basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 11-15-2015

Wrzuć próbkę brzmienia, które Ci się podoba. Wtedy forum może coś poradzi.


RE: Ampeg B-HOOD - Maciejeq - 11-15-2015

Piszesz też o dodawaniu środka w basie - podejrzewam że aktywny preamp jest też winowajcą, chociaż nie wiem jaką basówkę masz.


RE: Ampeg B-HOOD - Gris - 11-15-2015

Wrzucam nagraną próbkę tego co udało mi się zrobić u znajomego na pluginie na komputerze:
http://picosong.com/bFv3/
Są trzy fragmenty. Przystawka pod mostkiem, miks 50:50 i pod gryfem. Na przystawce pod g̶r̶y̶f̶e̶m̶ MOSTKIEM podoba mi się przester i brzmienie jest jakby czytelniejsze - ale pozbawione basu. Na przystawce pod m̶o̶s̶t̶k̶i̶e̶m̶ GRYFEM bas jest fajny - ale nie ma tej góry. Więc przystawki 50:50 powinny brzmieć najlepiej - a brzmią najgorzej. Nie ma ani tego ani tego Sad Potki barwy w basie ustawione na "0".

Bas to LTD B154DX, przystawki "mydelniczki" pasywne, aktywna korekcja. Teraz jak pomyślałem o tym preampie - pamiętam jak się przesiadłem na tego LTDka z pasywnego basu (przystawki P+J) za 270PLN to wydawało mi się że brzmi jakoś tak pusto, jakby przez telefon, zero basu. Ale mówiłem sobie że to nie ma sensu i na pewno mi się wydaje tylko. Gitarę mam LTD i jestem zadowolony, dlatego nie znając tematu kupiłem w ciemno taki bas. Ale może te LTDki tak mają i takie bardziej gitarowe brzmienie?

Wracając do mojego problemu - na PF-500 za chiny nie mogę zrobić takiego przesteru - albo czysty prawie hi-fi albo pierdzi brzydko na najniższych dźwiekach. Najważniejsze jednak chyba jest to, że nie mogę ustawić takiego pełnego basu. Nie wiem czy dobrze rozumiem to określenie - ale jest taki płaski karton. Jak będę na salce to nagram z mikrofonu próbkę z niego i wrzucę.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 11-15-2015

Nie zrobisz. Na B2 też nie zrobisz. Muszą być lampy. Albo Sansamp VT.


RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 11-15-2015

(11-15-2015, 08:53 PM)Gris napisał(a): Wrzucam nagraną próbkę tego co udało mi się zrobić u znajomego na pluginie na komputerze:
http://picosong.com/bFv3/
Są trzy fragmenty. Przystawka pod mostkiem, miks 50:50 i pod gryfem. Na przystawce pod mostkiem podoba mi się przester i brzmienie jest jakby czytelniejsze - ale pozbawione basu. Na przystawce pod mostem bas jest fajny - ale nie ma tej góry. Więc przystawki 50:50 powinny brzmieć najlepiej - a brzmią najgorzej. Nie ma ani tego ani tego Sad Potki barwy w basie ustawione na "0".

Bas to LTD B154DX, przystawki "mydelniczki" pasywne, aktywna korekcja. Teraz jak pomyślałem o tym preampie - pamiętam jak się przesiadłem na tego LTDka z pasywnego basu (przystawki P+J) za 270PLN to wydawało mi się że brzmi jakoś tak pusto, jakby przez telefon, zero basu. Ale mówiłem sobie że to nie ma sensu i na pewno mi się wydaje tylko. Gitarę mam LTD i jestem zadowolony, dlatego nie znając tematu kupiłem w ciemno taki bas. Ale może te LTDki tak mają i takie bardziej gitarowe brzmienie?

Wracając do mojego problemu - na PF-500 za chiny nie mogę zrobić takiego przesteru - albo czysty prawie hi-fi albo pierdzi brzydko na najniższych dźwiekach. Najważniejsze jednak chyba jest to, że nie mogę ustawić takiego pełnego basu. Nie wiem czy dobrze rozumiem to określenie - ale jest taki płaski karton. Jak będę na salce to nagram z mikrofonu próbkę z niego i wrzucę.

Fajnie, czytelnie ustawić przesterowane brzmienie na dwóch humbuckerach nie jest łatwo, środek zazwyczaj jest wycofany, dołu za dużo, a tutaj pasuje Ci dużo środka i nie za wiele dołu. Ja kombinowałem z tym problemem i na razie stanęło na dwóch torach, bas (2xP) idzie mi przez splitter w czysty tranzystor i w lampę na kurwie ze skręconym dołem. Nie się nie dławi i ładnie przesterowuje.

https://www.youtube.com/watch?v=Pp-KGQ9ib9E tutaj jakaś próbka nagrana telefonem, na delikatnie ustawionym przesterze i przystawce P gryfowej.

LTD dobrze brzmią ze sansampem, może od tego powinieneś zacząć.


RE: Ampeg B-HOOD - Gris - 11-16-2015

(11-15-2015, 10:17 PM)Bolem napisał(a): Fajnie, czytelnie ustawić przesterowane brzmienie na dwóch humbuckerach nie jest łatwo, środek zazwyczaj jest wycofany, dołu za dużo, a tutaj pasuje Ci dużo środka i nie za wiele dołu. Ja kombinowałem z tym problemem i na razie stanęło na dwóch torach, bas (2xP) idzie mi przez splitter w czysty tranzystor i w lampę na kurwie ze skręconym dołem. Nie się nie dławi i ładnie przesterowuje.

Fajnie mi brzmiało jak się bawiłem pluginem puszczenie na dwa tory z czego pierwszy szedł w symulacje Ampega z MASTER i GAIN ustawionymi tak, żeby się nie przesterowywało, ale było tylko "to takie coś, co Ampeg daje od siebie" (nie umiem pisać o dźwiękachWink) a drugi tor też waśnie z BASem skręconym na minimum ale puszczony na symulację gitarowego Fendera. Tylko potraktowałem to jako zabawę i coś niepraktycznego do grania na żywo - dlatego nie ciągnąłem tematu dalej.

(11-15-2015, 10:17 PM)Bolem napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=Pp-KGQ9ib9E tutaj jakaś próbka nagrana telefonem, na delikatnie ustawionym przesterze i przystawce P gryfowej.
Nie żebym małpował, ale chyba u siebie też zostanę na przystawce pod gryfem mimo, że przesterowanie bardziej pasuje mi spod mostka, to jednak brzmienie jest jakby pełniejsze.

(11-15-2015, 10:17 PM)Bolem napisał(a): LTD dobrze brzmią ze sansampem, może od tego powinieneś zacząć.
Lata po sieci projekt (w tej chwili nie wiem ile jest w tym oryginału) Sansampa BDDI. Polutowałem to kiedyś i kombinowałem z nim. Była spora poprawa (wtedy grałem na "znanym i lubianym MAGu"). Tylko, pewnie nie byłem jeszcze na niego gotowy albo nie umiałem tego dobrze ustawić - bo puściłem go do ludzi i szukałem dalej. Przy najbliższej okazji spróbuję się z nim przeprosić.
Choć jak pisałem wcześniej - bas kupiłem taki raczej dlatego, że dobrze grało mi się na gitarze LTD. Pewnie był tu efekt taki jak dziecko idzie z rodzicami do muzycznego z pieniędzmi z I komunii, pan daje najtańszego Squiera i tranzystorowego Marshalla 10W - i od razu jest moc! Wink Więc nie skazuję się na ten bas i nie wykluczam, że kiedyś przypadkiem zagram na "TYM CZYMŚ" co odmieni mój słuch Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 11-16-2015

1) plugin przesteruje słabo, brzydko, bardzo rozmydla dół;
2) "dobry setup to pół basu" - jeśli jedne struny niosą inną "energię", niż inne, to należy popracować nad ustawieniem wiosła i artykulacją;
3) sound solo jest nieistotny - liczy się tylko sound w kontekście kapeli.


RE: Ampeg B-HOOD - Doman - 11-16-2015

(11-16-2015, 08:57 AM)Burning napisał(a): pierdu pierdu
3) sound solo jest nieistotny - liczy się tylko sound w kontekście kapeli.

Tak. I lepiej zaakceptować ten fakt wcześniej niż później. mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - Ukasz - 11-16-2015

Trzeba było brać Precla albo Speciala Big Grin Nie przepadam za nowoczesnymi konstrukcjami typu Ibanez, LTD itd.


RE: Ampeg B-HOOD - WermooZ - 12-29-2015

Dobry,
czy macie może namiar na jakiegoś elektronika-magika w Poznaniu? (ew we Wrocławiu) - mój ampeg (svt3-pro) sypnął kaskadą iskier i chciałbym go ogarnąć oraz dodać kilka heretycznych modyfikacji.

Z góry dziękuję.




RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 12-29-2015

Proszę o numerek!
#444 najlepiej!

[Obrazek: IMG_1678_zpslchza7fd.jpg]




RE: Ampeg B-HOOD - hubertDRI - 12-31-2015

Wczoraj podczas próby zauważyłem w mojej CL, że kiedy uderzam w struny zapalają się równocześnie obie czerwone diody w panelu biasu natomiast zielone diody świecą się cały czas. Czy to normalne?


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 12-31-2015

Tak.


RE: Ampeg B-HOOD - hubertDRI - 12-31-2015

Smile



RE: Ampeg B-HOOD - Gris - 02-12-2016

Wgl pytałem, pytałem a zapomniałem prosić o numerek dla mojej "prawie clki" czyli PF-500 Wink

[Obrazek: pf.jpg]