basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - JAACA - 01-24-2011

Haa! wiedziałem o co biega! Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Saimon - 01-29-2011

Z Ampegiem dla Biednych też przyjmujecie?Wink
[Obrazek: b4rt.jpg]


RE: Ampeg B-HOOD - Dex - 01-29-2011

(01-29-2011, 07:22 PM)Saimon napisał(a): Z Ampegiem dla Biednych też przyjmujecie?Wink
[Obrazek: b4rt.jpg]

To ja jeszcze biedniejszy bo b2r Rolleyes


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 01-29-2011

(01-29-2011, 07:22 PM)Saimon napisał(a): Z Ampegiem dla Biednych też przyjmujecie?Wink
[Obrazek: b4rt.jpg]

całkiem ładny ten B4R Tongue przyjąć !! Emotka_2755



RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 01-31-2011

Panowie problem jest. Svt3pro mi szaleje. Pojawiły się dziwne szumy jak by pierdzenie czy brzydki przester. Metodą podłączania końcówki ampega do innego preampu i preampu ampega do innego wzmacniacza zlokalizowałem pierdzenie w końcówce. Czy to mogą być lampy czy coś poważniejszego? Sprawa dosyć pilna bo za tydzień gram koncert.
Dodam jeszcze, że problem pojawił się po transporcie heada. Zanim zapakowałem do auta na próbie grał dobrze, a w domu jak chciałem sobie pograć to kiszka.


RE: Ampeg B-HOOD - JAACA - 01-31-2011

Svt 3 pro ma tranzystorowa końcówkę- lampy zatem to nie mogą być.


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 01-31-2011

Ale dwie lampy sterują pracą końcówki i to mogą być właśnie one,


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-31-2011

obstawiam raczej zimny lut, np. na mocowaniach tranzystoróww końcówce..
ew. mógł przestawić się potencjometr regulujący pracę końcówki


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 01-31-2011

(01-31-2011, 02:29 PM)Burning napisał(a): ew. mógł przestawić się potencjometr regulujący pracę końcówki
Sam się raczej nie przestawił.

Kamilen :
Jak masz zapasowe 2 lampy do końcówki to zmień i sprawdź czy pomogło. Jak nie pomoże to dzwoń do Marcusa.




RE: Ampeg B-HOOD - Markus - 01-31-2011

(01-31-2011, 01:41 PM)kamilen napisał(a): Czy to mogą być lampy czy coś poważniejszego?
To mogą być lampy lub coś poważniejszego. Na początek wymień ECC82. Jak to nie pomoże, to daj znać. Jak pomoże, to też daj znać Big Grin.

Marek




RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 01-31-2011

Dzięki. Jestem w trakcie kombinowania jakichś lamp na podmiankę. Jak się nic nie znajdzie to kupię i dam znać.
Kur... Wiedziałem, że to jednak są awaryjne graty te Ampegi... Mimo to jestem dobrej myśli, że to tylko lampy.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 01-31-2011

kamilen - ile Twój ampeg ma lat?


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 01-31-2011

Trzy lata, więc chyba nie powinno się z nim nic dziać. Chyba że właśnie lampy.
Poprzedni właściciel trzymał go w racku i wzmacniacz dotarł do mnie w idealnym stanie bardzo dobrze zapakowany.
Od dnia jak go kupiłem (lipiec zeszłego roku) nic się z nim nie działo. U mnie grany był dosyć mało - jedna próba w tygodniu i chyba z 5-6 koncertów.


RE: Ampeg B-HOOD - Dex - 01-31-2011

(01-31-2011, 03:33 PM)kamilen napisał(a): Dzięki. Jestem w trakcie kombinowania jakichś lamp na podmiankę. Jak się nic nie znajdzie to kupię i dam znać.
Kur... Wiedziałem, że to jednak są awaryjne graty te Ampegi... Mimo to jestem dobrej myśli, że to tylko lampy.

To trzeba tranzystory brać Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 01-31-2011

Miałem tranzystora GK to mi się Ampega zachciało...