basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Wrzos - 12-23-2014

Ostatni zakup.
V4B. 1972/3.


[Obrazek: 2pq3z80.jpg]


RE: Ampeg B-HOOD - sledz - 12-23-2014

Fajny. Kiedy mi go przywieziesz?


RE: Ampeg B-HOOD - Wrzos - 12-23-2014

już jestem pod drzwiami, otwieraj


RE: Ampeg B-HOOD - Dex - 12-23-2014

Ale wycierus ale gratulacje Smile



RE: Ampeg B-HOOD - sledz - 12-23-2014

Przegapilem cie, bylem pic wodke i rozmawiac o oliwie z oliwek.


RE: Ampeg B-HOOD - Alfik - 12-24-2014

(12-23-2014, 06:32 PM)Wrzos napisał(a): Ostatni zakup.
V4B. 1972/3.


[Obrazek: 2pq3z80.jpg]

LIKE IT Emotka_2497


RE: Ampeg B-HOOD - pinio - 12-24-2014

Jak te stare lampiaki radzą sobie z 5 strunami? Grałem bodaj na takim, no i H powodowała straszne dławienie się wzmacniacza. Wszystko włącznie z najniższymi dźwiękami na E grało spoko. Struny nowe, wiosło ok.


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 12-24-2014

Trzeba specyficznie traktować - jak sie packa o struny i zostaje sam mulący dół i rozpierdoli się bas na 3/4 to zatka sie na pewno.

Trzeba specyficznie ataktować strune -tzn nie specificznie tylko tak jak sie powinno;d I tutaj czy sie uderzy mocno czy lekko nie robi różnicy.


RE: Ampeg B-HOOD - Wrzos - 12-24-2014

(12-24-2014, 10:47 AM)pinio napisał(a): Jak te stare lampiaki radzą sobie z 5 strunami? Grałem bodaj na takim, no i H powodowała straszne dławienie się wzmacniacza. Wszystko włącznie z najniższymi dźwiękami na E grało spoko. Struny nowe, wiosło ok.

w drop D jest ok, jak niżej nie wiem.

(12-23-2014, 11:40 PM)sledz napisał(a): Przegapilem cie, bylem pic wodke i rozmawiac o oliwie z oliwek.

no trudno, sorry ale nie mogłem dłużej czekać - karta z parkomatu mi się już kończyła.


RE: Ampeg B-HOOD - sledz - 12-24-2014

To uwazaj, lampy koncza sie zaraz po karcie z parkomatu.


RE: Ampeg B-HOOD - paka - 12-24-2014

Mazdah pisał kiedyś że JJ w svt-3 pro są tragiczne. IMO są bardzo w porządku. Robiłem ostatnio wzmacniacz Wojtkowi Mazolewskiemu i był zadowolony z rezultatu. Ja również, bo brzmienie zyskało na dynamice i paśmie w porównaniu z (zajechanymi) Groove Tubes.

Najwięcej różnic daje zmiana V1 i tej pozycji z ECC82.


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 12-24-2014

Ja ostatnio mam mieszane uczucia co do JJ. Ale to wypowiem sie w pełni jak potwierdze moje teorie. Od jakiegoś czasu walcze z lampami i różne wnioski wyciągam.


RE: Ampeg B-HOOD - paka - 12-24-2014

pamietaj ze simms to specyficzna konstrukcja, ultra-linear to nie przelewki.

generalnei to dobre lampy za swoja cene, trzymaja fabryczna specyfikacje. nie mozesz miec zalu do lampy, skoro w specyfikacji jest napisane, ze na g2 mozna zapakowac max 450V a w twoim wzmacniaczu jest 520V i pierdzi, gdy rozpierdolisz master i volume na max Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 12-24-2014

Nie chodzi mi o toi, czemu uprzedzasz fakty;D Chodzi mi o to, że dobre lampy dużo lepiej trzymają parametry.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 12-24-2014

(12-24-2014, 04:42 PM)paka napisał(a): Mazdah pisał kiedyś że JJ w svt-3 pro są tragiczne. IMO są bardzo w porządku. Robiłem ostatnio wzmacniacz Wojtkowi Mazolewskiemu i był zadowolony z rezultatu. Ja również, bo brzmienie zyskało na dynamice i paśmie w porównaniu z (zajechanymi) Groove Tubes.

Najwięcej różnic daje zmiana V1 i tej pozycji z ECC82.

Ja właśnie odkryłem jak bardzo potrafią się różnic ...
W SVP-PRO miałem tragiczne JJe, drutex, drutex, drutex. W B1 dostałem dwa stare JJ - większa bańka, większe logo, ciemniejszy kolor farby. Są ZNAKOMITE, niestety obie uszkodzone.
W LB-30 miałem prawie nieużywane z 2009-2010 roku. W Ashu tragedia, ale w SVP jakoś robotę robią - więc orzekam że mniejszy drutex.