basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-09-2013

ralf-p: nie wiem jak 2pro, ale z CLką żarło jak **uj


RE: Ampeg B-HOOD - groza - 12-09-2013

(12-04-2013, 03:20 PM)ralf-p napisał(a): Panowie mam svt 2 pro Smile co się stanie jeśli podepnę do niego Edena D 410XLT 4 ohm...? Tongue Emotka_2755

będzie pan zadowolonySmile


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 12-09-2013

(12-09-2013, 12:08 AM)wahrocker napisał(a): ktoś się orientuję czy svt5pro ma możliwość przepięcia na 230v?
Są dwie wersje tego wzmacniacza; domestic i export (różnią się transformatorem sieciowym). Export ma możliwość przepięcia na 230V. Ta wersja jest jakoś zaszyfrowana w numerze seryjnym. Zasada kodowania jest do znalezienia w sieci. Zdaje się, że literka "D" na określonej pozycji oznacza wersję "domestic" (nie przepinalną).
Odczytaj swój numer seryjny i poszukaj tego kodowania. Jak nie znajdziesz, to wstaw go tu to ja spróbuję to odnaleźć.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 12-09-2013

Ktoś sie orientuje czy B25 ma opcje przepiecia na 230v?


RE: Ampeg B-HOOD - OMSON - 12-11-2013

Tadammm! Smile

[Obrazek: 52xuyu.jpg]

A teraz lecę na próbę wymienić Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 12-11-2013

(12-11-2013, 05:59 PM)OMSON napisał(a): Tadammm! Smile

Też mam w planach taki komplet do SVT3 Pro. Napisz jak wrażenia.


RE: Ampeg B-HOOD - OMSON - 12-11-2013

(12-11-2013, 08:12 PM)Bohen napisał(a):
(12-11-2013, 05:59 PM)OMSON napisał(a): Tadammm! Smile

Też mam w planach taki komplet do SVT3 Pro. Napisz jak wrażenia.

Poszła tylko jedna 12AX7 Tung-Sol na v1 mrgreen Generalnie mam teraz lamp jak gnoju różnych (te co siedziały w Ampegu po Haraszo, te co dokupiłem do Bugery wcześniej na wymianę i ten obecny komplet). W skrócie wyszło tak:

- v1 Tung-Sol 12AX7 (nie mogłem się zdecydować między GT 12AX7R),

- v2/v3 JJ ECC83S (nie usiadły mi w Bugerze w tych pozycjach, a tutaj elegancko),

- v4 Sovtek 12AX7LPS,

- inverter EHX 12AU7A.

*nie wiem czy dobrze określiłem pozycje lamp Wink


RE: Ampeg B-HOOD - hubertDRI - 12-23-2013

Wymieniłem wczoraj wszystkie lampy w svt III pro na Tungsole. Wcześniej siedziały jakieś chińskie no name. Pierwsze wrażenia: Wzmak napierdala dużo głosniej (master na ful, gain na 1/3). Przy wcześniejszych lampach żeby otrzymać ten sam poziom głośności master na ful, gain na 2/3. Dzwiek jest bardziej klarowny niż wcześniej. Trzeba poczekać dłużej (ok. minuty) aż lampy się nagrzeją. Martwi minie tylko jedna rzecz - po włączeniu wzmaka słychać z głośników szum jak w nieekranowanym basie. Wzmak był podłączony do gniazdka z uziemnieniem.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 12-23-2013

Wsadź chińską 12au7 na miejsce i powiedz, czy się nie poprawiło.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-23-2013

wyższy poziom wzmocnienia to i wyższe szumy - może też szumić jedna konkrenta lampa - im wcześniej jest w torze sygnałowym, tym większy szum finalnie


RE: Ampeg B-HOOD - hubertDRI - 12-23-2013

Pokombinuję dzisiaj z zamianą lamp i jutro napiszę czy się coś poprawiło.


RE: Ampeg B-HOOD - hubertDRI - 12-24-2013

Pokombinowałem z lampami. Tak więc po kilkunastu przekładkach na v1 wstawiłem no name ECC83 a na reszcie nowe Tungsole. W tej kombinacji szumy są najmniejsze ale nie zostały wyeliminowane do końca. Widocznie taki jest urok lampiakówmrgreen Zauważyłem że stare lampy się dość mocno się żarzyły a w nowych Tungsolach żar jest minimalny.


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 01-17-2014

kto z forumisiów chwalił się ostatnio ampegiem micro?

edyta: bo mnie wkurza chodzący wentylator. W SVT200T nie mam z tym problemu.

[Obrazek: 1q1mv6.jpg]


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 01-30-2014

Wiem, że nie powinno się tego nagrywać w linie, ale w lini najwięcej różnic słychać.

Nagrałem Ampega SVT II i Ampega SVT CL - oba piece ustawione praktycznie tak samo. Najpierw "czyste" brzmienie a potem podobnie rozkręcony drajw:

https://soundcloud.com/mateuszpiotrowski/cl-vs-2pro

Pierwszy jest II a potem CL.

Jak dla mnie różnicy w czystym brzmieniu nie ma żadnej, na przesterze ampeg II P zdaje się przepuszczać masę nieprzesterowanego dołu, a CL'ka brzmi bardziej oldskulowo. Na paczce różnice dużo mniejsze, ale są. Nie wiem, który bardziej mi się podoba;D


A i przy okazji jak słychać, nie nagłaśniajcie tych pieców z DI na koncertachWink


RE: Ampeg B-HOOD - Bjorn - 01-30-2014

jak dla mnie II fajniejsza.