basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 04-26-2012

gsb: nie wiem, może to wina użytych lamp w preampie lub końcówce
mi VR znacznie bardziej przypominał 'nowoczesny' sound CL, niż środkowy, klasyczny 'starego' SVT

aczkolwiek może to sugestia - trzeba by kiedyś mieć 3 heady w jednym pomieszczeniu na identycznych paczkach Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 04-26-2012

(04-26-2012, 06:48 AM)Markus napisał(a): To może być zimny lut ale dla świętego spokoju wymieniłbym lampę ECC82 w końcówce (przynajmniej na próbę).

Marek

jeśli chodzi o zużycie ECC82 to wymieniałem ją z rok temu na nowego JJ

no chyba że badkins wymieniał lampy


RE: Ampeg B-HOOD - badkins - 04-26-2012

Viking sprzedał mi chińszczyznę, oszust Sad


mrgreen
dzięki billbo Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 04-28-2012

(04-26-2012, 08:41 PM)badkins napisał(a): Viking sprzedał mi chińszczyznę, oszust Sad


mrgreen
dzięki billbo Smile

ale chociaż sprawną Tongue hehehe mrgreen


A dzisiaj wsadziłem nowe Sovteki 6550WE... o Pany ! Ampeg dostał takiego pierdolnięcia, że łodżizas mrgreen
Nastąpiło natychmiastowe odmulenie, dostało kopa, dynamiki, pierdolnięcia... zrobiło się tak jak trzeba, czyli Spector w Ampega mrgreen Bass miałem na 3, gdy założyłem nowe lampki spokojnie mogłem go podbić do 4, nawet 5, i nie było mulenia !

Aż tak growlującego brzmienia się nie spodziewałem Big Grin bez żadnych dopałek, tylko Spector i Ampeg Smile

I ostrzegam wszystkich którzy zaczynają swoją przygodę z pełną lampą. Przy zakupie wzmaka nie ma co ufać słowom sprzedającego, że lampki niedawno wymieniane, że jeszcze pograją kupe czasu.
Chuja.
Tak jak z samochodem, nie ma co słuchać że ktoś robił niedawno rozrząd tylko zapodział gdzieś papiery... Od razu wymienić i już !
Dobrze, że Ampeg pochodził jeszcze na dwóch parach lamp i jakoś dograłem próbę.
A przy wyjmowaniu starych lamp byłem w szoku... Na 6 lamp, 5 to Tung Sole, w tym dwie różniły się wyglądem od pozostałych, a jedna to Sovtek 6550WE... nie wiem jak ten "profesjonalny" basista od którego kupiłem Ampega grał na tym i nagrywał w studio, ale głęboki chuj mu w dupę i lewym w ryj za pierdolenie "że lampy wymieniane niecały rok temu na dobrane Tung Sole"...

W każdym bądź razie, teraz napierdala jak trzeba Big Grin i już więcej nic nie potrzebuję... no chyba że lodówy do kompletu mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - depravedsouls - 04-29-2012

jaka jest uczciwa cena za v4bh?


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 04-29-2012

Nie wiem jaka jest uczciwa ale ja bym kupił do 3 tys.


RE: Ampeg B-HOOD - dcd - 04-29-2012

(04-28-2012, 04:57 PM)Viking napisał(a): I ostrzegam wszystkich którzy zaczynają swoją przygodę z pełną lampą. Przy zakupie wzmaka nie ma co ufać słowom sprzedającego, że lampki niedawno wymieniane, że jeszcze pograją kupe czasu.
Chuja.
Tak jak z samochodem, nie ma co słuchać że ktoś robił niedawno rozrząd tylko zapodział gdzieś papiery... Od razu wymienić i już !
Ja sprzedaję lampiaka MG, mam paragony ze sklepu i co? Jeśli ktoś kupi ode mnie wzmaka to od razu ma lecieć do sklepu po nowe lampy? Nie wszyscy kręcą i są chujami.
Sam niedawno kupiłem docelowy head - pełną lampę Fendera. Sprzedający zapewniał mnie, że lampy są w porządku i po sprawdzeniu okazało się, że tak faktycznie jest. Tobie może nie udało się trafić z lampami, ale niepotrzebnie generalizujesz.



RE: Ampeg B-HOOD - Asgar - 04-29-2012

(04-29-2012, 08:43 AM)depravedsouls napisał(a): jaka jest uczciwa cena za v4bh?

Ok 3,5 - 4 k. Chyba że AV, to może być droższy (limited edition).


RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 04-29-2012

W Twoim przypadku to by było ufanie paragonom, a nie "słowom" tak jak pisał Viking. To trochę różnica Smile

Z lampami rzeczywiście sprawa nie jest taka prosta, jeśli nie miało się wcześniej kontaktu ze wzmacniaczem. Stwierdzić, że coś jest nie tak da się przy posłuchaniu innego tego samego modelu (sprawnego!), albo właśnie po wymianie lamp, kiedy stwierdzimy że jest dużo lepiej.

Ja grałem ponad rok na stv3 pro ze złymi lampami i dopiero po takim czasie się zorientowałem, że cos nie gra


RE: Ampeg B-HOOD - elteha - 04-29-2012

(04-29-2012, 08:43 AM)depravedsouls napisał(a): jaka jest uczciwa cena za v4bh?

a takiego do kupna?



RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 04-29-2012

(04-29-2012, 10:34 AM)dcd napisał(a):
(04-28-2012, 04:57 PM)Viking napisał(a): I ostrzegam wszystkich którzy zaczynają swoją przygodę z pełną lampą. Przy zakupie wzmaka nie ma co ufać słowom sprzedającego, że lampki niedawno wymieniane, że jeszcze pograją kupe czasu.
Chuja.
Tak jak z samochodem, nie ma co słuchać że ktoś robił niedawno rozrząd tylko zapodział gdzieś papiery... Od razu wymienić i już !
Ja sprzedaję lampiaka MG, mam paragony ze sklepu i co? Jeśli ktoś kupi ode mnie wzmaka to od razu ma lecieć do sklepu po nowe lampy? Nie wszyscy kręcą i są chujami.
Sam niedawno kupiłem docelowy head - pełną lampę Fendera. Sprzedający zapewniał mnie, że lampy są w porządku i po sprawdzeniu okazało się, że tak faktycznie jest. Tobie może nie udało się trafić z lampami, ale niepotrzebnie generalizujesz.

Trzeba zacząć czytać ze zrozumieniem.

Mnie właściciel Ampega, znany basista, zapewniał że lampki jeszcze długo pograją bo to dobierany sekstet Tungsolów, nagrał nawet płytę na tym Ampegu... więc zaufałem.
Się okazało, że to nawet nie sekstet Tungsolów a mieszanka Tung i Sovteków, które były od środka heada, więc przy rozpakowaniu i sprawdzeniu stanu wizualnego nie mogłem określić bez otwierania, wyjmowania i sprawdzania pojedynczej lampy.

Co innego gdyby do swoich zapewnień dołączył paragon czy jakiś dowód zakupu lamp...

Zresztą... ostatnio nawet na zapewnienia, że rozrząd w samochodzie był wymieniany "niedawno" i jest to "udokumentowane", kładę lachę i wolę wyłożyć kasę na nowy, niż jeździć z zapewnieniem aż do czasu kiedy mi pierdolnie pasek gdzieś na szczerym polu w chuj km od cywilizacji...

Tak samo z lampami, jak się kupuje pierwszego lampiaka i nie miało się porównania lub styczności z takim sprzętem (nie liczę warunków koncertowych) to lepiej przyszykować kasę na nowe lampy.

No ale kurwa... jak to tak można robić, żeby ładować różne lampy na końcówkę ? I potem wciskać kit że to dobierany sekstet...
Może i był dobierany, rok temu Big Grin Ale chuj, teraz chodzi tak miło, że więcej mi nie trzeba Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 04-30-2012

(04-29-2012, 02:42 PM)Viking napisał(a): Się okazało, że to nawet nie sekstet Tungsolów a mieszanka Tung i Sovteków, które były od środka heada

Jakis pol rou temu sprzedalem mojego SVT-CL w ktorym zalozylem tungsole i sovteki (dokladnie 4xTS, 2xS z tego co pamietam) - moze masz wiec moją dawną CLke? Wink (z tym ze ja zadego paragonu nikomu nie dawalemWink enyłej tungsole 6550 i sovteki kt88 to TE SAME lampy (zeby nie mylic z sovtekami 6550!!!). Po wycofaniu produkcji Sovteka z KT88, po prostu zmienili im napis na TungSol 6550.

BTW
W swoim starym SVT mialem zalozone GE i Sylvanie z lat 70-tych (rozne wielkosci lamp itp), zmiksowane. Dalo sie je pieknie ustawic i chodzą tak samo dobrze (jak nie lepiej) od nowych sovtekow 6550WE. No ale dla bezpieczenstwa wstawilem nowy set...
(04-29-2012, 11:26 AM)elteha napisał(a):
(04-29-2012, 08:43 AM)depravedsouls napisał(a): jaka jest uczciwa cena za v4bh?

a takiego do kupna?

3-3,5 max
4 koła to jest cena za CLkę.


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 04-30-2012

(04-30-2012, 05:10 AM)gsb napisał(a):
(04-29-2012, 02:42 PM)Viking napisał(a): Się okazało, że to nawet nie sekstet Tungsolów a mieszanka Tung i Sovteków, które były od środka heada

Jakis pol rou temu sprzedalem mojego SVT-CL w ktorym zalozylem tungsole i sovteki (dokladnie 4xTS, 2xS z tego co pamietam) - moze masz wiec moją dawną CLke? Wink (z tym ze ja zadego paragonu nikomu nie dawalemWink enyłej tungsole 6550 i sovteki kt88 to TE SAME lampy (zeby nie mylic z sovtekami 6550!!!). Po wycofaniu produkcji Sovteka z KT88, po prostu zmienili im napis na TungSol 6550.

BTW
W swoim starym SVT mialem zalozone GE i Sylvanie z lat 70-tych (rozne wielkosci lamp itp), zmiksowane. Dalo sie je pieknie ustawic i chodzą tak samo dobrze (jak nie lepiej) od nowych sovtekow 6550WE. No ale dla bezpieczenstwa wstawilem nowy set...
(04-29-2012, 11:26 AM)elteha napisał(a):
(04-29-2012, 08:43 AM)depravedsouls napisał(a): jaka jest uczciwa cena za v4bh?

a takiego do kupna?

3-3,5 max
4 koła to jest cena za CLkę.

A Twoja była z Vietnamu ? Smile

Tam było założonych 5 TungSoli i jeden Sovtek 6550.



RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 04-30-2012

no to nie moja Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 04-30-2012

(04-30-2012, 06:40 PM)gsb napisał(a): no to nie moja Wink

teraz już nie narzekam, gra tak, że łojapierdole
dół się nie leje, zrobiło się selektywniej, nawet chłopaki stwierdzili, że jest inaczej, oczywiście na plus !

teraz tylko zostało mi ogarnąć głośnik w paczce, ale Demanu mnie olewa, więc szykuje się mała wojna...