basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - papkin - 09-18-2014

(09-17-2014, 05:45 PM)paluch1986 napisał(a): Papkin: Fajny, z ciekawości, co jako końcówka? Smile

Co to jest DHA?

od lat wierna mi towarzyszka MC2 AUDIO T1000 [Obrazek: YF8kk9m.jpg]


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 09-20-2014

ktoś wie jak jest z "przepinalnością" Ampega SVT350 na 230V?


RE: Ampeg B-HOOD - badkins - 10-17-2014

Pany, pochwalcie się jakie macie racki do swoich SVT-3 Pro Smile

Myślę o jakims 3U, żeby mieć unit zapasu - na necie pełno Rockcasów, lecz niewiele drożej wychodzą case'y od Barczaka - ktoś porównywał?


RE: Ampeg B-HOOD - paluch1986 - 10-17-2014

Poszukaj używanych ręcznie robionych, ja mam takiego 4U, kosztował ok 200zł, ze sklejki a nie ABS czy plastiku, no i nie narzekam Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 10-18-2014

mozecie sobie b15 posluchac:

https://www.youtube.com/watch?v=j2uJOiPpBSA&list=UU8TOfsoyGnAsab-MF5QcpsQ


RE: Ampeg B-HOOD - badkins - 11-03-2014

Mateusz, miałeś może kontakt z serią Portaflex? Albo którykolwiek z tutejszych ampegowców?

Przejrzałem kilkadziesiąt stron tematu i główa PF500 pojawiła się raz czy dwa - opinie na plus.
Ciekawi mnie jak się ma sound przykładowego stacka PF 500 z paczką 2x10HE lub 1x15HE. Paczki w necie mają raczej przeciętne opinie, głowa przeciwnie.

Jako, że niebawem żegnam się z paczką TE 1048H (nie te plecy) to szukam partnera do mojego SVT 3 Pro i myślę, czy nie pójść totalnie w mobilność.
4x10HLF też swoje waży.


RE: Ampeg B-HOOD - bratekr - 11-03-2014

Pogadaj z Mazdahem.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 11-03-2014

(11-03-2014, 08:30 AM)badkins napisał(a): Przejrzałem kilkadziesiąt stron tematu i główa PF500 pojawiła się raz czy dwa - opinie na plus.
Ciekawi mnie jak się ma sound przykładowego stacka PF 500 z paczką 2x10HE lub 1x15HE. Paczki w necie mają raczej przeciętne opinie, głowa przeciwnie.

Jako, że niebawem żegnam się z paczką TE 1048H (nie te plecy) to szukam partnera do mojego SVT 3 Pro i myślę, czy nie pójść totalnie w mobilność.
4x10HLF też swoje waży.

Ja co prawda nie Mateusz, ale on się nie babrze w chincolach Wink a ja owszem.

PF210HE i PF-115HE to bardzo fajny zestaw (posiadam), ale jak już masz 3PRO, to zostań przy 3PRO.
Świetnie leży na paczkach Portaflexa (rack nie wystaje) i rasowo brzmi.
PF-500 NIE ogrywałem, ale znam na wylot 3PRO, 7PRO i PF-350.
Między 7PRO a 3PRO jest spora różnica, między 3PRO a PF-500 będzie jeszcze większa. Niestety - dostajesz to, za co płacisz. A płacisz połowę ceny 3PRO.

Wracając do paczek - jeśli nie kupisz obu na raz, to polecam zacząć od "15. 210 nie nadaje się na standalone (próbowałem), podczas gdy na 115 można śmiało grać nawet plenery (także próbowałem).

Podsumowując: sprzedasz 3PRO, będziesz żałował. 410HLF też mi bardzo brakuje (miałem), ale Portaflexy dają radę. Cały czas mam 350 przykręconą do jednej paczki - jako backup albo piec na mało ważne joby. '

EDYTA: Dzięks Bratekr Smile




RE: Ampeg B-HOOD - badkins - 11-03-2014

Właśnie się zastanawiam czemu nie dopisałem Ciebie, przecież jesteś tu największym Ampegowcem, dzięki Smile

Powiedz jeszcze - kiedyś chwaliłeś w tym temacie 410HLF jako najlepszą pakę, jak się ona ma do setu 2x10 & 1x15 portaflex?


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 11-03-2014

(11-03-2014, 09:07 AM)badkins napisał(a): Właśnie się zastanawiam czemu nie dopisałem Ciebie, przecież jesteś tu największym Ampegowcem, dzięki Smile

Powiedz jeszcze - kiedyś chwaliłeś w tym temacie 410HLF jako najlepszą pakę, jak się ona ma do setu 2x10 & 1x15 portaflex?

Ja dopiero wczoraj wróciłem z urlopu od forum Tongue

HLF jest paczką najlepszą "dla mnie". Po przesiadce z Trace-Elliota mógłbyś być WIELCE niepocieszony, bo HLFa ma pewne braki w środku (względem 410HE czy 810E), do tego dochodzi potężny dół i niezbyt powalająca (z głośników) góra - to jedyna paczka w której musiałem się bardzo delikatnie podpierać gwizdkiem. Ja ją uwielbiam, ale zdaję sobie sprawę, że to paczka dla niewielu. Tongue
Połączenie PF 210+115 bardzo sympatycznie gra. Jest ładny środek, odpowiedni dół, paczki są dość szybkie (zamknięte) i ładnie się uzupełniają. Na pewno bardziej uniwersalny zestaw niż sama 410HLF. Obie są też dość lekkie i mają "szyny" (takie jak HLFa i lodówa) z tyłu, więc mogą bezpiecznie jeździć na pleckach. Minusem jest brak bocznych uchwytów - ja je noszę "na misia", bo górny jest średnio poręczny.



RE: Ampeg B-HOOD - barabas - 11-03-2014

kilka miesięcy temu wymieniłem zestaw SVT-3 pro + ampeg B-410HLF na PF500+PF115HE.

Różnicę słychać, ale nowy stack nadal brzmi jak stack ampega.
Czy żałuję? Ani trochę Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - Bigos - 11-03-2014

Mazdah, kojarzysz może co to za chińskie lampy mocy do SVT-CL są? Chyba Ty masz je przetestowane. Gdzie to kupować, jaka cena?
Jak się to ma do SOVTEK?


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 11-03-2014

(11-03-2014, 09:29 AM)barabas napisał(a): kilka miesięcy temu wymieniłem zestaw SVT-3 pro + ampeg B-410HLF na PF500+PF115HE.

Różnicę słychać, ale nowy stack nadal brzmi jak stack ampega.
Czy żałuję? Ani trochę Big Grin

Ja też nie żałuję swoich zakupówSmile
Ale PF-350 określiłbym jako "wystarczający", mam B1 i SVP-PRO do kompletu i chyba nie mógłbym się z nimi rozstać Tongue

(11-03-2014, 09:46 AM)Bigos napisał(a): Mazdah, kojarzysz może co to za chińskie lampy mocy do SVT-CL są? Chyba Ty masz je przetestowane. Gdzie to kupować, jaka cena?
Jak się to ma do SOVTEK?

Shuguang. Nie znam ich lamp mocy, używam tylko preampówek, które zakupuję w http://sklep.lampyelektronowe.pl/ Smile
Preampowych Sovteków WA nie znoszę.


RE: Ampeg B-HOOD - Bigos - 11-03-2014

No to inaczej.
Jakie lampy mocy kupić do SVT-CL (współczesna CL-ka), żeby było po prostu dobrze i najtaniej?
Anybody?




RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 11-03-2014

Na koniec mocy Svetlana, EHX albo Tung-Sol, na preamp Shuguang Smile