basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 03-08-2014

(03-08-2014, 02:46 PM)Mateusz napisał(a): Koniec koncow wyslalem wzmak do Markusa i niestety okazalo sie to czego sie balem, ciezko o poprawne schematy. Trzeba bylo mierzyc uzwojenia z transformatorow i samemu dojsc co i jak. masakra krotko mowiac
Dało radę to zrobić ale warto zwracać uwagę na szczegóły. Wzmacniacz miał mnóstwo nalepek z napisami po japońsku (podejrzewam, że kupiony był w Japonii), w tym informację o napięciu zasilania 100V. To jest zupełnie coś innego niż 120V ze Stanów. Poza tym warto wiedzieć jakie napięcie jest w Polsce Smile - jest to 230V - szczegóły są tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mains_electricity_by_country
Moment włączenia był lepszy niż kawa - przy błędnym przepięciu można spalić 2 transformatory i lampy. A zabezpieczenie typu żarówka nie pomaga. Więc unikałbym instrukcji typu: "przełącz J19 na J20", bo jeden błąd w takiej instrukcji może spowodować tragiczne skutki. Trzeba zrozumieć połączenia i dopiero wtedy można przystępować do przepięcia. Wzmacniacz ma jeszcze drobne problemy z lampami ale to już na spokojnie Mateusz sobie wyjaśni.

Marek





RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 03-08-2014

No dlatego nie dziwie się że jak zaniosłem schematy i wzmak mojemu kumplowi po elektroniku, ktory serwisuje swoj sprzet na salkach prob to sie tego nie podjał.

Jeszcze raz wielkie dzieki, dam znac jak wzmak dojdzie i zobacze co go boli (przeloze lampy z CL) i oczywiscie Cie poleceSmile


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 03-09-2014

Pierwszy rzuut ucha:

Ampeg SVT 2 Pro VS. Ampeg CL

CL ma duuużo dołu i trzeba mu dokręcać góry, ma subtelne, ciepłe "podbrudzone" brzmienie. Oczywiście jak mu się dowali gainu to pojawia się duży drajw, ale najfajniej brzmi jak lekko "chrumka". Generalnie jest to bardziej czysty, obły i tłusto brzmiący wzmacniacz. Każdy bas na nim brzmi dobrze i nie trzeba jakoś specjalnie umieć grać.

2PRO ma duuużo góry i trzeba mu dokręcać dołu. Ma hamskie ostre żwirowate brzmienie, można mu zdjąć troche gainu, ale słychać że ten wzmak tego nie chceBig Grin. Trzeba w niego mocno napierdalać, ma świetną siarkę i się nie dławi jak marshall/hiwatt itp. Też nie trzeba umieć na nim grać, ale jednak wydaje mi się, że jest bardziej wrażliwy na artykulacje.

CL bardziej podoba mi sie pod palcami a 2Pro pod kostką.

Nie wiem , który bardziej mi się podoba.


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 03-09-2014

(03-09-2014, 03:07 PM)Mateusz napisał(a): Pierwszy rzuut ucha:

Ampeg SVT 2 Pro VS. Ampeg CL

CL ma duuużo dołu i trzeba mu dokręcać góry, ma subtelne, ciepłe "podbrudzone" brzmienie. Oczywiście jak mu się dowali gainu to pojawia się duży drajw, ale najfajniej brzmi jak lekko "chrumka". Generalnie jest to bardziej czysty, obły i tłusto brzmiący wzmacniacz. Każdy bas na nim brzmi dobrze i nie trzeba jakoś specjalnie umieć grać.

2PRO ma duuużo góry i trzeba mu dokręcać dołu. Ma hamskie ostre żwirowate brzmienie, można mu zdjąć troche gainu, ale słychać że ten wzmak tego nie chceBig Grin. Trzeba w niego mocno napierdalać, ma świetną siarkę i się nie dławi jak marshall/hiwatt itp. Też nie trzeba umieć na nim grać, ale jednak wydaje mi się, że jest bardziej wrażliwy na artykulacje.

CL bardziej podoba mi sie pod palcami a 2Pro pod kostką.

Nie wiem , który bardziej mi się podoba.

Mateuszu uracz nas konkretnymi nagraniami obu wzmaków Big Grin Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 03-09-2014

A gdzie moje punkty reputacji;D?


RE: Ampeg B-HOOD - yarzenioova - 03-09-2014

Dziś grałem próbę na PF500.Przefajny head,pierwszy raz MAG 4x10 brzmial z sensem.Nie spodziewałem się ,że kiedyś to napisze.Bardzo fajny Ampeg.


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 03-09-2014

(03-09-2014, 03:07 PM)Mateusz napisał(a): 2PRO ma duuużo góry i trzeba mu dokręcać dołu. Ma hamskie ostre żwirowate brzmienie, można mu zdjąć troche gainu, ale słychać że ten wzmak tego nie chceBig Grin. Trzeba w niego mocno napierdalać, ma świetną siarkę i się nie dławi jak marshall/hiwatt itp. Też nie trzeba umieć na nim grać, ale jednak wydaje mi się, że jest bardziej wrażliwy na artykulacje.

CL bardziej podoba mi sie pod palcami a 2Pro pod kostką.

No rób mi więcej gasu... rób...


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 03-09-2014

(03-09-2014, 08:48 PM)Viking napisał(a):
(03-09-2014, 03:07 PM)Mateusz napisał(a): 2PRO ma duuużo góry i trzeba mu dokręcać dołu. Ma hamskie ostre żwirowate brzmienie, można mu zdjąć troche gainu, ale słychać że ten wzmak tego nie chceBig Grin. Trzeba w niego mocno napierdalać, ma świetną siarkę i się nie dławi jak marshall/hiwatt itp. Też nie trzeba umieć na nim grać, ale jednak wydaje mi się, że jest bardziej wrażliwy na artykulacje.

CL bardziej podoba mi sie pod palcami a 2Pro pod kostką.

No rób mi więcej gasu... rób...

dobry gas zawsze jest dobry Tongue od siebie dodam tylko że i pod palcami i na flatach 2pro sprawdza się zawodowo... Smile Emotka_2755



RE: Ampeg B-HOOD - Dex - 03-09-2014

Lodówka+2pro+sansamp = Alice In Chains Big Grin Chociaż Chris Squire też grał/gra na lodówka+pro2


RE: Ampeg B-HOOD - elteha - 03-11-2014

Hej, moze mi powiedziec ktos bardziej rozgarniety ode mnie - wlaczylem dzisiaj Ampega V4BH i uslyszalem tylko dzwiek smazenia i zobaczylrm gasnaca lampke. Od razu sprawdzilem bezpiecznik i tak jak przewidzialem - usmazony.

Pytanie - bezpiecznik z V4BH to 5A/250V. W SVT Classic mam 10A/250V. Oba sa tego samego rozmiaru i ksztaltu, po ptostu ten z Classica jest mocniejszy. Czy moge do V4BH wsadzic bezpiecznik 10A skoro wczesniej byl 5A? W instrukcji nie ma szczegolowego info. Szybki przeglad internetu jeszcze bardziej zamacil w glowie, bo jeden koles pisal nawet o 25A, poza tym goscie pisali o slowblow, fastblow etc.

Chuja sie znam, wiec dam punkt reputacji temu co mnie oswieci Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-11-2014

chwilowo możesz włożyć 10A, o ile usunąłeś przyczynę jego przepalenia, ale nie będzie on wystarczającym zabezpieczeniem.
kup 5A slowblow (oznaczany T, od 'time')


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 03-11-2014

Jak kupilem marshalla to na poczatku wywalil mi z 3 bezpieczniki. A od 2 lat spokoj. Wsadz lepiej takie jak w instrukcji, bezpiecznik kosztuje 50gr.


RE: Ampeg B-HOOD - elteha - 03-11-2014

OK, wsadze T5A. Chociaz teraz znalazlem info na tylnym panelu, ze do naszego napiecia, powinienem wsadzic T2A. Na Classicu jest napisane ze dla 240v powinien byc T8A, w obydwu classicach, jakie mam na salce jest wsadzony T10A.

O co chodzi? Na czym praktycznie polega roznica?


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 03-11-2014

(03-11-2014, 04:08 PM)elteha napisał(a): dam punkt reputacji temu co mnie oswieci Emotka_2755
Sprawa jest bardzo prosta; bezpiecznik poza określeniem wartości prądu, przy którym się przepali ma jeszcze określoną szybkość działania. Główne dwie szybkości to FAST i SLOW. Różnica pomiędzy nimi jest taka, ze SLOW (dla zmyłki oznaczany literą T) przez krótką chwilę wytrzymuje trochę większy prąd co jest ważne w momencie włączenia wzmacniacza kiedy pobierany prąd jest faktycznie trochę większy.
Podejrzewam, że miałeś błędny bezpiecznik (FAST) i stąd cały problem. Kup bezpiecznik zwłoczny (tak SLOW się nazywa po polsku) i sprawdź, czy to pomoże.
Jak dasz za duży bezpiecznik, to zamiast bezpiecznika może spalić się transformator więc zastanów się jaki bezpiecznik powinieneś użyć.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - elteha - 03-11-2014

Dzieki Marek. Przyczyna okazala sie o tyle banalna co dla mnie nieco zaskakujaca - wzmacniacz okazal sie byc na 110v Smile. Zamontowany bezpiecznik byl dobry dla tego napiecia. Dobrze ze zamiast wsadzic T10a, wsadzilem sobie reke do dupy. Jutro jade po trafo 230/110 i nowy T5A i sprawdzam, czy wszystko bangla.