basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 04-22-2015

Jeśli masz możliwość przepięcia transformatora (a jest to prosta sprawa) i jednocześnie zastanawiasz się nad kupnem transformatora za kilkaset złotych, to prawdopodobnie masz za dużo pieniędzy. Jeśli masz transformator "przepinalny", to prawdopodobnie chodzi o przełożenie dwóch przewodów. Z tym, że faktycznie trzeba wiedzieć których Smile.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - Wrzos - 04-22-2015

Jeśli w numerze seryjnym jest literka D jak Domectic to nie przepniesz (z tego co wiem).


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 04-22-2015

(04-22-2015, 12:36 PM)Wrzos napisał(a): Jeśli w numerze seryjnym jest literka D jak Domectic to nie przepniesz (z tego co wiem).

Nie jest to regułą, miałem Domestic 3PRO przepięte, mam Domestic B1 przepięte.


RE: Ampeg B-HOOD - nomad - 06-30-2015

Jak bardzo mozna "przybrudzic" brzmienie w svt3pro? u mnie jak bym nie krecil, to pozadnego drive ukrecic niemoge :/ I nie wiem czy to tylko moj brak obycia z ta glowa, czy moze trzeba ja dodatkowo dopalic?


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 06-30-2015

Gain do oporu, wyłączone ultra lo, tubegain poniżej połowy. 3PRO nie drajwuje pięknie IMHO, mi jako dopalacz pięknie robi(ł) robotę basowy Xotic BB Preamp, jest prawie neutralny (podbija tylko środek lekko)


RE: Ampeg B-HOOD - nomad - 07-01-2015

Dzieki Mazdah, a czy zmiana lamp moze cos polepszyc? Obecnie siedza tam 4 x EH i jedna JJ ( pozniej sprawdze dokladnie co gdzie, ale tylko JJ swieci w czasie pracy) nie mam pojecia w jakiej sa kondycji i czy wogole dzialaja. head kupilem jako uszkodzony-niedzialajacy, po 10 minutach ze shematem w rekach udalo mi sie znalezc dwa kabelki wesolo dyndajace, wiec podpialem je do plyty i head ozyl. Gada ciekawie, ale tylko na czystym, bo jak juz pisalem zadnego drajwa nie moge ukrecic. W sumie to, nie wiem czy slusznie, ale spodziewalem sie duzo wiecej po w pelni lampowym preampie...


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 07-01-2015

EHXy nie święcą/prawie nie świecą - tak są zbudowane. Czy jak odkręcisz gain do końca, to czerwona lampka clip pali się cały czas podczas grania?


RE: Ampeg B-HOOD - jetofuj - 07-01-2015

Warto by też sprawdzić bias końcówki...


RE: Ampeg B-HOOD - nomad - 07-01-2015

Tak, jak gain odkrece na maksa w prawo to clip swieci caly czas, natomiast bez wzgledu na to jak ustawie tube gain dzwiek pozostaje niezmieniony, czy to w prawo czy w lewo caly czas mam clean, zupelnie jakby tube gain wogole nie reagowal, albo tylko w minimalnym stopniu



(07-01-2015, 09:53 AM)jetofuj napisał(a): Warto by też sprawdzić bias końcówki...

Z dokladnym opisem jak, moglbym sprobowac , ale bez to moga byc za wysokie progi...


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 07-01-2015

(07-01-2015, 11:02 AM)nomad napisał(a): Tak, jak gain odkrece na maksa w prawo to clip swieci caly czas, natomiast bez wzgledu na to jak ustawie tube gain dzwiek pozostaje niezmieniony, czy to w prawo czy w lewo caly czas mam clean, zupelnie jakby tube gain wogole nie reagowal, albo tylko w minimalnym stopniu

Ale tube gain nie jest od przesteru tylko od pracy końcówki mocy, generalnie ciut więcej kompresji i drajwu ma na minimalnych ustawieniach, a najżywszy, najgłośniejszy, najczystszy i najskuteczniejszy jest przy odkręceniu na maxa.

Działa bardzo subtelnie i w zasadzie słychać to raczej w miksie - ja tak miałem, że jak tube gain był za nisko, to źle mi się grało w kapeli, słaba separacja dźwieków itp itd. Dlatego wolałem go mieć na godzinę 2. Na moje ucho (mój bas i molej flaty) brzmienie się wtedy nie zmieniało, tylko słyszałem się lepiej Tongue

A bias końcówki daje inny objaw - przester jest cały czas, niezależnie od głośności Tongue
Nie radzę grzebać samemu i "na ucho" - tam jest mikro potencjometr do regulacji, delikatny ruch w złą stronę (naprawdę BARDZO DELIKATNY) i żegnasz się z końcówką mocy. Wiem bo tak zrobiłem Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 07-01-2015

Clip w svt3pro może sobie świecić. Nie szkodzi mu to.
Chociaż ja robiłem odwrotnie - Master na full, a Gainem głośność. Czemu?

Tube Gain to nie przester, tylko "dynamika końcówki". Im więcej mamy odkręcony Master, tym wieksza różnica.
Zauważyłem, że duuużo trudniej uzyskać śladowy nawet brud, gdy właczymy ultra-lo lub graficzny EQ. Za to łatwiej z brightem.
Różnicę moga robić także użyte lampy. Szczególnie V1 (odpowiedzialna za gainstage, ale jej pierwsza połówka jest PRZED potencjometrem Gain) oraz 2 ostatnie umieszczone tuż przy końcówce.


RE: Ampeg B-HOOD - nomad - 07-01-2015

No i tym sposobem chyba doszlismy do sedna sprawy! w wzmacniaczach ktore mialem do tej pory, ABM500 i Mesa400+ dzialalo to troche inaczej, obydwa moga grac zarowno czysto jak i "brudno" (nawet bardzo brudno ;D ) w ampegu jedyne co moge ukrecic to delikatne przybrudzenie, a ja oczekiwalem ton gruzu i otwarcia czelusci piekielnych! Wink no nic, trza bedzie dopalic.... albo wyjac mese z szafy! Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - dr_kciuk - 07-01-2015

Albo kupić V4B.... Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Alfik - 07-01-2015

Tak się składa, że mam dziś SVT3 Pro w studio.

Po odpaleniu SVT II pro 3 brzmi jak kukuruźnik lub plugin.

Za nim odpaliłem SVT II pro dało się nawet grać i wydawało mi się że jest fajnieSmile

Jedyne sensowne ustawienie do rockowego precla

master full
tube gain full
gain okolice 11 lub do smaku

bass 13
mid 14 w pozycji 1
treble 13.30

w tym ustawieniu najbardziej przypomina to II pro w pozycji korekcji na zero

filtrów nie dotykać chyba, że bright jak ktoś ma struny trupy

pamiętajcie:

ultra lo = jestem pedałem








RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 07-01-2015

(07-01-2015, 08:56 PM)Alfik napisał(a): Po odpaleniu SVT II pro 3 brzmi jak kukuruźnik lub plugin.

Za nim odpaliłem SVT II pro dało się nawet grać.

[...]

master full
tube gain full
gain okolice 11 lub do smaku

Emotka_2755

eq zależy od instrumentu, ale z resztą się zgadzam (ba! O masterze na full mówiłem jeszcze dawno, w czasach przedalfikowych - nauczony tego przez dżordża).
Przesiadka z 3pro na CL nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, ale ponowne odpalenie 3pro bolało Wink