basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-02-2010

ojesus, z tymi trójkami pieścicie sie bardziej niż ja z pełną lampą ;P
Power on -> minuta, czy dwie -> standby on -> napierdalamy

co do svt3pro, posiadam już drugą sztukę i żadna nie wywalała korków (poza trafo to może kwestia instalacji), ani nigdy nie poszedł mi bezpiecznik


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-02-2010

toroid to to nie jest, ale nie o tym pisalem, czy potrzebny mu układ miękkiego startu..


RE: Ampeg B-HOOD - low - 12-05-2010

Podzielę się pewną informacją.
Mam Ampega BA115 us, od jego kupienia (używka) wkurwiał mnie syczący tweeter. Jest to powszechna przypadłość tego modelu (chociaż nie wszystkie tak mają). Szperając w necie odnalazłem wiele rad mówiących o tym, że odłączenie gwizdka zniweluje problem bez ujemnego wpływu na brzmienie.

Nosiłem się z tym zamiarem jakiś czas, w końcu zdecydowałem się wczoraj odpiąć kabelki.
Efekt?
Szumu zero (wcześniej był naprawdę głośny, chociaż w graniu z intrumentami nie rzucało się to na uszy), a brzmienie dalej dobre. Jest mniej nachalna górka, wszystko jakby równiej wybrzmiewające pod względem głośności.
Cały zabieg szybki i bezbolesny.

Polecam.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 12-05-2010

Ja zawsze polecam odpięcie/wyciszenie gwizdka każdemu i w każdym sprzęcie. Nie wiem po diabła nam, basistom, taki wkurwiający cykacz...


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 12-05-2010

(12-05-2010, 08:02 PM)mazdah napisał(a): Ja zawsze polecam odpięcie/wyciszenie gwizdka każdemu i w każdym sprzęcie. Nie wiem po diabła nam, basistom, taki wkurwiający cykacz...

+milion


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 12-05-2010

mi gwizdek w Deathmanu np. odświeżył trochę brzmienie (zamulone rotosy), i dał punkt dla gitarzysty i perkusisty, a nawet nadał trochę charakteru dla brzmienia Smile zaczynam nawet lubić ten gwizdek... ale odkręcony na max 1 mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-05-2010

fakt - deathmanu ma dość wysoko wchodzące głośniki, ale na stare sznurki horn może ciut pomóc.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 12-05-2010

Ale na przester już tylko szkodzi :/


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-05-2010

oj horn z drivem to mi nie leży.. ale przyznam, że zależy od horna (obadaj dobry drive na aguilarze GS)


RE: Ampeg B-HOOD - thot - 12-05-2010

Ja na moim Agilarku odpalam horn na ok. 1/4 i jestem zadowolony
(zdecydowanie lepszy niż syczący horn z Goliatha)


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 12-06-2010

Masz racje, Twoim zdaniem Wink

Nie wyobrażam sobie paki bez gwizdka, jakiś czas temu bawiłem się różnymi ustawieniami i była kupa. Jak bym nie kręcił gałami po ściszeniu gwizdka, brzmienie było nijakie. Nie dla mnie.


RE: Ampeg B-HOOD - baton - 12-06-2010

Dla mnie Ampeg i gwizdek to dwa różne światy - nie wiem jak mogłoby im być po drodze Smile
Nie neguję całkowicie idei gwizdka (rozumiem, że komuś może się przydać), ale do takich brzmień są sprzęty innych firm Smile


RE: Ampeg B-HOOD - JA_cek - 12-06-2010

To w temacie gwizdka: gdzie b200r ma umiejscowiony gwizdek w paczce? Będę jutro nagrywał bas i mam koncepcję przyłożyć jeden mikrofon tamże w celu posłuchania, czy ten ślad się do czegoś przyda, czy nie. Bas pójdzie: przez sansampa w linię, i do ampega, ampeg będzie zebrany jednym mikrofonem: akg d112 - to na 18", a sm57 chcę dać na gwizdek, albo 57 też na 18, a na gwizdek dam pojemnik akg, jeszcze nie zdecydowałem - jutro będę szukał najlepiej brzmiącego rozwiązania.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-06-2010

Jacek - masz EV RE20? baaardzo lubi duże membrany, szczególnie na łączeniu kopułki (mogę zaraz znaleźć goły ślad z RE20 i Ci dać na maila)


RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 12-07-2010

A ja tam ustawiam gwizdek w goliacie na 40% i na ampeżku trebule na 60 % i mi sie podoba taki sound tzn jasny i syczący ale kto co lubi ja preferuje brzmienie umiarkowane z podbitą górką