basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 01-13-2013

(01-13-2013, 09:39 PM)prokoppi napisał(a): Czy ktoś powie mi, czemu na Talkbassie paczka HLF jest w większości wielbiona, a tutaj niecierpiana? Smile



bo na talkbasie mulą

mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - macius - 01-13-2013

i z płytko grajo!


RE: Ampeg B-HOOD - DEFENCE - 01-13-2013

Na talkbasie każdy shit jest wielbiony Big Grin Nie żebym miał coś do HLF.

Tak serio to tam się wypowiadają często, że jakiś sprzęt jest dobry za daną kasę, a u nas to wiadomo, że tylko pro graty za 10k+ są konkretne, reszta to syf Wink

Dzięki silent! To znaczy że bezgłośnie nie ma szans się stroić na classicu (np z standby na ON)?

Muszę złożyć racka z tunerem i bezprzewodem (którego jeszcze nie mam) bo taszczenie tego szmelcu osobno jest niewygodne.




RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 01-13-2013

Bo tam tyle nie pierdolą co tutaj.
Też im się zdarza (talkbassowy klasyk - underpowering czy "cutting out" nowych Portaflexów i SVT-7), ale znacznie mniej niż u nas.

Bo tam po prostu nie ma teoretyków tak jak tutaj, lecz w większości są basiści grający 6,10,20 jobów miesięcznie, z endorsmentami, po albo w takcie tras po całych stanach itp itd.

Prawda jest taka - zarówno MAGa (bardzo lubianego na Talkbass) jak i HLFki można nie lubić. Może się jej sound nie podobać, może nie siedzieć, może nie pasować, ale jak ktoś mówi że ta paczka jest chujowa, to tak naprawdę znaczy że gość się ch** zna i tak naprawdę po prostu nie potrafi opanować własnego wiosła.


RE: Ampeg B-HOOD - silent-scream - 01-13-2013

jesli masz w tunerze opcję mute, możesz wpiąć go w pętlę efektów Smile


ja myslę, że tutaj sporo osób które się wypowiadają HLF widziało na jutubie. a opinie są lansowane dosyć różne, w zależności od potrzebnej koniunktury.

moim zdaniem 610hlf gra pełniejszym pasmem niz lodówka. ma więcej dołu, a gwizdek robi robotę w górze, i to wyraźnie słychać podczas grania na obu paczkach równocześnie na jednym wzmacniaczu (w moim przypadku testowałem na CL).
co nie zmienia faktu, że wolę lodówkę (w miksie na żywo te niuanse są pomijalne, a dizajn znacznie lepszy) Smile


a.


RE: Ampeg B-HOOD - sledz - 01-13-2013

(01-13-2013, 09:59 PM)mazdah napisał(a): Prawda jest taka - zarówno MAGa (bardzo lubianego na Talkbass) jak i HLFki można nie lubić. Może się jej sound nie podobać, może nie siedzieć, może nie pasować, ale jak ktoś mówi że ta paczka jest chujowa, to tak naprawdę znaczy że gość się ch** zna i tak naprawdę po prostu nie potrafi opanować własnego wiosła.

W ryj? Wink



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-14-2013

może na talkbass lubią mulący dół? Wink


RE: Ampeg B-HOOD - DEFENCE - 01-14-2013

mam mute ale chyba jest zjebane Big Grin muszę go kiedyś otworzyć i sprawdzić,

obadam jutro na próbie co da się zrobić

pętlę efektów?
U mnie CL wygląda tak:
[Obrazek: SVT-CL-back.jpg]
czyli slave, balanced uot, preamp out, poweramp in i speakers


RE: Ampeg B-HOOD - silent-scream - 01-14-2013

(01-14-2013, 04:22 PM)DEFENCE napisał(a): mam mute ale chyba jest zjebane :D muszę go kiedyś otworzyć i sprawdzić,

obadam jutro na próbie co da się zrobić

pętlę efektów?
U mnie CL wygląda tak:
[Obrazek: SVT-CL-back.jpg]
czyli slave, balanced uot, preamp out, poweramp in i speakers

preamp out - wyjscie z preampu
power amp in - wejście na końcówkę
znaczy się pętla efektów :)

dodatkowo masz slave out, to wyjscie z preampu na dodatkową końcówkę, myślę że mozna tam sie wpiąć jak nie zadziała Ci mute w pętli :)


a.




RE: Ampeg B-HOOD - DEFENCE - 01-14-2013

aa w tym sensie Big Grin

w lampiaku TE miałem effect loop 2 gniazda poweramp in i preamp out, a dodatkowo tuner out więc trochę jaśniej niż w ampegu.

tak głupio zapytam, jak wypuszczę preamp out do tunera to musi z tunera wrócić do poweramp in (pętla) czy to po prostu wyjście typu feed other poweramp?


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-14-2013

DEFENCE: a manuala to się poczytać nie chce?
PWR AMP IN przerywa tor sygnałowy, PREAMP OUT - nie.

http://www.ampeg.com/pdf/svtcl_om.pdf napisał(a):20. PREAMP OUT: This jack carries
the post-Master (10) signal. Using this
jack does not break the path to the
power amp. This signal can be used to
feed an external power amplifier, mix-
ing console or house PA system.

21. POWER AMP IN: This jack
accepts a signal to be sent to the
power amp and the Slave Out jack
(18). Using this jack breaks the path
from the signal that was present at the
Preamp Out jack (20). This can be
used as a post-Master (10) patch
point.

Co do effect loop, to jest to często pętla równoległa. W CLce jest to po prostu fragment toru między preampem, a końcówką, czyli petla szeregowa.


RE: Ampeg B-HOOD - DEFENCE - 01-14-2013

manuala się kiedyś czytało, a teraz leży w pudle na sali Big Grin



RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 01-14-2013

http://www.talkbass.com/forum/f15/new-ampeg-amp-947866/

ampegowcy coś kombinują nowego u siebie... Smile chodzą słuchy że byc może nowy V4B.... Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-14-2013

wypuścili by CL 200W Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 01-14-2013

oby v4bh!