basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 05-08-2012

(05-08-2012, 05:05 AM)DEFENCE napisał(a): Masz lodówę i maga i jeszcze kombinujesz?

oj tam kombinuję... po prostu chciałbym mieć zawodową 410 (zamiast maga) do współpracy z svt2pro na wypadek niemożliwości brania lodówy i bardzo by mi odpowiadało żeby wzmak i kolumna były z jednej firmy... a z ampegami tak łatwo już nie jest...Big Grin będę musiał poszukać kogoś w moich okolicach kto ma 410hlf i ograć ją Smile wersji Heritage do porównania raczej nikt w okolicy mieć nie będzie a nowości w stylu pro neo 410 i portaflex 410 są tylko w wersjach 8 ohm Smile tak więc nie ma lekko mrgreen
Emotka_2755

co do przewijania cewek to mam w mieście znajomego który zajmuje się budowaniem i serwisem wzmacniaczy oraz kolumn instrumentalnych i nagłośnieniowych Smile wstępnie już z nim poruszyłem ten temat Smile



RE: Ampeg B-HOOD - maruda - 05-08-2012

Ja mam BXT 410 dokładnie tę która jest na górze strony. Jest miazga daje radę, moim zdaniem to najlepsza kolumna Ampega, oczywiście poza amerykańską 810 oczywiście Smile


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 05-08-2012

(05-08-2012, 07:53 AM)maruda napisał(a): Ja mam BXT 410 dokładnie tę która jest na górze strony. Jest miazga daje radę, moim zdaniem to najlepsza kolumna Ampega, oczywiście poza amerykańską 810 oczywiście Smile

no to jakbyś mógł to napisz co nie co o brzmieniu Tongue jakies porównanie do innych kolumn ampega... jak wyglada kwestia mobilności tej kolumny ?


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 05-09-2012

(05-07-2012, 02:56 PM)Burning napisał(a): nie da się 8ohm przerobić na 4Ohm bez wymiany głośników Tongue

Przy 810 chyba sie uda bo tam sa glosniki 32ohm. Nie wiem jak w 410 ale wtedy da sie na pewno zrobic 6ohm a to juz blizej (typu jedna para szeregowo, druga rownolegle?) Smile


RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 05-26-2012

patrzę tak na stonę ampega i co producent obniżył wagę swoich paczek z klasycznej serii ciekawe co jest tego przyczyną ,inne drewno i głośniki z mniejszymi magnesami przykładowo hlf410 ważyła wcześniej jeżeli mnie pamięć nie myli 50kg z chakiem a teraz niecałe 40kg


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 05-26-2012

SVT-410HLF nigdy nie ważyła 50kg, a przynajmniej na pewno nie po 2000 roku.

Skorygowali pewnie błędy na stronie - dla niektórych podawali tylko masę "shipping weight" a la niektórych shipping i handling - czyli mase zapakowanej w kartony paczki i realną - samej kolumny.


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 05-26-2012

(05-26-2012, 11:59 AM)mazdah napisał(a): SVT-410HLF nigdy nie ważyła 50kg, a przynajmniej na pewno nie po 2000 roku.

Skorygowali pewnie błędy na stronie - dla niektórych podawali tylko masę "shipping weight" a la niektórych shipping i handling - czyli mase zapakowanej w kartony paczki i realną - samej kolumny.

Z tym ze ponizej 2000 chyba HLF-ki jeszcze nie było Wink


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 05-26-2012

Nie wiem kiedy dokładnie zaczęli je robić.

Jedyne dwie poważne zmiany jakie zaszły podczas jej (i innych ampegowych paczek serii classic) produkcji miały miejsce w latach 2001 i 2005-2006. Czyli zmiana koszy głośników i materiału (ze sklejki na OSB, później powrót do sklejki i pierwotnych głośników).


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 05-31-2012

Widzieli takiego Ampega: http://allegro.pl/ampeg-model-b3-head-basowy-i2379063668.html


RE: Ampeg B-HOOD - SUVV - 05-31-2012

(05-31-2012, 12:03 PM)Viking napisał(a): Widzieli takiego Ampega: http://allegro.pl/ampeg-model-b3-head-basowy-i2379063668.html

Widzieli Ampeg'a B3 w sieci, widzieli na forach...
Szczerze... nie lubię jak ktoś "nie do końca" mówi wszystko o sprzęcie. Nie boli poświęcenie chwili i sprawdzenie - "co to jest?".

Gościu chyba zapomniał? napisać, że to głowa wytargana z comba, na dodatek wszystkie gałeczki pochodzenia "sklep elektroniczny" itp. Kolorystyka przedniego panelu jakaś inna (czegoś tu brakuje - chyba ramki), dołożony jakiś switch nad masterem, przycisk on/off też z bazaru...

Za tą cenę - ktoś się mocno uderzył w główkę Wink

Poza tym - nie słyszałem jak to godo winc sie nie wypowi Tongue


P.S. widzieli cenę przesyłki? Huh


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 05-31-2012

(05-31-2012, 12:41 PM)SUVV napisał(a):
(05-31-2012, 12:03 PM)Viking napisał(a): Widzieli takiego Ampega: http://allegro.pl/ampeg-model-b3-head-basowy-i2379063668.html

Widzieli Ampeg'a B3 w sieci, widzieli na forach...
Szczerze... nie lubię jak ktoś "nie do końca" mówi wszystko o sprzęcie. Nie boli poświęcenie chwili i sprawdzenie - "co to jest?".

Gościu chyba zapomniał? napisać, że to głowa wytargana z comba, na dodatek wszystkie gałeczki pochodzenia "sklep elektroniczny" itp. Kolorystyka przedniego panelu jakaś inna (czegoś tu brakuje - chyba ramki), dołożony jakiś switch nad masterem, przycisk on/off też z bazaru...

Za tą cenę - ktoś się mocno uderzył w główkę Wink

Poza tym - nie słyszałem jak to godo winc sie nie wypowi Tongue

Tak podejrzewałem że to jakiś poprzebierany Ampeg Tongue



RE: Ampeg B-HOOD - maruda - 05-31-2012

(05-08-2012, 07:59 AM)ralf-p napisał(a):
(05-08-2012, 07:53 AM)maruda napisał(a): Ja mam BXT 410 dokładnie tę która jest na górze strony. Jest miazga daje radę, moim zdaniem to najlepsza kolumna Ampega, oczywiście poza amerykańską 810 oczywiście Smile

no to jakbyś mógł to napisz co nie co o brzmieniu Tongue jakies porównanie do innych kolumn ampega... jak wyglada kwestia mobilności tej kolumny ?

Lepsza jest BXT do klangu i do palucha lepiej się nadaje. Brzmienie ma bardziej uniwersalne, ale ampegowskie, nie da się tego opisać za bardzo trzeba usłyszeć. Skad jesteś, może chcesz ograć? Jeśli chodzi o inne 410 Ampega to nie nosiłem ich, BXT jest ciężka Sad


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 05-31-2012

(05-31-2012, 01:33 PM)maruda napisał(a): epsza jest BXT do klangu i do palucha lepiej się nadaje. Brzmienie ma bardziej uniwersalne, ale ampegowskie, nie da się tego opisać za bardzo trzeba usłyszeć. Skad jesteś, może chcesz ograć? Jeśli chodzi o inne 410 Ampega to nie nosiłem ich, BXT jest ciężka Sad

jestem ze śląska Smile kombinuje nad ampegową 410 4 ohm do ogólno rockowych klimatów i zastanawiam sie nad klasyczną 410 hlf albo limitowaną hlf-ką z serii Heritage albo właśnie nad tą BXT...
Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - depravedsouls - 06-02-2012

czy lodowa ma tendecje do tego ze jest "rozlazla" w soundzie?


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 06-02-2012

zależy co przez to rozumiesz
nie ma 'jaskrawej' górki, bo nie ma gwizdka
dół jest jednak imho zwarty, gdyż to paczka zamknięta