basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - groza - 03-23-2016

Nie mam pojęcia.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 03-23-2016

Stara HLFka waży 38, Heritage jest ciut lżejszy.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-23-2016

(03-23-2016, 05:18 PM)mazdah napisał(a): Stara HLFka waży 38
Bullshit. Cięższa od Deathmanu.



RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 03-23-2016

(03-23-2016, 07:34 PM)Burning napisał(a):
(03-23-2016, 05:18 PM)mazdah napisał(a): Stara HLFka waży 38
Bullshit. Cięższa od Deathmanu.

Miałem, nosiłem. Sam. 38kg. CZYLI TYLE ILE PODAJE PRODUCENT Smile
Nawet w zeszłym roku miałem przyjemność ją podnosić Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-24-2016

Damn Huh


RE: Ampeg B-HOOD - hubertDRI - 03-24-2016

HLFkę spokojnie da się nosić samemu. Z NB 212 w jednej łapie, SVT 3 w drugiej i basem na plecach robiłem kiedyś spacer farmera mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-24-2016

Robicie GAS, ja miałem wrażenie, że waży +/- 50, ale może to jakaś trefna była..
Chciałbym gdzieś porównać Heritage 410 z 212AV.
Z próbek na Thomannie ładniejszy charakter ma HLF, ale z moim basem może nie potrzeba mi tyle dołu.


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 05-31-2016

Czy miał ktoś do czynienia z tym maleństwem?
Myślę nad czymś desktopowym brzmiącym jak ampeg (dosłownie do postawienia na biurku), szkoda że nie ma ultra hi i lo. Ma za to DI i pętlę efektów, no i wygląda bardzo kozacko Big Grin

[Obrazek: micro-vr-head.jpg]


RE: Ampeg B-HOOD - Dex - 05-31-2016

(05-31-2016, 11:33 AM)Sebastian-J napisał(a): Czy miał ktoś do czynienia z tym maleństwem?
Myślę nad czymś desktopowym brzmiącym jak ampeg (dosłownie do postawienia na biurku), szkoda że nie ma ultra hi i lo. Ma za to DI i pętlę efektów, no i wygląda bardzo kozacko Big Grin

[Obrazek: micro-vr-head.jpg]

Basstard ma takiego teraz bodajże.


RE: Ampeg B-HOOD - bratekr - 05-31-2016

(05-31-2016, 11:33 AM)Sebastian-J napisał(a): Czy miał ktoś do czynienia z tym maleństwem?
Myślę nad czymś desktopowym brzmiącym jak ampeg (dosłownie do postawienia na biurku), szkoda że nie ma ultra hi i lo. Ma za to DI i pętlę efektów, no i wygląda bardzo kozacko Big Grin

[Obrazek: micro-vr-head.jpg]

Y... Portaflex 350?
https://www.talkbass.com/threads/ampeg-micro-vr-vs-pf-350.803035/


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 05-31-2016

No właśnie micro vr chyba był wcześniej, ale patrząc na przód i tył to pf350 wsadzone w ampegowe radyjko.

Kurde fajnie jakby zrobili takiego małego SVT lampowego, z ultra hi i low oraz z dumyload, jakieś 10-15W, taki idealnie na biurko. A zrobili brzydkie PF Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 05-31-2016

(05-31-2016, 11:33 AM)Sebastian-J napisał(a): Czy miał ktoś do czynienia z tym maleństwem?
Myślę nad czymś desktopowym brzmiącym jak ampeg (dosłownie do postawienia na biurku), szkoda że nie ma ultra hi i lo. Ma za to DI i pętlę efektów, no i wygląda bardzo kozacko Big Grin

[Obrazek: micro-vr-head.jpg]

Miałem, pisałem gdzieś o tym.
Kolumna z tego zestawu dawała radę. Head mi nie potrzedł - zatykał się przy mocniejszym sygnale z basu (dimarzio dp122). Jakość DI pozostawiała nawet na moje ucho sporo do życzenia.
Czytałem na talkbassie że ludzie też mają z tym headem podobne problemy. Może wada którejś z serii.
Jako komplet polecam do grania w domu (chociaż w kexp radio ciągną na tym koncerty ;0 ) - brzmi im to jak "ampeg". Nie wiem czy to nie jest jednak kwestia miksu.
Samego heada nie polecam. Mi najbardziej dogadywał się z paczuchą epifani i fretlessem - a to nie jest "ampegowskie" brzmienie.
IMHO.


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 05-31-2016

No tylko head ma być do nagrywania.


RE: Ampeg B-HOOD - bratekr - 05-31-2016

(05-31-2016, 08:16 PM)Sebastian-J napisał(a): No tylko head ma być do nagrywania.

A nie lepiej:
- przyzwoity interfejs;
- Reaper / Cubase;
- kilka monet na - dajmy na to - Positive Grid?

Wyjdzie mniej, a zakładam, że masz nagłośnienie. Jeśli nie, to... może spoko, ale od kiedy przestawiłem się na interfejs to stack stoi i czeka na koncerty lub próby.


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 05-31-2016

Mam resdent audio t2. Bawiłem się wszystkimi trialami możliwymi jakie są na rynku: positive, ezMix, Amplitube, z myślą żeby zakupić najfajniejszy, banglający mi w uchu najlepiej. Nie wybrałem nic z tego.
Jestem teraz przy garagebandzie i mi nie umiem opisać tego, że mnie jakoś cyfra nie podchodzi. No nie umiem tego ugryźć i się przekonać.
Stąd chce analogowy head. Do gitarki myślę o Randallu RD5/Peavey 6505 MH.