzy albo wierzą w to, że im się ryż wysypie z gównianego Ampega wykonanego w Chinach, albo w to, że sprzęt zrobiony amerykańskimi rękami zabrzmi lepiej. Cóż... Zachwyt Vikinga jest chyba najlepszym przykładem tego, że jednak to drugie...

ja mam Vietnamskiego mrgreen i do tego chyba muszę sprawdzić jeszcze raz Bias Tongue jeśli jest niewyregulowany, to boję się co będzie jak wyreguluję mrgreen
(01-20-2012, 12:14 AM)Fabian napisał(a): 'Że sprzęt zrobiony amerykańskimi rękami zabrzmi lepiej.' - To to drugie, zgadzam się.

Oczywiście ogrywałeś Wink

Nie, żartuje sobie.

Za pół roku jak Viking napisze to samo, to jest ok.

na pewno nie sprzedam szybciej, niż Ty kolejnego basu Wink

poza tym, wzmak przez 4 lata u pierwszego właściciela trochę pojeździł po Polsce, zagrał trochę koncertów i nagrał płyt Wink i ciągle działa, choć Vietnam
a ja jestem drugim właścicielem...


RE: Ampeg B-HOOD - bratekr - 01-20-2012

W próbowni (silent-scream) stoi też Ampeg. Nie jestem pewien (s-s - jak coś, mnie popraw), ale to chyba wschodni model. Z lodówką urywa dupę przy szyi, więc chyba brzmi całkiem znośnie. Nie bawiłem się nim, ale w kwestii plug'n'play - jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, wzmacniacz na jakim grałem (za nim trochę Hartke 5000 i GK Fusion, chociaż tego nie miałem okazji słuchać w kontekście kapeli)


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-20-2012

(01-20-2012, 12:23 AM)ralf-p napisał(a):
(01-20-2012, 12:20 AM)Fabian napisał(a): Za pół roku jak Viking napisze to samo, to jest ok.

byle nie zacznie marudzić że razem z case to ciężkie to jest w chooj a i wymiana całego setu lamp nieźle daje po kieszenie itd Tongue


ale jak sie znów sprzęta odpali to wszelkie rozterki mijają Emotka_2755

aaa tam, trzeba wymienić to trzeba Smile tragedii nie ma Smile
no ale ciężkie jest, ale samemu nosić się da, nawet po oblodzonych schodach mrgreen