basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 01-24-2012

(01-24-2012, 10:44 PM)Viking napisał(a):
(01-24-2012, 10:40 PM)Bolem napisał(a): Nie moge znaleźć gdzie pisałem o ampega- zrobilem tak jak Burning poradzil, master na 100%, regulacja gainem. Jakoś nic nie sprzęgało ani nie szumiało. Różnica jest odczuwalna na korzyść 100% mastera. Dzieki za rady Smile

no, i tak ma być Smile
Tube Gain też na 100% i przecinak jak ta lala Smile

no wlasnie dodało takiego kopa, chociaz przecinak to chyba rzeczywiscie lepsze okreslenie. Tube gain mialem dzis na 75%, musze sprobowac z tym pokombinowac.

Tak to jest-czlowiek ma sprzęt od roku i dopiero po takim czasie na tyle sie przyzwyczaja ze wie co jak działa i słyszy różnice


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 01-24-2012

(01-24-2012, 10:47 PM)Bolem napisał(a):
(01-24-2012, 10:44 PM)Viking napisał(a):
(01-24-2012, 10:40 PM)Bolem napisał(a): Nie moge znaleźć gdzie pisałem o ampega- zrobilem tak jak Burning poradzil, master na 100%, regulacja gainem. Jakoś nic nie sprzęgało ani nie szumiało. Różnica jest odczuwalna na korzyść 100% mastera. Dzieki za rady Smile

no, i tak ma być Smile
Tube Gain też na 100% i przecinak jak ta lala Smile

no wlasnie dodało takiego kopa, chociaz przecinak to chyba rzeczywiscie lepsze okreslenie. Tube gain mialem dzis na 75%, musze sprobowac z tym pokombinowac.

Tak to jest-czlowiek ma sprzęt od roku i dopiero po takim czasie na tyle sie przyzwyczaja ze wie co jak działa i słyszy różnice


Powiem Wam że przekonałem się ostatnio że faktycznie, z rozkręconym masterem na 100% wszystko brzmi przekozacko na SVT III PRO. Dlatego Mastera mam na 100%, Gain na 80%, a głośność robię levelem w SansAmpie ^ ^ Emotka_2755



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-24-2012

tube gain w Sphere miałem na max (dynamika, przecinak), a na godzinę 10 - czyli około 35-40% - mam w Black Coven (oldschool, kapeć)


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 01-24-2012

(01-24-2012, 11:25 PM)Burning napisał(a): tube gain w Sphere miałem na max (dynamika, przecinak), a na godzinę 10 - czyli około 35-40% - mam w Black Coven (oldschool, kapeć)

A ja mam wrażenie że jak Tube Gain jest na maxa to nie tyle jest przecinak co się cieplej i szerzej robi oO


EDYTA:
Podoba mi się Twoja koszulka, skąd masz? mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-24-2012

Rumcayz: tubegain reguluje napięcie na lampie sterującej końcówką - dla różnych lamp reakcja może być ciut inna.
generalna zasada jest taka, że im więcej tubegain, tym większa dynamika i pełniejsze, nowoczesniejsze brzmienie, a im mniej, tym większy 'kapeć' Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 01-24-2012

Czyli pi*drzwi się zgadza, tylko z tą nowoczesnością bym się kłócił xD Choć w stosunku do kapcia to faktycznie jest to nowoczesne brzmienie mrgreen
Nic się wzmakowi nei stanie przy ciągłym graniu z masterem na 100%?


RE: Ampeg B-HOOD - badkins - 01-24-2012

Brylant - ostatnio się nad tym zastanawiałem,
jakbyś miał możliwość sprawdzenia tego na BA115 to daj cynk Wink

U mnie też master/tube gain na maxa, bez problemu Spec zapierdala Wink
Co prawda szukam jeszcze jakiegoś lekkiego naturalnego drive'a - może z ODB3 coś fajnego wykrzesam, inaczej SansAmp

Rumcayz - nawet Ampeg podaje master/tube gain na 100proc w przykładowych ustawieniach



RE: Ampeg B-HOOD - Brylant - 01-25-2012

Spoko, jak będę miał najbliższą próbę, to looknę czy daje to cokolwiek Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-25-2012

Też polecam ustawienie Mastera i Tube Gain na 100%. Jak będę miał jakiegoś SVT3Pro, to zrobię zdjęcia co robi Tube Gain. Jest to dość trudne do zrozumienia. Ten potencjometr zwiększa (rozkręcany w prawo) napięcie zasilania lampy. A czym większe napięcie, tym wierniej jest przenoszony sygnał (mniejsze zniekształcenia). Czyli aby uzyskać "lampowy" charakter brzmienia trzeba akurat skręcić ten potencjometr. To jest trudne do pojęcia, bo większości przypadków aby dostać czegoś więcej (n.p. mocy) trzeba rozkręcić potencjometr w prawo. A tu jest odwrotnie. Polecam zacząć od obu potencjometrów na 100% a później zacząć skręcać Tube Gain. Moc będzie spadać i to trzeba rekompensować potencjometrem Gain. I trzeba grać głośno - przy smyraniu strun nie będzie słychać żadnego efektu. Mi się najbardziej podoba brzmienie 2x100%. I ewentualnie można zacząć zjeżdżać Tube Gain do 70-50% (z pogłośnieniem Gainu) i zobaczyć jak to brzmi.
Oczywiście na małej sali nie da rady rozkręcić Mastera na 100% więc to dotyczy konkretnych sytuacji (na pewno nie grania cicho jazzowych balladek).

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - unclefucker - 01-26-2012

Na ostatniej próbie podpiąłem v4bh do 410hlf skosnookiej i było bez szału, precel jakoś tak szmaciano brzmiał, a na poprzedniej z orendżem spuszczałem sie nad brzmieniem. WTF? może kombinacja z lampami pomoże...


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-26-2012

oranżada jest bardziej 'zwarta i dynamiczna', a ampeś kapciowo-wypełniaczowy Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - unclefucker - 01-26-2012

Miałem wcześniej CLke przecież i kapciowa taka nie była w połączeniu z ebsem. Może ta paka fajnie się dogaduje z orendzem a z ampegiem tak sobie Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-26-2012

ebs jest raczej dynamiczną paczką, a hlf - kapciową
za dużo kapcia w kapciu Wink


RE: Ampeg B-HOOD - unclefucker - 01-26-2012

Emotka_2755Właśnie w tą stronę kombinowałem, za dużo kapcia w kapciu Smile hehe


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 01-26-2012

a mnie jeszcze wujku masz zamiar odwiedzić?