basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 10-18-2010

Kolumna Ampeg SVT 15 ma 8 Ohm i moc 200 W.
Wzmacniacz SVT o najniższej mocy ma 275 W przy 8Ohm.
To do jakiego wzmacniacza dedykowana jest ta kolumna ?
Czy z SVT 3 Pro jako jedyna da radę ?


RE: Ampeg B-HOOD - barabas - 10-18-2010

Mazdach gra na takim zestawie.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 10-18-2010

Owszem, już pisaliśmy sobie z Bohenem o tym zestawie. Niestety nie grałem jeszcze na nim koncertu, więc nie wiem jak w warunkach scenicznych by się spisał. Wiem, że u nich http://www.myspace.com/soundfear nie dał rady. Na scenie słyszalność była super, pod sceną basu już niemal nie było (grali z backline). Volume na godzinę 14, więcej się szczerze mówiąc bałem odkręcić.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 10-18-2010

(10-18-2010, 12:05 PM)Bohen napisał(a): Kolumna Ampeg SVT 15 ma 8 Ohm i moc 200 W.
Wzmacniacz SVT o najniższej mocy ma 275 W przy 8Ohm.
To do jakiego wzmacniacza dedykowana jest ta kolumna ?
Czy z SVT 3 Pro jako jedyna da radę ?
Idąc po kolei:
Ampeg SVT-450H - można zaryzykować,
Ampeg SVT Micro-VR - OK,
Ampeg SVT-2PRO - OK,
Ampeg SVT-3PRO - OK,
Ampeg SVTVR Classic - OK,
Ampeg SVT-4PRO - na jeden kanał można próbować,
Ampeg SVT-6PRO - lepiej nie próbować,
Ampeg SVT-7PRO - lepiej nie próbować.
A czy to zabrzmi bez drugiej kolumny, to już inna sprawa.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 10-18-2010

Jeśli 3pro OK, to SVT450H też jak najbardziej OK.
Nie do końca bym chciał chyba próbować tej paki z SVT 2Pro, bo on jest przystosowany do pracy z 2 i 4 Ohm jak CLka
Ale już dwie takie paki z CLką i 2pro jak najbardziej OK



RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 10-18-2010

(10-18-2010, 12:28 PM)Markus napisał(a):
(10-18-2010, 12:05 PM)Bohen napisał(a): Kolumna Ampeg SVT 15 ma 8 Ohm i moc 200 W.
Wzmacniacz SVT o najniższej mocy ma 275 W przy 8Ohm.
To do jakiego wzmacniacza dedykowana jest ta kolumna ?
Czy z SVT 3 Pro jako jedyna da radę ?
Idąc po kolei:
Ampeg SVT-450H - można zaryzykować,
Ampeg SVT Micro-VR - OK,
Ampeg SVT-2PRO - OK,
Ampeg SVT-3PRO - OK,
Ampeg SVTVR Classic - OK,
Ampeg SVT-4PRO - na jeden kanał można próbować,
Ampeg SVT-6PRO - lepiej nie próbować,
Ampeg SVT-7PRO - lepiej nie próbować.
A czy to zabrzmi bez drugiej kolumny, to już inna sprawa.

Marek

Czy to oznacza, że kolumna wytrzymuje większe obciążenie niż jest to deklarowane czy moc wzmaniaczy jest mniejsza niż deklarowane ?


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 10-18-2010

To znaczy, ze przecież nie grasz raczej na volume odkręconym do końca, czyli sporadycznie korzystasz z pełnej mocy RMS wzmacniacza. Przy bardzo dużych mocach heada wypada już bardziej uważać, bo można się "zapędzić".


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 10-18-2010

(10-18-2010, 01:36 PM)mazdah napisał(a): To znaczy, ze przecież nie grasz raczej na volume odkręconym do końca, czyli sporadycznie korzystasz z pełnej mocy RMS wzmacniacza. Przy bardzo dużych mocach heada wypada już bardziej uważać, bo można się "zapędzić".
Rolleyes gram Big Grin





RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 10-18-2010

A gain masz odkręcony do poziomu niemal ciągłego świecenia czerwonej kontrolki? Bo ja tak Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 10-18-2010

(10-18-2010, 01:44 PM)Bohen napisał(a):
(10-18-2010, 01:36 PM)mazdah napisał(a): To znaczy, ze przecież nie grasz raczej na volume odkręconym do końca, czyli sporadycznie korzystasz z pełnej mocy RMS wzmacniacza. Przy bardzo dużych mocach heada wypada już bardziej uważać, bo można się "zapędzić".
Rolleyes gram Big Grin
Bohen,

Mazdahowi chodziło o "gain i volume rozkręcone do końca", bo oba te potencjometry regulują moc. Zresztą kręcąc equalizerem też można podkręcić moc. Ja sam gram na Volume do oporu w prawo ale Gain jest tak ustawiony aby uzyskać sensowną głośność (n.p. na 12-tą).
A poza tym, chyba wiesz, że moce Ampega są przybliżone i n.p. SVT3Pro wcale nie ma 450W. Raczej coś bliżej 400W.
Dodatkowo, jeśli masz wzmacniacz 420W/4 Ohmy, a kolumnę 200W/8 Ohmów, to nie znaczy, że na kolumnie masz o 10W za dużo i się zaraz spali. Trochę rozsądku Wink.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 10-18-2010

(10-18-2010, 02:03 PM)Markus napisał(a): Mazdahowi chodziło o "gain i volume rozkręcone do końca",
Wiem - dlatego na końcu dałemBig Grin

(10-18-2010, 02:03 PM)Markus napisał(a): Ja sam gram na Volume do oporu w prawo ale Gain jest tak ustawiony by uzyskać sensowną głośność (n.p. na 12-tą).

Ja gram identycznie. Emotka_2755

Dzięki za info. Czyli rozumiem, że spokojnie można grać na takich ustawieniach jak wyżej z paczką SVT 15.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 10-18-2010

Bohen napisał(a): Czyli rozumiem, że spokojnie można grać na takich ustawieniach jak wyżej z paczką SVT 15.
To zależy o jakim wzmacniaczu mówimy (o SVT3Pro?) i, czy jesteś rozsądny mrgreen. Jak ktoś nie jest rozsądny, to i kolumnę 600W spali ze wzmacniaczem 200W. Jak mawia Wodecki: jak ktoś ma pecha, to i włosy wkręci w trąbkę. Z drugiej strony, rozsądna osoba spokojnie obegra imprezę na wzmacniaczu 800W z taką kolumną.
Oczywiście to żarty ale jednak nie wszyscy wiedzą, że n.p. ostre podbicie basu też poważnie zwiększa moc dostarczaną do kolumny.
Ja gram na 3Pro z wyłączonym equalizerem i barwą na środek. Odrobina gainu i to wystarcza aby ten wzmacniacz zabrzmiał.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 10-23-2010

Honey I'm HOME!!!!

nawet pół roku nie wytrzymałem bez Ampega mrred

[Obrazek: oct10svt3pro1.jpg]


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 10-23-2010

Szybko się uwinąłeś mrgreen
Gratki Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 10-23-2010

Hehe Big Grin

Ja to nigdy nie lubię czekać i działam jak się da najszybciej.

Mała anegdota. Jadę dziś po 3pro, dostaję się pod umówiony adres. Otwiera niby jakaś znajoma twarz, ale nic, wchodzę patrzę a tam stoi paczka yamahy, taka sama jak kiedyś kupowałem swojego pierwszego 3pro. mrred Co się okazało, to ten sam sprzedający. Big Grin A dokładnie Draken z FWD Tongue