basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 08-25-2015

Zastanawiam się też jak szybko wzmacniacz zacznie dawać znać, że mismatch mu nie pasuje. Rok temu dwudniowy festiwal bez najmniejszych problemów przegrała CLka z 8ohmową svt-410he, grając praktyczne od południa do rana.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 08-25-2015

Grałem na CL z 8Ohmow paczką kilka lat, próby, koncerty... bez problemów.
Tam jest spore trafo z zapasem, nie grzało się więc zbytnio.
Jedyną wadą był bardziej rozlazły dół.


RE: Ampeg B-HOOD - paka - 09-09-2015

Uważajcie na mocowania lamp mocy ze sprężynkami, szczególnie w modelach SVT-CL, SVT-2 Pro, SVT-VR - czyli wszędzie tam, gdzie lampy ułożone są w dwóch rządkach. Nie ma tam miejsca, żeby zdjąć/założyć je ostrożnie, łatwo porysować lampę i w efekcie spierdolić wzmacniacz. Więcej tutaj: http://brzmienie.eu/ampeg-svt-cl/


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 09-09-2015

Racja, że można lampę zarysować.
Ale z drugiej strony wymiany lamp robi się na tyle rzadko (nie częściej raczej, niż raz w roku), że można to robić powoli i ostrożnie.


RE: Ampeg B-HOOD - paka - 09-09-2015

Ja znów myślę o klientach, którzy otrzymują wzmacniacz drogą wysyłkową. Ja zawsze wyjmuje lampy na czas transportu, potem człek musi sobie taki zestaw sam zamontować..


RE: Ampeg B-HOOD - jetofuj - 09-10-2015

Zdaje się, że w CL-kach Heritage zmienili te mocowania.

Nic jednak nie przebije szyny w SVT-II Smile


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-17-2015

Nowe, w pełni lampowe heady Ampega.

[Obrazek: ampeg-pf-20t-portaflex.jpg?_ga=1.4173117...1372848415]
[Obrazek: ampeg-pf-20t-portaflex-2.jpg?_ga=1.26671...1442506389]

[Obrazek: ampeg-pf-50t-portaflex.jpg?_ga=1.7641083...1372848415]
[Obrazek: ampeg-pf-50t-portaflex-2.jpg?_ga=1.26212...1442506389]
Jak poszła plota, to napalałem się strasznie... ale teraz nie wiem kurwa co powiedzieć :/

[Obrazek: image-jpg.691870]


RE: Ampeg B-HOOD - abc123 - 09-17-2015

ale szpetne... mogli zrobić coś w stylu orange terror


RE: Ampeg B-HOOD - Dex - 09-17-2015

Radyjeczko Big Grin Coraz gorszy design mają tych "nowych" modeli.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-17-2015

Wygląd bym przeżył, już się przyzwyczajam. Nie podoba mi się topologia preampów.


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 09-17-2015

Mam wrażenie, że historia zatoczyła koło, po rewolucji tranzystorów i przełomowych hybryd, wracamy do nisko-wattowych alltubeów. Smile

EKSTREMALNIE BRZYDKIE!!! Sad


RE: Ampeg B-HOOD - bartoshek - 09-17-2015

(09-17-2015, 07:54 PM)mazdah napisał(a): Wygląd bym przeżył, już się przyzwyczajam. Nie podoba mi się topologia preampów.
Rozwinąłbyś?



RE: Ampeg B-HOOD - yarzenioova - 09-17-2015

Wygladaja jak Valve Drive.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-17-2015

(09-17-2015, 08:07 PM)bartoshek napisał(a):
(09-17-2015, 07:54 PM)mazdah napisał(a): Wygląd bym przeżył, już się przyzwyczajam. Nie podoba mi się topologia preampów.
Rozwinąłbyś?

Liczyłem na oryginalnego dwuzakresowego Bandaxalla z SB-12, czyli praktycznie jeden kanał z B-15 / Heritage B-15N, robionego tanimi chińskimi rączkami. Układ 20 razy prostszy i 10 razy tańszy niż te, które zastosowali.

PF-50T ma preamp wzorowany na współczesnym SVT CL/PRO, tyle że uproszczony - na dwóch lampach. Mam taki preamp w racku, tylko że z 5 lampami w środku Tongue

PF-20T ma preamp wzorowany na PF-350, tyle że z dołożonymi dwoma lampowymi stopniami. Nawet punkty centralne EQ są identyczne, minimalnie różni się zakres, co może wynikać po prostu z tego, że to co robiły scalaki, teraz robią lampy. Miałem PF-350, dla mnie jego górka z centralnym punktem na 8kHz jest nie do przyjęcia Tongue No i trójzakresowy preamp na dwóch lampach, z dużo sensowniejszymi punktami pracy i ogólnie znacznie większymi możliwościami mam w B-1.

BARDZO chciałbym się mylić i pieprzyć w tej chwili głupoty, BARDZO chciałbym żeby te preampy były całkowicie inne, niż to co znamy we współczesnych Ampegach.
PODOBNO tak jest we współczesnej V4B - z zewnątrz wygląda jak preamp CLki, a PODOBNO w środku wszystko zrobili od nowa i całkowicie inaczej. Podobno.

EDYTA:

Ale do wyglądu się powoli przyzwyczajam Wink
[Obrazek: image-jpg.691888]



brzmienie - Gris - 11-14-2015

Trzeba ściszyć radio przede wszystkim i przywitać się z Forum - co zatem czynie na początek Smile

Czytam tą "Ampegową dynastię" i uznałem że tutaj zapytam.

Po Nowym Roku stuknie mi dwa lata jak gram na basie - więc jestem jeszcze na etapie poszukiwacza. Mam mniej więcej w głowie co i jak. Podoba mi się leciutko przesterowane, klekoczące brzmienie kapel punkrockowych.

Trafiłem rok temu na okazję kupienia praktycznie nowego PF-500. Nie mogę jednak uzyskać na nim tego "brudu", "drajwu" czy jak to nazwać. Zdecydowanie lepiej brzmią np nagrania tych próbek:
https://youtu.be/e2yJMsB9z8w

Nie ma w tym zestawieniu Portaflexów jak mniemam z powodu tego, że maja mniej Ampega w Ampegu od reszty.

Jak ustawiam GAIN tak, żeby był lekki przester - to na strunach "basowych" brzydko buczy a "wiolinowe" ładnie brzmią. Jak cofnę lekko GAIN żeby "basowe" lekko mruczały - "wiolinowe" brzmią czysto.
Najlepiej brzmi jak gram mocno palcami z długimi paznokciami (ale z racji mojej pracy - posiadanie długich szponów nie wchodzi w grę), dobrze brzmi też kostką, ale wtedy ręka się szybciej męczy i po dwóch piosenkach tak zagranych muszę zagrać chociaż jedną palcami.

Próbuję z Zoom B3 ale również nie brzmi mi to tak jak mam w głowie wymarzone Sad

I jeszcze jedno - jak w basie podbije trochę środek - przesterowuje się lepiej. Ale wtedy brzmienie robi się (choć jest ciut głośniej) jakby przytłumione, schowane za czymś ale i pozbawione basu. Podbijam Wtedy też bas. Dla porównania - podbijanie dołu i środka na wzmacniaczu daje inny, gorszy efekt.


Doszedłem do wniosku, że to "wina" PF-500, który do grania czysto lub prawie czysto jest spoko, ale za cholerę nie mogę uzyskać akceptowalnego lekkiego przesteru. Pomyślałem o zamianie choćby na B2RE.
Czy dobrze kombinuję, czy jednak jeszcze mało wiem i mało się nakręciłem?