basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - sad - 01-14-2011

(01-13-2011, 11:18 PM)citizenkane napisał(a): Graliśmy jakiś czas temu gig z Tides From Nebula http://www.myspace.com/tidesfromnebula Ich basista grał na svt6 ...

Kupił go ode mnie lata temu Wink


RE: Ampeg B-HOOD - d3miurg - 01-14-2011

Przetestowałem dzis ustawienie Master 100% , Gain 25% ,Tube Gain 50% reszta tak jak miałem wczesniej, wyłączyłem EQ , dopaliłem to jeszcze preampem z MXR m-80 i powiem tak... jest GRUBO


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 01-15-2011

Kurde, z moim musi byc cos nie tako z masterem na max szumi jak szalony. Czyzby pora na nowa lampke? 81 na koncowce nadal fabryczna...


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-15-2011

d3miurg napisał(a): Przetestowałem dzis ustawienie Master 100% , Gain 25% ,Tube Gain 50% reszta tak jak miałem wczesniej, wyłączyłem EQ , dopaliłem to jeszcze preampem z MXR m-80 i powiem tak... jest GRUBO
Najważniejsze jest zrozumienie, że aby wyciągnąć coś z TUBE GAINa, trzeba gałkę skręcić (a nie rozkręcić). Wszyscy myślą, że jest odwrotnie. Spróbuj jeszcze dać TUBE GAIN na 25%.

mazdah napisał(a): Kurde, z moim musi byc cos nie tako z masterem na max szumi jak szalony. Czyzby pora na nowa lampke? 81 na koncowce nadal fabryczna...
O Twoim wzmacniaczu (i o problemach z nim) już krążą legendy wśród basistów. Czyżby właśnie powstawała jakaś nowa Rolleyes? W SVT3Pro w końcówce są ECC82 i ECC83. Skąd tam się wzięła fabryczna 81?

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 01-15-2011

Fakt, 82 moj blad. Co nie zmienia faktu ze mam troche za duzo szumow przy tak drastycznym ustawieniu mastera. Mam tez rzezacy, nieoryginalny wentylator, ktory fabrycznie byl 12v.
Natomiast wlascicieli 3pro nie wiedzacych od czego jest tube gain niemal nie spotykam. Znam za to bardzo wielu ktorzy zwyczajnie ustawiaja go na maxa bo inaczej piec jak dla nich muli. Ja do nich nie naleze.


RE: Ampeg B-HOOD - 3cina - 01-15-2011

Jest jakaś różnica miedzy svt-classic ze starym logo a tym nowym?


RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 01-15-2011

(01-15-2011, 08:23 AM)mazdah napisał(a): Fakt, 82 moj blad. Co nie zmienia faktu ze mam troche za duzo szumow przy tak drastycznym ustawieniu mastera. Mam tez rzezacy, nieoryginalny wentylator, ktory fabrycznie byl 12v.
Natomiast wlascicieli 3pro nie wiedzacych od czego jest tube gain niemal nie spotykam. Znam za to bardzo wielu ktorzy zwyczajnie ustawiaja go na maxa bo inaczej piec jak dla nich muli. Ja do nich nie naleze.

może im muli bo mają nieodpowiednią paczkeTongue




RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-15-2011

albo grają na warwickach mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - Kowal - 01-15-2011

W czym leży różnica pomiędzy "Tube Gain" z SVT3 a "Tube Voltage" w SVT6 ?
Mam takie coś,na minimum jest 100V a na max 300V (w brzmieniu po prostu jest cieplej, ustawiam gdzieś na 60% i jest fajnie)


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-15-2011

chyba to to samo, i tam i tam zmniejsza się lub zwiększa napięcie lampy


RE: Ampeg B-HOOD - Sebastian-J - 01-15-2011

Na pierwszy rzut oka wygląda to na to samo, ale zaraz wpadnie Markus i rozwieje naszą niepewność. mrred


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-15-2011

(01-15-2011, 02:25 PM)Kowal napisał(a): W czym leży różnica pomiędzy "Tube Gain" z SVT3 a "Tube Voltage" w SVT6 ?
Mam takie coś,na minimum jest 100V a na max 300V (w brzmieniu po prostu jest cieplej, ustawiam gdzieś na 60% i jest fajnie)
To jest dokładnie to samo. Po prostu Ampeg kapnął się, że ludzie nie rozumieją co robi TUBE GAIN w SVT3Pro (co się dzieje jak się odkręcą tą gałkę) i dali inną nazwę. Teraz mówią, że to zwiększa napięcie na lampy i już nie trzeba tłumaczyć co to powoduje.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-15-2011

Markus, czyli Tube Gain przed włączeniem wzmaka najlepiej skręcić do 0 i dopiero potem po trochu odkręcać i grać ?


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-15-2011

(01-15-2011, 09:52 PM)Viking napisał(a): Markus, czyli Tube Gain przed włączeniem wzmaka najlepiej skręcić do 0 i dopiero potem po trochu odkręcać i grać ?
Nie. Ściszanie wzmacniacza dotyczy przypadku gdy głośnik jest na stałe podłączony do końcówki i przy włączeniu lub wyłączeniu słychać walnięcie w głośniku. SVT3Pro ma przekaźnik na wyjściu do opóźnionego włączania głośnika. Przy wyłączaniu głośnik jest szybko odłączany. Jedynym powodem, który mógłby uzasadniać ściszanie wzmacniacza, jest dobry obyczaj - by kolejna osoba przy włączeniu wzmacniacza nie "otrzymała w prezencie" wszystkich gałek w prawo. To może być nieprzyjemna sytuacja. Z tego powodu ściszanie MASTER ma sens.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-16-2011

(01-15-2011, 10:19 PM)Markus napisał(a):
(01-15-2011, 09:52 PM)Viking napisał(a): Markus, czyli Tube Gain przed włączeniem wzmaka najlepiej skręcić do 0 i dopiero potem po trochu odkręcać i grać ?
Nie. Ściszanie wzmacniacza dotyczy przypadku gdy głośnik jest na stałe podłączony do końcówki i przy włączeniu lub wyłączeniu słychać walnięcie w głośniku. SVT3Pro ma przekaźnik na wyjściu do opóźnionego włączania głośnika. Przy wyłączaniu głośnik jest szybko odłączany. Jedynym powodem, który mógłby uzasadniać ściszanie wzmacniacza, jest dobry obyczaj - by kolejna osoba przy włączeniu wzmacniacza nie "otrzymała w prezencie" wszystkich gałek w prawo. To może być nieprzyjemna sytuacja. Z tego powodu ściszanie MASTER ma sens.

Marek

nie chodziło o Master Tongue tego to przed każdym wyłączeniem skręcam, i przed każdym włączeniem sprawdzam czy jest skręcony

chodzi mi o ustawienie Tube Gaina tak jak pisałeś parę postów wyżej: mam go teraz na maxa w prawo, ale chcę się nim pobawić, więc mam "szukać" brzmienia od skręconego do 0, czy włączyć tak jak jest i kręcić do 0 szukając jak będzie lepiej ?