basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - OMSON - 11-25-2013

(11-25-2013, 01:17 AM)Doman napisał(a): OMSON:

(11-24-2013, 11:07 PM)Alfik napisał(a): No to masz niestety przeciwfazę Sad sprawdz na różnych wyjściach z ampega często mają różną (odwróconą) fazę mój SWR jest poprzerabiany i mam na wyjściach i wejściach przełączniki fazy na switchach.

Może jednak wyłącz tę blokadę Wink

A w jakim celu? Wink

Naprawdę - trzeba być geniuszem, żeby udzielać innym rad na podstawie własnego, zmodowanego sprzętu, nie uwzględniając prostego faktu, że odpowiednik ma ZASADNICZO układ fabryczny, bez customizacji... Jak na alfę (sic!)... i omegę, to dowodzi tylko, na nie spoglądanie poza czubek własnego nosa... Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - groza - 11-25-2013

Omson przeczyta jeszcze raz, bo Omson nie zrozumiałSmile

(11-24-2013, 11:07 PM)Alfik napisał(a): No to masz niestety przeciwfazę Sad sprawdz na różnych wyjściach z ampega często mają różną (odwróconą) fazę mój SWR jest poprzerabiany i mam na wyjściach i wejściach przełączniki fazy na switchach.

Jak łączyłem 2x10 taurusa z 4x10 swr to miałem tak samo - może to SWR lepi kabelki odwrotnie od reszty świata?Wink


RE: Ampeg B-HOOD - OMSON - 11-25-2013

(11-25-2013, 10:27 AM)groza napisał(a): Omson przeczyta jeszcze raz, bo Omson nie zrozumiałSmile

Groza przeczyta jeszcze raz, bo Groza nie zrozumiał: Alf oddał SWR-a mądrzejszym do modyfikacji i kozaczy, a Tapchan ma fabrycznego i na nic mu te rady. Smile


RE: Ampeg B-HOOD - groza - 11-25-2013

Omson nie zrozumiałSmile

Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - tapczan - 11-25-2013

OMSON & groza:
A może zamiast marnować energię na przekomarzanie się któryś z was będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie z posta http://basscity.eu/thread-18-post-364227.html#pid364227 ?
(11-25-2013, 09:15 AM)tapchan napisał(a): Luźny pomysł - z Ampega wyjść przez XLR i przelutować kabel xlr-jack tak, by zamienić miejscami wiązki sygnałowe 2 i 3 po stronie xlr. Ma szansę zadziałać twoim zdaniem?




RE: Ampeg B-HOOD - groza - 11-25-2013

Odwrócenie + i - załatwia sprawę.


RE: Ampeg B-HOOD - przemak - 11-25-2013

(11-25-2013, 09:15 AM)tapchan napisał(a): Luźny pomysł - z Ampega wyjść przez XLR i przelutować kabel xlr-jack tak, by zamienić miejscami wiązki sygnałowe 2 i 3 po stronie xlr. Ma szansę zadziałać twoim zdaniem?

Zasadniczo tak się odwraca polaryzację, więc jeżeli to jest problemem, to zadziała. Warunek jest taki, żeby te wyjścia symetryczne były naprawdę symetryczne - ale tak czy inaczej nic się nie popsuje. Są takie przelotki odwracające polaryzację, jak ktoś nie chce lutować, można spróbować tak.




RE: Ampeg B-HOOD - zakwas - 11-25-2013

Tym sposobem odwrócisz polaryzację, jeżeli faktycznie jest idealnie w przeciwfazie, to pomoże tak jak kable, które się robiło w czasach analogowych mikserów bez opcji odwrócenia polaryzacji na kanałach jak robiłeś werbel góra dół na przykład.

Ale!

Jeżeli faza nie będzie przesunięta o 180 stopni, to nie rozwiąże to problemu w całości.

Anyway, warto spróbować. Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Alfik - 11-25-2013

Mam Preamp SVP Pro nie SVT IIP z SVP Pro nie miałem problemu nawet przy nieprzerobionym SWR-ze. Wyjście tuner out w Sm 900 idzie praktycznie z tego samego miejsca schematu co direct out. Istnieje możliwość, że ktoś fabrycznie przylutował do odwracającego fazę... miałem takie przypadki w Interstellar Overdrive. Nie wiem jak jest w tym.

Należy sprawdzić przy pomocy programu nagraniowego fazę na wszystkich wyjściach Ampega i SWRa i potem podjąć decyzję.

Pytanie jak duży sygnał masz na wyjsciu XLR mój SVP Pro ma poziom "prawie mikrofonowy" co za tym idzie nawet jak zamieniłbym polaryzację to niestety zmiksować za bardzo w pętli się nie da.


RE: Ampeg B-HOOD - tapczan - 11-25-2013

Dzięki za odzew everybody, kozaki jesteście Smile
Najpierw spróbuję przelutować ten kabelek, bo to mnie najmniej zachodu będzie kosztować. Jak nadal coś będzie nie tak, spróbuję pokombinować z nagrywaniem.

(11-25-2013, 11:33 AM)Alfik napisał(a): Należy sprawdzić przy pomocy programu nagraniowego fazę na wszystkich wyjściach Ampega i SWRa i potem podjąć decyzję.

Rozumiem, że musiałbym nagrać wielościeżkowo ze wszystkich wyjść na raz ten sam sygnał?
W jaki sposób porównać później ze sobą te sygnały? Analiza wzrokowa waveforma załatwi sprawę, czy jest na to jakiś mądrzejszy sposób?
Przepraszam za laickie pytania, ale nigdy czegoś takiego nie robiłem a nie umiem mądrze zapytać google o te rzeczy.

(11-25-2013, 11:33 AM)Alfik napisał(a): Pytanie jak duży sygnał masz na wyjsciu XLR mój SVP Pro ma poziom "prawie mikrofonowy" co za tym idzie nawet jak zamieniłbym polaryzację to niestety zmiksować za bardzo w pętli się nie da.
Mam możliwość ustawić mikrofonowy lub liniowy. Ustawiam w tej chwili liniowy, wtedy przy porównywalnym gainie poziomy obu preampów są bardzo zbliżone.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 11-25-2013

(11-25-2013, 11:43 AM)tapchan napisał(a): Rozumiem, że musiałbym nagrać wielościeżkowo ze wszystkich wyjść na raz ten sam sygnał?
W jaki sposób porównać później ze sobą te sygnały? Analiza wzrokowa waveforma załatwi sprawę, czy jest na to jakiś mądrzejszy sposób?
Dobrze rozumiesz,
wystarczy (przy odpowiednim powiększeniu śladów).
Z mojej praktyki wynika, że najlepiej zagrać 2-3 razy proste "bąąąąąąą" Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - tapczan - 11-30-2013

(11-22-2013, 09:10 PM)Alfik napisał(a): sprawdz moje ulubione brzmienie w tym zestawie:

Wychodzisz z wyjścia tuner out SM900 wchodzisz na wejście ampega a wyjście ampega miksujesz 50% w pętli z preampem z SWRa

Na Ampegu podbijasz niski środek ( pierwsze położenie) reszta w ampegu prawie na zero (chyba, że bas lub paczka jest nietypowa)

Udało się. Wystarczyło zamienić polaryzację na kabelku jack-xlr i wszystko zagadało jak trzeba. Jest ogień jak nigdy. Dzięki wielkie za podpowiedź, naprawdę świetna baza do dalszych poszukiwań.


RE: Ampeg B-HOOD - Alfik - 11-30-2013

(11-30-2013, 04:51 PM)tapchan napisał(a):
(11-22-2013, 09:10 PM)Alfik napisał(a): sprawdz moje ulubione brzmienie w tym zestawie:

Wychodzisz z wyjścia tuner out SM900 wchodzisz na wejście ampega a wyjście ampega miksujesz 50% w pętli z preampem z SWRa

Na Ampegu podbijasz niski środek ( pierwsze położenie) reszta w ampegu prawie na zero (chyba, że bas lub paczka jest nietypowa)

Udało się. Wystarczyło zamienić polaryzację na kabelku jack-xlr i wszystko zagadało jak trzeba. Jest ogień jak nigdy. Dzięki wielkie za podpowiedź, naprawdę świetna baza do dalszych poszukiwań.

Cieszę się, że mogłem pomóc Smile

Tylko, co teraz na to Omson...


RE: Ampeg B-HOOD - tapczan - 12-02-2013

(11-30-2013, 08:01 PM)Alfik napisał(a):
(11-30-2013, 04:51 PM)tapchan napisał(a):
(11-22-2013, 09:10 PM)Alfik napisał(a): sprawdz moje ulubione brzmienie w tym zestawie:

Wychodzisz z wyjścia tuner out SM900 wchodzisz na wejście ampega a wyjście ampega miksujesz 50% w pętli z preampem z SWRa

Na Ampegu podbijasz niski środek ( pierwsze położenie) reszta w ampegu prawie na zero (chyba, że bas lub paczka jest nietypowa)

Udało się. Wystarczyło zamienić polaryzację na kabelku jack-xlr i wszystko zagadało jak trzeba. Jest ogień jak nigdy. Dzięki wielkie za podpowiedź, naprawdę świetna baza do dalszych poszukiwań.

Cieszę się, że mogłem pomóc Smile

Tylko, co teraz na to Omson...
Jestem po pierwszej probie zespołowej z tym setupem.
W trakcie sprawdzałem kolejno ustawienia "sam SWR", "sam Ampeg" i "50/50" kompensując utratę głośności w skrajnych ustawieniach Masterem.
Sam Ampeg świetnie siedzi mi w kapeli, ale gdy zostawałem sam brakowało mu dynamiki, szczególnie w "efekciarskich" momentach.
Sam SWR w takich okolicznościach bronił się dużo lepiej. Szybki kop w mordę przy każdym mocniejszym szarpnięciu strun. Za to w porównaniu do Ampega bardziej się chował pod gitarą - z jednej strony mniejszy power z basu, z drugiej strony więcej miejsca na czad gitarowy.
50/50 zrobiło dla mnie robotę dokumentnie. eSWueRowa górka połączona z Ampegowym, lekko zdrievowanym środkiem kapitalnie siedzi pod gitarą masując plecki, z równą gracją ogarniając momenty gdy pod gitarą siedzieć nie chcę. Zdecydowanie najfajniejszy "head" jaki do tej pory miałem w posiadaniu. Muszę jeszcze nad dołem posiedzieć, w tej chwili trochę za mocno się rozlewa jak na moje upodobania, ale już słyszę że to jest to.



RE: Ampeg B-HOOD - OMSON - 12-03-2013

Być może niedługo sprzedam Wam pewną ciekawostkę. Wink A póki co:

[Obrazek: b6zukj.jpg]




Edit: A ktoś się w ogóle zajmuje b-hoodem?