basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 11-26-2012

a ja kilka lat temu uważałem, że pełna lampa to do gitary, a nie do basu Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 11-26-2012

(11-26-2012, 08:03 PM)bratekr napisał(a): Bolem - nie tak dawno broniłeś graficznego jako potrzebnego akustykom do ogarnięcia akustyki pomieszczenia.

owszem Smile

Co z tego? Ogólnie staramy się nie grać w miejscach, w których nie brzmi, zresztą jak nie brzmi to te equalizery i tak za dużo nie pomagają.

Heada mam już 2 lata i z eq graficznego osobiście używałem raz (nie liczę pierwszego miesiąca użytkowania kiedy nie wiedziałem na prawdę z czym to jeść). Wtedy, rzeczywiście, pomogło.

Często jak pożyczałem komuś sprzęt to ktoś sobie kombinował "no, potrzebuję zdjąć trochę okolic 320 hz". Włączał i zdejmował. Ja nie musiałem.

Sprzęt ma brzmieć wpięty i ustawiony na 0, jak nie brzmi to zmieniamy technikę/sprzęt/pomieszczenie Smile.

Poza tym: co z tego, że nawet użyjemy tego eq i wyratujemy bas, jak nie damy rady wyratować perkusji, czy gitary, które nie mają eq graficznego?

PS: zwróćcie uwagę na sygnaturkę

EDIT: sens mojego posta jest taki, że nie warto zwracać uwagi na komponent, który używamy bardzo rzadko, albo wcale


RE: Ampeg B-HOOD - bratekr - 11-26-2012

Bolem, spoko Wink. Czasem bywam uszczypliwy Wink. Bo się bodaj mocno z Mazdahem ściąłeś o to i wryło mi się to w pamięć.
EQ nie jest zły, ale moja tępota ustawieniowa ledwo ogarnia preamp SVT-3 (4 gałki na krzyż), a co dopiero to, co mam we wzmacniaczu Wink.
(11-26-2012, 08:06 PM)Burning napisał(a): a ja kilka lat temu uważałem, że pełna lampa to do gitary, a nie do basu Emotka_2755

Lampa i tu i tu!
Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 11-26-2012

(11-26-2012, 09:45 PM)bratekr napisał(a): Bolem, spoko Wink. Czasem bywam uszczypliwy Wink. Bo się bodaj mocno z Mazdahem ściąłeś o to i wryło mi się to w pamięć.

możliwe, z tego co pamiętam to było świeżo po zagraniu tamtego koncertu, od tamtego czasu nie używałem eq ani razu (ani wczesniej)

Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - rob - 11-26-2012

preamp naprawiony!!!hula od poprzedniej soboty Big Grin
(11-08-2012, 04:01 PM)rob napisał(a): Gdzie można dostać transformator do preampu ampega SVT IIp ?
Preamp załatwił UPS chytry...tak pierdolneli paczką że wyłamało nóżki przy trafo czy jak to się nazywa...




RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 11-26-2012

(11-26-2012, 10:10 PM)rob napisał(a): preamp naprawiony!!!hula od poprzedniej soboty Big Grin
(11-08-2012, 04:01 PM)rob napisał(a): Gdzie można dostać transformator do preampu ampega SVT IIp ?
Preamp załatwił UPS chytry...tak pierdolneli paczką że wyłamało nóżki przy trafo czy jak to się nazywa...

zadowolony?;>


RE: Ampeg B-HOOD - citizenkane - 11-26-2012

Zagrałem sobie dzisiaj próbę na SVT-3 i fajnie mi się grało, totalnie inne zwierze niż Agui. Ampeg twardszy, szybszy, bardziej strzelający, więcej 'sprężyny'; charmoniczne rozchodzą się jakby konturowo. Ładnie.

Ampeg to kastet, a Aguilar to cegłówka z rękawicy bokserskiej, oba robią krzywdę ale trochę w innych stylu.


RE: Ampeg B-HOOD - rob - 11-26-2012

(11-26-2012, 10:19 PM)Bolem napisał(a):
(11-26-2012, 10:10 PM)rob napisał(a): preamp naprawiony!!!hula od poprzedniej soboty Big Grin
(11-08-2012, 04:01 PM)rob napisał(a): Gdzie można dostać transformator do preampu ampega SVT IIp ?
Preamp załatwił UPS chytry...tak pierdolneli paczką że wyłamało nóżki przy trafo czy jak to się nazywa...

zadowolony?;>
jestem na etapie kręcenia Wink jest radość Big Grin




RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 11-26-2012

kręć tylko gainem, niczym więcej nie trzeba Smile


RE: Ampeg B-HOOD - rob - 11-26-2012

tylko że niema gain...Wink
http://www.ampeg.com/pdf/SVTIIP.pdf


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 11-27-2012

citizenkane
skołuj CL i dobrze rozkręć.. to dopiero robi krzywdę Big Grin
nawiązując do Twojego porównania - jak betonowa płyta budowlana, bez rękawicy


RE: Ampeg B-HOOD - citizenkane - 11-27-2012

(11-27-2012, 04:56 PM)Burning napisał(a): citizenkane
skołuj CL i dobrze rozkręć.. to dopiero robi krzywdę Big Grin
nawiązując do Twojego porównania - jak betonowa płyta budowlana, bez rękawicy

mrgreen Grałem kilkakrotnie i podobało mi się, podobnie jak u Aguiego master volume budzi potwora. W moim zespole fakt napierdalamy rocka ale gitarzyści uzbrojeni są (po zęby Wink) w comba 30 i 15 W. Więc nie mam okazji się wykazać poza większymi scenami.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 11-28-2012

no niestety 300W lampy to za dużo :S


RE: Ampeg B-HOOD - OMSON - 11-28-2012

(11-28-2012, 12:38 AM)Burning napisał(a): no niestety 300W lampy to za dużo :S

Wink

http://forum-gitara.pl/topic/110-home-made-powerbrake-za-1770zl/


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 11-28-2012

"maksymalna moc wejściowa ze wzmacniacza = 70W"
badałem temat - 140W max znalazłem
nie zmienia to faktu, że słuchałem Engla przepuszczonego przez renomowany PowerPlate i to tnie sound, niestety