basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-16-2011

Viking napisał(a): nie chodziło o Master Tongue
Mi też nie chodziło o MASTER Tongue . Chciałem wyjaśnić jakie ogólnie mogą być powody ściszania wzmacniacza. Jeśli chcesz krótkiej odpowiedzi na temat TUBE GAIN, to jest taka:
NIE

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-16-2011

(01-16-2011, 08:22 AM)Markus napisał(a):
Viking napisał(a): nie chodziło o Master Tongue
Mi też nie chodziło o MASTER Tongue . Chciałem wyjaśnić jakie ogólnie mogą być powody ściszania wzmacniacza. Jeśli chcesz krótkiej odpowiedzi na temat TUBE GAIN, to jest taka:
NIE

Marek

kumam Tongue
Tube Gain mam ciągle rozkręcony na maxa, jedyne co skręcam po wyłączeniu to gain i master.
Czyli Tube Gainem w celu poszukiwania brzmienia po włączeniu obniżać napięcie i słuchać czy grzmi, czy podwyższać ? Tongue bo ja już się zamotałem mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - Bajur - 01-16-2011

Markus powiedział, że

Szybciej przesterujesz lampkę, jak Tube Gain będzie skręcony w lewo.

Markus polecał ustawienie tej gałki na jakieś 25%.

Kręć i słuchaj.


RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-16-2011

(01-16-2011, 11:40 AM)Viking napisał(a): Czyli Tube Gainem w celu poszukiwania brzmienia po włączeniu obniżać napięcie i słuchać czy grzmi, czy podwyższać ? Tongue bo ja już się zamotałem mrgreen
No właśnie ten sam problem ma wielu użytkowników SVT3Pro. Ale myślałem, że to już tu było bardzo dokładnie wyjaśnione.
TUBE GAIN w lewo -> mniejsze napięcie i większy przester
TUBE GAIN w prawo -> większe napięcie i mniejszy przester
Więc w zależności od tego, czy poszukujesz czystego brzmienia, czy przesterowanego, odpowiednio kręcisz gałką. Lekki spadek wzmocnienia przy skręceniu TUBE GAIN w lewo kompensujesz GAINem (w prawo Smile).

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 01-16-2011

Wiem na jakiej zasadzie działa Tube Gain, ale interesuje mnie to, czy w celu szukania brzmienia, przybrudzenia, przed włączeniem wzmaka skręcę Tube Gain do zera i po włączeniu zimnego wzmaka stopniowo będę zwiększał napięcie lamp, resztę korygował gainem i masterem.
Czy, przed włączeniem wzmaka Tube Gain na maxa rozkręcony i dopiero po włączeniu skręcać go w lewą stronę i korygować resztą, celem szukania "tego" brzmienia.
Czy to ma znaczenie jak się te kondensatory rozgrzewają czy stygną czy co tam robią ? mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 01-16-2011

Nie ma żadnej różnicy od jakiego ustawienia zaczynasz kręcić. Wszystko dostosowuje się do wybranego pokrętłem trybu w ciągu paru sekund.


RE: Ampeg B-HOOD - Hubert - 01-17-2011

(01-16-2011, 12:25 PM)Markus napisał(a):
(01-16-2011, 11:40 AM)Viking napisał(a): Czyli Tube Gainem w celu poszukiwania brzmienia po włączeniu obniżać napięcie i słuchać czy grzmi, czy podwyższać ? Tongue bo ja już się zamotałem mrgreen
No właśnie ten sam problem ma wielu użytkowników SVT3Pro. Ale myślałem, że to już tu było bardzo dokładnie wyjaśnione.
TUBE GAIN w lewo -> mniejsze napięcie i większy przester
TUBE GAIN w prawo -> większe napięcie i mniejszy przester
Więc w zależności od tego, czy poszukujesz czystego brzmienia, czy przesterowanego, odpowiednio kręcisz gałką. Lekki spadek wzmocnienia przy skręceniu TUBE GAIN w lewo kompensujesz GAINem (w prawo Smile).

Marek

Marku, Twoja wiedza na tym forum jest nieoceniona.

Grałem ostatnio na SVT3Pro i się właśnie zastanawiałem, czemu po przekręceniu w prawo TG nie ma większego kopa, tylko buła się zaczęła robić. Teraz już wiem! Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-17-2011

TG nie powoduje buły, tylko zwartość, więc cos masz nie tak Smile
ja lubię drive i brudek, a TG mam zazwyczaj dość mocno w prawo


RE: Ampeg B-HOOD - Hubert - 01-17-2011

hmm... to nie mój wzmak, więc nie mój problem Smile

a ja tam dużo wtedy kręciłem, więc nie wiem czy zmiana brzmienia z lekkiego przesteru na bułę była wynikiem TG...

Obczaję przy następne okazji Smile


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 01-17-2011

(01-17-2011, 10:48 AM)Burning napisał(a): TG nie powoduje buły, tylko zwartość, więc cos masz nie tak Smile
ja lubię drive i brudek, a TG mam zazwyczaj dość mocno w prawo

Dziwne bo ja tez mam takie samo odczucie! Im bardziej w prawo, tym bardziej wzmak mi brzmial blizej CL-ki. Im bardziej w lewo, jako bardziej Hi-Fi...



RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 01-17-2011

U mnie brzmienie przy skręconym TG (tzn w LEWO) staje się bardziej rozlazłe, mniej wyraźne, rozlazłe. Mniej punktu jest. Jesli to tak brzmią lampy to nie chce lampy ;p. Mam ustawione zdecydowanie na prawo


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 01-17-2011

(01-17-2011, 09:36 PM)☼☼☼ napisał(a):
(01-17-2011, 07:33 PM)gsb napisał(a):
(01-17-2011, 10:48 AM)Burning napisał(a): TG nie powoduje buły, tylko zwartość, więc cos masz nie tak Smile
ja lubię drive i brudek, a TG mam zazwyczaj dość mocno w prawo

Dziwne bo ja tez mam takie samo odczucie! Im bardziej w prawo, tym bardziej wzmak mi brzmial blizej CL-ki. Im bardziej w lewo, jako bardziej Hi-Fi...
To dziwne, bo im wyższe napięcie (a wiec w prawo) tym czyściej. Co to za HiFi z przesterem ?mrgreen

Dla mnie im dalej w prawo bylo mniej najwyzszej gory/najnizszego dolu, wzmak gral bardziej srodkiem i bardziej mruczal - to okreslam mianem "wiekszego wpierdolu". W lewo bardziej otwarty, czysty sound. To byl SVT3pro ze strarej serii (kolorowy mapis)




RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-17-2011

(01-17-2011, 08:20 PM)Bolem napisał(a): U mnie brzmienie przy skręconym TG (tzn w LEWO) staje się bardziej rozlazłe, mniej wyraźne, rozlazłe. Mniej punktu jest. Jesli to tak brzmią lampy to nie chce lampy ;p. Mam ustawione zdecydowanie na prawo
posłuchaj tutaj: http://www.myspace.com/sphereband Homo Hereticus promo mix
to było nagrywane na Ampegu SVT-CL.. imho rozlazłe nie jest ;P


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-18-2011

(01-17-2011, 11:55 PM)☼☼☼ napisał(a): Bo przy kreceniu w to lewo [...] jest niższe napięcie i bardziej brudzi.
łatwiej, ale to nie to nie ten brud o który chodzi.
dobrze wysterowana końcówka w lampiaku zachowuje dynamikę na przesterze





RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 01-18-2011

(01-17-2011, 11:01 PM)Burning napisał(a): posłuchaj tutaj: http://www.myspace.com/sphereband Homo Hereticus promo mix
to było nagrywane na Ampegu SVT-CL.. imho rozlazłe nie jest ;P
no nie, przeciwnie, jest twardy.

BARDZO malo Cie słychać. Jak to jest w takich zespołach- nie nalegasz zeby Cie umieścić bardziej "z przodu" na nagraniu? Czy po prostu uważasz że taka muzyka tego nie potrzebuje? Jesli bym sie nie skupił na basie to bym go kompletnie nie słyszał...

Ja zawsze nalegam-to próbka nagran dema http://bolem.wrzuta.pl/audio/98DwSmh1I6I/duel_beetween (wersja bardzo beta, ale i tak to demo prawdopodobnie nie ujrzy światła dziennego bo realizatorowi spieprzył sie laptop z całym materiałem...)

Swoją drogą, ciekaw jestem jak ustawiasz heada. Przesterowujesz go gainem?