basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 12-07-2010

(12-06-2010, 10:47 PM)JA_cek napisał(a): To w temacie gwizdka: gdzie b200r ma umiejscowiony gwizdek w paczce?

Prawy górny róg. Najlepiej to jednak odłącz ten gwizdek, bo jeszcze w połączeniu ze sansampem MOIM ZDANIEM więcej zepsuje niż pomoże.



RE: Ampeg B-HOOD - imperfect - 12-07-2010

przecież Jacek napisał, że chce spróbować i posłuchać. To raczej jakości nagrania nie powinno zaszkodzić...
Jacku, pamiętaj tylko, żeby - jeśli zdecydowałbyś się gwizdek odłączyć - najpierw wyłączyć wzmacniacz. Robienie tego na włączonym bywa przyczyną poważnych awarii w tym modelu.


RE: Ampeg B-HOOD - JA_cek - 12-07-2010

No wiem, że nie należy zwierać końcówki ani puszczać sygnału na nieobciążoną (choć to akurat bardziej dotyczy końcówek lampowych), więc na pewno gdybym odłączał gwizdek to na wyłączonym. Ale mi on nie przeszkadza, więc go sobie zostawię, a tak jak wspomniałem to ten ślad będzie służył raczej do eksperymentu - a nuż się przyda, lepiej mieć za dużo niż za mało.
EV w tej chwili nie mam szans wydębić, bo mamy go w Opolu. AKG tez dobry mikrofon jest, na stopę wolę ten od EV, a najmniej mi pasuje beta52 Shure'a


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-07-2010

na stopę tak, do basu zdecydowanie RE20! choć niedługo będę eksperymentował z Neumannem TLM193.
A po nowym roku polowanie na zregenerowanego AKG D12.


RE: Ampeg B-HOOD - Tawdy - 12-10-2010

Od niedawna jestem użytkownikiem Ampega SVT 4pro i mam kilka pytań i problemów:

1. Żeby ładnie przesterować łebek, która szkoła daje lepszy efekt: Gain na ma max i sterować masterem czy na odwrót. Osobiście mam wrażenie że druga wersja jest bardziej "subtelna" i czytelna.

2. Problemy techniczne:
a.) Piec jest na 110V + trafo i na głośnikach strasznie mocno się odbija "pływający prąd" wraz z dodatkowym szumieniem dziwne... - wina trafo czy czegoś innego.
b.) Po podłączeniu czegokolwiek do pętli efektów i włączeniu pętli przez footswitch traci się bardzo mocno głośność sygnału i pojawia się przester na całości. Próbowałem na delayu który powinien być neutralny a nie jest... co to może być ??

Może to być wina lampek ??


RE: Ampeg B-HOOD - Kowal - 12-10-2010

Nie ma mnie na liście a mam Ampega Big Grin
SVT 6 Pro


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 12-10-2010

http://desmond.yfrog.com/Himg406/scaled.php?tn=0&server=406&filename=hy4.jpg&xsize=640&ysize=640

:]


RE: Ampeg B-HOOD - Bassman:) - 12-10-2010

Panowie, krótkie pytanie czy mogę odpalać Ampega SVT3 pro bez podłączonej paczki (np. żeby sobie na kompa ponagrywać) i czy mi to wzmacniacza nie rozwali ?
Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 12-10-2010

nie ma problemu
końcówka tranzystorowa nie wymaga obciążenia


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 12-18-2010

Dzisiaj nagrywałem bas z wyjścia DI Ampega SVT 3 Pro na Korga 888.
Po wpięciu kabla w Korga w kolumnie pojawiało się jakieś buczenie.
Jaka może być tego przyczyna ?


RE: Ampeg B-HOOD - bartek_wegorek - 12-20-2010

Próbował ktoś paczkę SVT410HLF z GK 700RBII?


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 12-20-2010

(12-18-2010, 02:29 PM)☼☼☼ napisał(a): Pętla masy. Załączyłeś separację wyjścia (ground lift) DI z SVT? To się robi przez pociągnięcie pokrętła Level obok wyjść liniowych

Dzięki za info. Szukałem włącznika, a zapomniałem, że jest w potencjometrze.




RE: Ampeg B-HOOD - Aga - 12-21-2010

(12-10-2010, 09:35 PM)Bassman:) napisał(a): Panowie, krótkie pytanie czy mogę odpalać Ampega SVT3 pro bez podłączonej paczki (np. żeby sobie na kompa ponagrywać) i czy mi to wzmacniacza nie rozwali ?
Wink

Też wolę się upewnić. Czyli w przypadku Orange Terrora podobnie? Można go odpalić bez paczki?


RE: Ampeg B-HOOD - Brylant - 12-21-2010

Tak w ogóle, to mogę się dopisać do B-hooda Wink Skromnie, ale zawszę.


RE: Ampeg B-HOOD - SUVV - 12-21-2010

(12-20-2010, 04:34 AM)bartek_wegorek napisał(a): Próbował ktoś paczkę SVT410HLF z GK 700RBII?
próbowałem z 1001rbII... z powodzeniem przez ponad pół roku. Jest chrum, jest bum...ale do czystości jeszcze dużo takiemu stackowi brakuje. Osobiście nawet lepiej takie połączenie gadało bez sansampa - co było dla mnie zaskoczeniem. Do rokowizny przyjemne...ale nie widzę w klangu lub czymś lekkim...