basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-14-2010

(09-14-2010, 08:29 AM)handy napisał(a): hej, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaki bezpiecznik jest na wejściu zasilania ampega 350h / b2r ?
zdaje się, że mój wczoraj padł, a wczoraj nie miałem jak tego odczytać :/ (bo kilku spadkach napięcia wzmacniacz się nie włącza, mam nadzieję że bezpiecznik spełnił swoją rolę)
schemat - http://www.euthymia.org/image/42704h0.pdf
Na tym schemacie akurat nie jest to napisane - jest tylko narysowana połowa transformatora (nie ta co trzeba). Możesz spróbować 5A zwłoczny albo 6.3A zwłoczny. Jak się spali to daj wzmacniacz do naprawy. To musiały być raczej nie spadki, a wzrosty napięcia. Od spadków bezpiecznik się nie spali.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - handy - 09-14-2010

ok, to co innego moze to ew. byc?

prad sie pojawial i zanikal, tak ze wzmacniacz pracowal raz ciszej raz glosniej, prawdopodobnie przez felerne gniazdo w przedluzaczu (gdy "dociskano" przewod przy gniazdku na chwile bylo ok, prad byl z generatora w plenerze). potem wylaczylismy wszystko i przelaczylismy do innego gniazdka, ale juz sie nie odezwal.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-14-2010

No jeśli to był generator i niekontaktujące gniazdko, to mogło być przez chwilę za duże napięcie. Nie ma co gdybać; wsadź bezpiecznik 5A i zobacz czy wzmacniacz działa. Jak 6.3A też nie pomoże to dopiero będziesz się matrwił co to jest. W razie czego mogę pomóc.

Marek


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-14-2010

V1 - Philips Miniwatt
V2 - Groove Tubes (jedna, która już we wzmaku siedziała)
V3 - Valvo

Tak teraz wygląda układ lamp w sekcji przedwzmacniacza w moim SVT-3 Pro. Nie spodziewałem się jakichś mega różnic, bo to jednak tylko hybryda, ale coś tam słuchać. Okazuje się, że jedna z Valvo jakie dostałem ma słyszalnie słabsze wzmocnienie niż druga. GT dodaje trochę środka, którego normalnie trochę brakuje, a Philips na pierwszej pozycji daje naprawdę fajny krancz. Polecam każdemu popróbować z lampami, można się miło zaskoczyć Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 09-14-2010

(09-14-2010, 12:38 PM)asmo napisał(a): V1 - Philips Miniwatt
V2 - Groove Tubes (jedna, która już we wzmaku siedziała)
V3 - Valvo

Tak teraz wygląda układ lamp w sekcji przedwzmacniacza w moim SVT-3 Pro. Nie spodziewałem się jakichś mega różnic, bo to jednak tylko hybryda, ale coś tam słuchać. Okazuje się, że jedna z Valvo jakie dostałem ma słyszalnie słabsze wzmocnienie niż druga. GT dodaje trochę środka, którego normalnie trochę brakuje, a Philips na pierwszej pozycji daje naprawdę fajny krancz. Polecam każdemu popróbować z lampami, można się miło zaskoczyć Wink

gdzie dorwałeś tego Philipsa ??


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-14-2010

Allegro, za 39 zł mrgreen Żaden NOS, żeby nie było. Nie mam kasy, żeby się w to bawić. Poza tym, szkoda świetnych lamp na hybrydę. Może w przyszłości, jak się dorobię pełnego lampiaka i będzie mnie stać na NOSy Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 09-14-2010

Zeby bylo smiesznie, lampy NOS sprawdzą sie we wzmakach ktore maja dosc krotkie tory sygnalowe (np. Orange). Wtedy na prawde czuc roznice miedzy egzemplarzami. W Ampegu V4B nie dosc ze nie slychac roznicy pomiedzy roznymi ECC83 na V1 to ba, zmiana ECC83 na 81 nie daje praktycznie zadnej zmiany (w glosnosci, barwie, ilosci przesterowania). Generalnie jestem zdziwiony!


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 09-14-2010

w V4BH dałoby różnicę, skoro to ten sam preamp, co CL
a w nim nie ma wiele poza lampami Smile


RE: Ampeg B-HOOD - grigorr - 09-14-2010

Witam, jako ze temat dotyczy ampega chciałem się zapytać, czy miał możliwość porównania ampega ba115hp i ampega ba115hpt. Z tego, co wyczytałem różnią się one tylko tym, że hpt posiada lampę na preampie i ceną- z tąd moje pytanie, czy słychać różnicę między tymi combami i czy jeśli słychać, to czy jest ona warta 280 zł (wg ceny z guitarcenter.pl)? I jeszcze jedno pytanie: wyrobią one głośnością na próbach?- gram rocka, bluesa- 2 gitary, wokal, bass, perkusja


RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 09-15-2010

ogrywał ktoś nowe kolumienki neo http://www.ampeg.com/products/proneo/


RE: Ampeg B-HOOD - karolnroll - 09-15-2010

Proszę mnie skreślić z listy członków ampeg b-hood. Moja szóstka znalazła nowego właścicielaEmotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-15-2010

Flytoo chyba się trochę zapomniał z prowadzeniem bhooda, bo ostatni update był jakieś 3 tygodnie temu, a zdążyło się trochę pozmieniać Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - Hubert - 09-15-2010

już mu przypomniałem Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-15-2010

(09-15-2010, 09:08 AM)karolnroll napisał(a): Proszę mnie skreślić z listy członków ampeg b-hood. Moja szóstka znalazła nowego właścicielaEmotka_2755
No a jak się sprawdza nowy nabytek? I pochwal się co kupiłeś.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - karolnroll - 09-15-2010

(09-15-2010, 09:53 AM)Markus napisał(a):
(09-15-2010, 09:08 AM)karolnroll napisał(a): Proszę mnie skreślić z listy członków ampeg b-hood. Moja szóstka znalazła nowego właścicielaEmotka_2755
No a jak się sprawdza nowy nabytek? I pochwal się co kupiłeś.

Marek
Dziś odbieramWink pochwalę się na pewnoEmotka_2755