basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 07-09-2010

za taka prawie nówkę do do 2600zł cenka jest spoko


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 07-09-2010

Powiem szczerze, że 2600 to bym nie zapłacił. Po prostu uważam, że tyle nie jest wart. Mimo to, że to jest na prawdę dobry wzmacniacz. Trafiło się taniej więc jest spoko Smile

W związku z tym zakupem mam jeszcze pytanie dotyczące paczki do tego sprzętu. Potrzebuję jakąś głośną 410 'stand alone' o dosyć czystym brzmieniu i mocnym dole (gram na 5-str). Ampeg chyba odpada, bo każdy kto pisze coś na jej temat twierdzi że jest cicha i trochę muli w dole. Nie mój styl. Co powiecie na GK 410 rbh albo TE 1048h? Jak to się zgrywa z svt3pro?


RE: Ampeg B-HOOD - baton - 07-09-2010

TE 1048h - zdecydowanie polecam Smile Mnie się ta paczka świetnie zgrywa z Ampegami.
Głośna, w miarę "czysta" i poradzi sobie z dużym dołem (chociaż sama w sobie ma go mniej niż taka 410hlf).


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 07-09-2010

Svt3pro, MIA - to nie więcej niż 2500 PLN, Za więcej to już nie okazja jak dla mnieTongue Zresztą ten head od pewnego czasu oscyluje w granicy właśnie 2500. I obserwując rynekTongue to jest cena sprawiedliwa za ten head. Np. na taka svt4pro nie ma chętnych za 3500 PLN, a często ludzie chcą sprzedawać ją za jeszcze mniej.

bierz 410RBH - mam, posiadam, napierdalam - tyle w tej materii Big Grin gdy miałem 4pro chwilę podpinałem go pod GK, nie muliło jak np w hlf'ie, w dodatku była selekta, której nie dawały mi paki ampega Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 07-09-2010

(07-09-2010, 08:33 AM)SeBas napisał(a): Svt3pro, MIA - to nie więcej niż 2500 PLN, Za więcej to już nie okazja jak dla mnieTongue Zresztą ten head od pewnego czasu oscyluje w granicy właśnie 2500.

Wiesz, ja miałem "okazję" kupić Ampega SVT 3pro z transformatorem i casem (amerykaniec, więc bez transformatora albo wizyty u Markusa by się nie obeszło) za 2,8k. Ale o ile nie chciałem ani case'a, ani transformatora, od tego samego kolesia,za tego samego Ampega i za tą samą cenę mogłem dostać samego SVT bez dodatków Wink

Żeby nie było, nie skorzystałem z tej okazji Tongue Inaczej pewnie bym się pochwalił, ale na to pewnie też przyjdzie pora mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 07-09-2010

Widziałem svt3pro na allegro za 2,2 i 2,3 to mi się wydaje rozsądna cena. tym bardziej jak ja swojego GK 700 RB-II za 2000 nie mogłem sprzedać.

Czyli tak jak podejrzewałem do tych paczek. Będzie trzeba ograć gdzieś. A jakieś inne propozycje?


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 07-09-2010

do ampega?
Deathmanu! skuteczniejsza od TE1048H, szerokie pasmo, selektywna, świetnie daje sobie radę z przesterami i łyknie do 800W, na dodatek na 4Ohm.

to jedyna paka, na którą byłem skłonny zmienić TE 1048H (starą wersję - nowa imho nie ma startu w ogóle)


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 07-09-2010

Goliath III, ale to jest już totalna selekta i sterylka. Daje to co otrzyma od head'a, a przy ampegu to jak dla mnie na plus. Ustawiając paki to:

Ampeg, Gallien, SWR. Od muła do selekty Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 07-09-2010

(07-09-2010, 08:29 AM)kamilen napisał(a): Powiem szczerze, że 2600 to bym nie zapłacił. Po prostu uważam, że tyle nie jest wart. Mimo to, że to jest na prawdę dobry wzmacniacz. Trafiło się taniej więc jest spoko Smile
A ile zapłaciłeś za swojego SVT3Pro? Za 2-latka w dobrym stanie cena 2400 wydaje się rozsądna, a 2200 to byłaby okazja.
Jak go już masz, to odkręć pokrywę od góry i zobacz, czy w środku jest kurz (przy wentylatorze). Jak jest jest, to trzeba się go pozbyć - nadmuch powietrza albo pędzelek albo oba.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 07-09-2010

Hmm... Powiedzmy, że kupiłem go bardzo okazyjnie. Bardziej niż 2200.
Markus pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do środka i czyściłem wszystko. Co prawda wiele tego nie było, tylko trochę właśnie na wentylatorze i przy radiatorze od końcówki mocy.
Planuję już mu mały tuning w postaci wymiany lamp na jakieś bardziej do przesterowania, bo te oryginalne to jakoś tak mało mruczą.


RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 07-09-2010

Wszystko zależy od stanu wizulanego i techniczengo ,lampy itd.. Ja byłem skłonny dać za svt 3 pro 2800 pln jest jak nowy z tym ,że jeszcze produkcji USA .


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 07-09-2010

No mój made in china, a mówią, że usa jakieś lepsze były. Ja się raczej Chin nie boję. Lampy na razie działają i nie dają żadnych niepożądanych znaków więc sądzę, że jeszcze z rok na nich pogram. Chyba, że wymienię z kaprysu na inne.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 07-09-2010

(07-09-2010, 09:43 AM)kamilen napisał(a): No mój made in china, a mówią, że usa jakieś lepsze były. Ja się raczej Chin nie boję. Lampy na razie działają i nie dają żadnych niepożądanych znaków więc sądzę, że jeszcze z rok na nich pogram. Chyba, że wymienię z kaprysu na inne.
A to nie jest przypadkiem made in Korea? Całkiem przyzwoicie zrobione.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 07-09-2010

Masz rację. Dokładnie "Manufactured in Korea". Ja też uważam, że przyzwoicie zrobione i gada też fajnie.


RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 07-09-2010

Jak gada fajnie to po co przepłacać.Pytanko do tych co mają kolumny ampega ale vietnam gadają jak starsze produkcji usa takie same głosniki są do nich pakowane?