basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 09-15-2010

Porównywał ktoś SVT 3 PRO z SVT 6 PRO ??


RE: Ampeg B-HOOD - miklo - 09-15-2010

A BA115 z lampą i bez lampy ktoś porównywał? Pytam z ciekawości, wszak piec już mam Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 09-15-2010

byłby ktoś chętny na mojego Ampega ?
pilnie i szybko chcę sprzedać Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Andrzejoff - 09-15-2010

Viking przesiadka z svt3 na svt6? czy jeszcze cos innego?


RE: Ampeg B-HOOD - handy - 09-17-2010

(09-14-2010, 09:28 AM)Markus napisał(a): No jeśli to był generator i niekontaktujące gniazdko, to mogło być przez chwilę za duże napięcie. Nie ma co gdybać; wsadź bezpiecznik 5A i zobacz czy wzmacniacz działa. Jak 6.3A też nie pomoże to dopiero będziesz się matrwił co to jest. W razie czego mogę pomóc.

Marek

jakby ktoś miał kiedyś podobny problem z SVT-350H lub B2 - 5A wystarczył, dziękuję za radę!


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-17-2010

(09-17-2010, 08:37 AM)handy napisał(a):
(09-14-2010, 09:28 AM)Markus napisał(a): No jeśli to był generator i niekontaktujące gniazdko, to mogło być przez chwilę za duże napięcie. Nie ma co gdybać; wsadź bezpiecznik 5A i zobacz czy wzmacniacz działa. Jak 6.3A też nie pomoże to dopiero będziesz się matrwił co to jest. W razie czego mogę pomóc.
Marek
jakby ktoś miał kiedyś podobny problem z SVT-350H lub B2 - 5A wystarczył, dziękuję za radę!
Na generator to nie ma rady. Ale niekontaktujące gniazdko - ten problem mógłbyś rozwiązać. Ewentuale usterki mogłyby kosztować > 100-200 zł więc chyba się opłaca zadbać o rozgałęziacz Smile.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-17-2010

Chopaky, sekcja sterująca lamp w SVT-3 Pro (ta para lampek 12AX7 i 12AU7 w tylnej części wzmaka) ma spore znaczenie przy brzmieniu? Czy driver w ogóle jest ważną częścią jeśli chodzi o przetwarzanie dźwięku? Nie wiem, czy przekładać lampy przez cały wzmak, czy tylko troszkę w sekcji preampu Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-17-2010

(09-17-2010, 05:33 PM)asmo napisał(a): Chopaky, sekcja sterująca lamp w SVT-3 Pro (ta para lampek 12AX7 i 12AU7 w tylnej części wzmaka) ma spore znaczenie przy brzmieniu? Czy driver w ogóle jest ważną częścią jeśli chodzi o przetwarzanie dźwięku? Nie wiem, czy przekładać lampy przez cały wzmak, czy tylko troszkę w sekcji preampu Tongue
Jeśli są tam kiepskie lampy, to wzmacniacz kiepsko brzmi (ale to samo dotyczy preampu). Tam jest cała część związana z "TUBE GAIN" więc chociażby z tego powodu ma to duże znaczenie. Pierwszym krokiem jest posiadanie wszystkich lamp sprawnych. Już wtedy jest super. A później można się bawić. Gdyby ta część nie miała znaczenia dla brzmienia, to po prostu by jej tam nie było mrgreen.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-17-2010

Nie no, oczywiście, że ma znaczenie, ale jak duże ono jest. Mam lampy sprawne, dlatego teraz kombinuję z różnymi lampami w różnych pozycjach. Szkoda mi tylko, że mam tylko jedną 12AU7 Tongue Dzięki za odpowiedź, Marku Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 09-17-2010

(09-17-2010, 06:10 PM)asmo napisał(a): Nie no, oczywiście, że ma znaczenie, ale jak duże ono jest. Mam lampy sprawne, dlatego teraz kombinuję z różnymi lampami w różnych pozycjach. Szkoda mi tylko, że mam tylko jedną 12AU7 Tongue Dzięki za odpowiedź, Marku Emotka_2755
A w jakich jednostkach jest znaczenie? Niech będzie, że to jest 7 mrgreen. A tak na poważnie to posiadanie ECC82 jest istotne. Inaczej masz tylko ECC83 i oczywiście żaden problem je wymieniać albo w samym preampie albo w preampie + w końcówce. Ale różnicę możesz usłyszeć przy wymianie ECC82. Kup sobie na allegro albo na Wolumenie w niedzielę. Tam są tacy goście co mogą mieć różne skarby. Ale niestety trzeba kupić kilka i się pobawić.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 09-17-2010

(09-17-2010, 06:23 PM)Markus napisał(a):
(09-17-2010, 06:10 PM)asmo napisał(a): Nie no, oczywiście, że ma znaczenie, ale jak duże ono jest. Mam lampy sprawne, dlatego teraz kombinuję z różnymi lampami w różnych pozycjach. Szkoda mi tylko, że mam tylko jedną 12AU7 Tongue Dzięki za odpowiedź, Marku Emotka_2755
A w jakich jednostkach jest znaczenie? Niech będzie, że to jest 7 mrgreen. A tak na poważnie to posiadanie ECC82 jest istotne. Inaczej masz tylko ECC83 i oczywiście żaden problem je wymieniać albo w samym preampie albo w preampie + w końcówce. Ale różnicę możesz usłyszeć przy wymianie ECC82. Kup sobie na allegro albo na Wolumenie w niedzielę. Tam są tacy goście co mogą mieć różne skarby. Ale niestety trzeba kupić kilka i się pobawić.

Marek

Tak właśnie chyba zrobię, że wybiorę się na Wolumen, bo kupiłem na allegro 3 ECC83 i mam w sumie ich 7 do zabawy, a fajnie by było jeszcze mieć ze dwie ECC82 na zamianę tej jednej w driverze.



RE: Ampeg B-HOOD - jb90 - 09-20-2010

Ja też chcę do b-hoodu Big Grin
Mam Ampega SVT4 Pro i kolumne HLF Big Grin
http://img138.imageshack.us/img138/2157/img0162qo.jpg


RE: Ampeg B-HOOD - szulek - 09-22-2010

od długiego czasu niezmiennie Ampeg SVT-III + SVT-410HE :-) fotkę jak znajdę to wstawię Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - flytoo - 09-22-2010

Jeszcze raz: jeśli ktoś chce dołączyć do B-hood info na PW proszę Smile


RE: Ampeg B-HOOD - glupirobal - 09-22-2010

Drodzy ampegowi bracia, takie pytanko mam: czy ustawiając svt3 pro tak że wydobywa się z niego bardzo mocny distortion/fuzz - gain na full, trochę więcej basu z gałki + eq mocno podbity dolny środek i góra a do tego cały level eq prawie na max - zrobię mu krzywdę? Pasuje mi bardzo to brzmienie, miałoby służyć do zagrania 2-3 kawałków, odpalane przez włączenie eq z nogi i ewentualnie podkręcenie gainu. Tylko boję się czy nie uszkodzę go przez coś takiego wszak lampka peak świeci wtedy przez 99% czasu.