basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - citizenkane - 08-24-2010

(08-24-2010, 05:15 AM)gsb napisał(a):
(08-24-2010, 04:44 AM)DEFENCE napisał(a): (sposób użytkowania) x (ilość wyrobionych godzin) tak mniej więcej

x (trwalosc lampy, ktora jest losowa)

Wink

zależy czy lampy z końcówki czy preampu. podobno cząsto i głośno grane lampy z końcówek mocy powinne być zmieniane średnio co 2 lata. z drugiej strony słyszałem też że niektórzy (szczególnie gitarowi) świadomie nie zmieniają lamp preampowych od lat '70. lampy preampowe nie dostają tak po dupie jak te z koncówki.


RE: Ampeg B-HOOD - DEFENCE - 08-24-2010

Jakubie (bo chyba dobrze pamiętam) szkoły lampowe są pewnie różne, vintageowcy szukają nosów albo walą na vintage lampach, Ci nowocześni to wiadomo, wymieniają Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 08-24-2010

citizenkane - mowa była o svt3pro, więc w sumie same preampówki Smile
a w końcówce.. ja nie używam bardzo dużo i po 2 latach musiałem zmienić lampy


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 08-24-2010

W SVT 3 Pro z tyłu jest miejsce na śrubę do przymocowania tylnego panelu w racku "
"RACK SUPPORT FASTENER: For the most secure rack installation it is recommended that a
supplemental support be fabricated and fastened to
the amplifier via this threaded insert. Use a 1/4-20
threaded bolt that will not protrude more than 1/2”
into amplifier to connect the strap."

Czy ktoś tego używa i czy wogóle przykręcacie jakoś tylny panel do racka ?


RE: Ampeg B-HOOD - lolekbass - 09-04-2010

Witam!
Wracając do mojego pytania o SVT-3 Pro
znalazłem coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200515292803&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Zadzwoniłem do gościa i wypytałem się kilka rzeczy
Rok produkcji 1998 - U.S.A.
Lampy nie były wymieniane nigdy ale wzmak był używany jako zapasowy i sporadycznie na nim grano.
Stan wizualny - idealny, stan techniczny 100% sprawny ale to bym sprawdził jak bym pojechał obejrzeć.

Co o ty myślcie warto powalczyć ? Cena około 1900zł

P.S. Wiem że to niewłaściwy temat do podawania linka z eBay'a ale Ampegowcy o Ampegu będą wiedzieć najwięcej


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-04-2010

A masz jak obejść odbiór osobisty? Nawet jeśli sprzedający się zgodzi na wysyłkę do Polski, to koszty przesyłki kurierskiej mogą byś dość spore i wyjdzie Cię za tego ampega tyle, za ile byś go u nas kupił. Chociaż jeśli faktycznie był bardzo mało używany, to imho dość okazyjna cena.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-04-2010

(09-04-2010, 11:27 AM)lolekbass napisał(a): Witam!
Wracając do mojego pytania o SVT-3 Pro
znalazłem coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200515292803&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Zadzwoniłem do gościa i wypytałem się kilka rzeczy. Rok produkcji 1998 - U.S.A. Lampy nie były wymieniane nigdy ale wzmak był używany jako zapasowy i sporadycznie na nim grano.
Stan wizualny - idealny, stan techniczny 100% sprawny ale to bym sprawdził jak bym pojechał obejrzeć.
Co o ty myślcie warto powalczyć ? Cena około 1900zł
Jak ktoś Ci to przywiezie, to się opłaca. Nawet jak rano polecisz do Londynu a wieczorem wrócisz, to jeszcze będzie się opłacać (chociaż nie wiem po ile są teraz bilety - rok temu jeszcze latałem co tydzień do Londynu i mógłbym Ci to przywieźć). A nie masz kogoś kto wraca na weekend?
Jeśli byś musiał wymienić wszystkie lampy, to już to się robi mniej opłacalne ale pewno tak nie jest.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 09-04-2010

Ja nie wiem czy to sie oplaca. Bilety teraz nie sa tanie, aukcja przeciez nie ma Kup Teraz tylko licytacja sie ciagnie, w w polsce zdarzaja sie spokojnie takie za 2000.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-04-2010

(09-04-2010, 01:41 PM)gsb napisał(a): Ja nie wiem czy to sie oplaca. Bilety teraz nie sa tanie, aukcja przeciez nie ma Kup Teraz tylko licytacja sie ciagnie, w w polsce zdarzaja sie spokojnie takie za 2000.
Ja zakładam, że licytacja byłaby przerwana na poziomie 1900 zł. Jeśli dalej byłaby kontynuowana, to faktycznie przestanie się opłacać. Teraz jest na A. podobny za 2400 (wiek ok. 9-10 lat) - to jednak trochę drożej. Chociaż wątpię aby za tyle poszedł. Możesz zadzwonić i spytać się za ile w rzeczywistości pójdzie. Za 2000 to jednak trzeba się trochę naszukać - nie widziałem tak tanich i w dobrym stanie. Natomiast fakt, widziałem kilka złomów za tą cenę. Ale patrzymy i na cenę i na stan wzmacniacza.

EDIT: a widziałeś GK 1001RBII od SeBasa za 2k? Może to jest jakaś alternatywa.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - lolekbass - 09-04-2010

Zapomniałem napisać że mieszkam 40mil od Londynu i spokojnie mogę podskoczyć autem go obejrzeć i się nawet potargować.

Czyli rozumiem że jak uda się go wyrwać tak do 400 funtów (nie całe 2 tyś) i faktycznie jest tak jak gościu mi mówił stan idealny to się opłaca.


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-04-2010

(09-04-2010, 03:50 PM)lolekbass napisał(a): Zapomniałem napisać że mieszkam 40mil od Londynu

No to faktycznie, pominąłeś bardzo istotną informację mrgreen Ja na Twoim miejscu brałbym tego Ampega Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-04-2010

(09-04-2010, 03:50 PM)lolekbass napisał(a): Zapomniałem napisać że mieszkam 40mil od Londynu i spokojnie mogę podskoczyć autem go obejrzeć i się nawet potargować.
Czyli rozumiem że jak uda się go wyrwać tak do 400 funtów (nie całe 2 tyś) i faktycznie jest tak jak gościu mi mówił stan idealny to się opłaca.
Jeśli jest w dobrym stanie, weźmiesz za mniej niż 2k i mieszkasz w pobliżu Confused, to się opłaca. Oszczędzisz ze 200-300 zł.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - flytoo - 09-06-2010

ogłaszam, że prezes brotherhoodu się ożenił Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 09-06-2010

Wyrazy współczucia


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-06-2010

Gratulacje Emotka_2497. A czy Ampeg idzie teraz w odstawkę?

Marek