basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 01-25-2015

Linia z svp pro bardzo spoko.


RE: Ampeg B-HOOD - pinio - 02-24-2015

Mistrzowie Ampegowcy. Zanim sam pomacam proszę o info. B410HE jak się ma do SVT410HE (ewentualnie HLF). Grałem w studio na SVT410HE i bardzo pozytywnie wspominam. B można nową kupić za śmieszną kwotę. Wiem, że moc mniejsza, nie jest tru USA. Co więcej mi powiecie?


RE: Ampeg B-HOOD - Mateusz - 02-25-2015

b to kupa z tanimi glosnikami


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 02-25-2015

Delikatniej mówiąc - szału nie robi. Będzie działać, ale to jest raczej paczka której bliżej do VX czy MAGa niż ampegowego Classica. To nadal Ampeg, ale nie do końca "ten". Ale może Ci się spodoba, miałem najlepszą SVT-410HE z możliwych, strasznie mi nie pasowała, więc sam widzisz - gust jak dupa Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - pinio - 02-25-2015

Prawda, pojadę i ogram. Dzięki.


RE: Ampeg B-HOOD - elteha - 02-26-2015

Mam BSE 410 HLF. Fufa dołem i jest mało "podatna", czyt. zmiany w eq na wzmacniaczu o wiele lepiej słyszałem na paczkach Demanu. Potrzebowałem taniej paczki do ciorania pod przesterami i tu sie sprawdza. Jesli potrzebujesz takie, ktora bedzie wrazliwa na zmiany artukulacji, jakis skomplikowanych fikołkow, to odradzam.


RE: Ampeg B-HOOD - Marcin Łatko - 03-02-2015

Panowie,

SVT 4-PRO, USA. DI line out. wydaje ino szum. wiem, że pewnie gdzieś to już było omówione, ale chyba nie dam rady przerobić 230 stron.... Smile

co trzeba zrobić, żeby zamiast szumu "transformer balanced line outputs" produkowały dźwięk? Smile

wyczytałem, że to dość "popularna" usterka w 4-PRO...

pozdr


RE: Ampeg B-HOOD - jarro - 03-03-2015

(03-02-2015, 12:32 PM)Marcin Łatko napisał(a): Panowie,

SVT 4-PRO, USA. DI line out. wydaje ino szum. wiem, że pewnie gdzieś to już było omówione, ale chyba nie dam rady przerobić 230 stron.... Smile

co trzeba zrobić, żeby zamiast szumu "transformer balanced line outputs" produkowały dźwięk? Smile

wyczytałem, że to dość "popularna" usterka w 4-PRO...

pozdr

Marcin, nie wiem czy to ta sama usterka, ale kumpel miał podobny problem ze swoim SVT4, baaaadzo niski sygnał na wyjściu D.I. Konsultował temat z jakimś fachowcem i ten mu powiedział że wcześniejsze wersje czwórek miały taką wadę konstrukcyjną. Wyjście D.I było uzależnione ponoć od potencjometra Master. Podobno idzie to przerobić. Nowsze 4 już nie mają tego problemu.
pewnie za dużo ci to nie da, ale spotkałem się z taką sytuacją. Korzystałem kilka razy z tego wzmaka i puszczałem sygnał z wyjścia pętli efektów.
Pozdr J.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 03-03-2015

Na pewno nie jest to ta sama usterka, bo Marcin ma tylko szum. To znacznie mniej niż "baaaardzo niski sygnał" Big Grin. Kilka SVT4Pro, które miałem w swoich rękach miały niski sygnał ale było to wystarczające do normalnego użytkowania wzmacniacza. W tym wypadku można mówić o uszkodzeniu wzmacniacza i trzeba sprawdzić, w którym miejscu sygnał znika.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - jarro - 03-03-2015

(03-03-2015, 09:42 AM)Markus napisał(a): Na pewno nie jest to ta sama usterka, bo Marcin ma tylko szum. To znacznie mniej niż "baaaardzo niski sygnał" Big Grin. Kilka SVT4Pro, które miałem w swoich rękach miały niski sygnał ale było to wystarczające do normalnego użytkowania wzmacniacza. W tym wypadku można mówić o uszkodzeniu wzmacniacza i trzeba sprawdzić, w którym miejscu sygnał znika.

Marek

Dlatego napisałem że nie wiem czy to ta sama usterka. W przypadku wzmaka kumpla też miał tylko szum, dopiero po pochyleniu się nad tematem okazało się że sygnał jest, ale na tyle niski że w warunkach scenicznych był niewystarczającym do zasilenia stołu. Nie diagnozuję Marcina problemu, piszę tylko z jakim problemem się spotkałem i o tym że rzekomo svt4 miały początkowo taką wadę.
Pozdr J.


RE: Ampeg B-HOOD - Marcin Łatko - 03-03-2015

hej,

gdzieś coś doczytałem na talkbass, że ponoć sprawa jest znana i banalna. coś niby trzeba przelutować i zacznie działać. póki co mnie to jakoś nie boli, bo z konsekwencją maniaka proszę panów akustyków o podstawianie mikrofonów, ale zawsze działające DI jest lepsze od niedziałającego Smile

pozdr
M.


RE: Ampeg B-HOOD - Alfik - 03-04-2015

Panowe...

Ampegi, które na wyjściu DI mają transformator mają na nim poziom sygnału "tzw" mikrofonowy.
Taki DI podpina się do stołu jak zwykł y mikrofon i po problemie.
Inna sprawa to to, że DI w ampegach dość mocno szumi.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 03-04-2015

(01-25-2015, 07:32 PM)3cina napisał(a): Linia z svp pro bardzo spoko.

(03-04-2015, 02:27 PM)Alfik napisał(a): Panowe...

Ampegi, które na wyjściu DI mają transformator mają na nim poziom sygnału "tzw" mikrofonowy.

O właśnie, Alf: czy chodziło Ci o dodatkowy, mały transformator w stylu Jensena z Fenera TBP-1, czy chodzi o jakieś podpięcie do trafo głównego?

3cina: z którego roku jest Twój SVP?
Były dwie wersje - pierwsze nie miały trafa do DI. Moja własnie taka jest i sygnał z liniówki przekracza granice podłości Tongue



RE: Ampeg B-HOOD - Alfik - 03-04-2015

(03-04-2015, 03:23 PM)mazdah napisał(a): O właśnie, Alf: czy chodziło Ci o dodatkowy, mały transformator w stylu Jensena z Fenera TBP-1,

Tak mam taki w IIPRO i i miałem w SVP PRO i w obu przypadkach by ł poziom stricte mikrofonowy



RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 03-04-2015

(03-04-2015, 03:46 PM)Alfik napisał(a):
(03-04-2015, 03:23 PM)mazdah napisał(a): O właśnie, Alf: czy chodziło Ci o dodatkowy, mały transformator w stylu Jensena z Fenera TBP-1,

Tak mam taki w IIPRO i i miałem w SVP PRO i w obu przypadkach by ł poziom stricte mikrofonowy

No i tu pies pogrzebany, mój SVP nie ma i poziom jest stricte chu*owy Big Grin