basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - baton - 03-14-2011

Faktycznie V4BH i CL brzmią bardzo podobnie. Też wydaje mi się, że V4BH to bardziej 'mały Classic' niż stare V4, z którym łączy go chyba tylko podobna moc. Na pewno nie jest to prawdziwa reedycja.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-14-2011

Ziii:
nie do końca się zgodzę.
Jeśli robimy drive z preampu to tak, bo lampy 6L6 i 6550 brzmią bardzo podobnie w 'cleanie'.
Jednak jeśli mocniej rozkręcimy końcówkę, to 6L6 uzyskamy tłusty overdrive (np. CKoD - Kamienie), a z 6550 charczący crunch (np. Mondo Generator - 13th Floor)


RE: Ampeg B-HOOD - Ziii - 03-14-2011

Aptekarz Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-14-2011

imho różnica jest dość znaczna przy wykorzystaniu drive'u z końcówki.
6550 są idealne do crunchu (np. najlepsza gitarowa crunch-maszyna Engl Savage, która jednak w hi-gainie wymięka przy Mesie Triple Rectlifier)
M. in. dlatego trzymam się CLki, mimo, że głośnościowo wystarczyłby mi V4BH Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 03-14-2011

Ja bym kiedys chętnie nabył V4BH na backup, a na pewno pozyczyl pograł tydzien za kratę browara Smile Ostatnio zauwazylem ze biorąc bas wylacznie z mikrofonu musze krecic wiecej wysokich na wzmaku, bo mikrofony, zarowno D112 jak i RE20 (MEGA WCHUJ ZAJEBISTY MIKROFON DO PAKI) tracą duzo góry i jest buła.


RE: Ampeg B-HOOD - baton - 03-14-2011

Gdybyście grali koncert w Krakowie, to daj znać i mogę Ci udostępnić v4bh do przetestowania w warunkach bojowych Smile


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 03-14-2011

Jade na nagrywke do studia (DVD robimy) w niedziele (do piątku) 15km od krakau, ale nie wiem czy bede w stanie gdziekolwiek zboczyc... ale dziękuje, zapamietam


RE: Ampeg B-HOOD - collage - 03-14-2011

Roznica jest bardzo duza moim zdaniem, no przede wszystkim w mocy co jednak jest wazne w basie - zalezy jeszcze z jaka paczka ale z lodwka V4BH sobie wogole nie radzi. Cl ma duzo wiecej kopyta i jest DUZO bardziej glosny, to nie jest mala roznica. 6550 w przeciwienstwie do 6L6 nie przesterewuja sie przy polowie glosnosci, tylko mozna master przekrecic na 3/4 i jest ok. W 6L6 jest drive ale tez jest duza kompresja, czyli dla basisty jest to mega odczuwalne. Jeszcze przy paczkce 1x15 jest ok, bo ta paczk i tak kompresuje przez swoja inercje - czyli slaba odpowiedz impulsowa, ale przy szybkiej paczce to jest wielka roznica. Moje podsumowanie, do metalu - granie na przesterze na 15 calowym glosniku 5 strunowy bas granie kostka - luz V4BH polacam, chciaz i tak 3 pro go wymiata. Jak chcesz szybszy dzwiek do kciuka ale nadal bardzo lampowy i miekki, to CL bylby ok.

Wszystko powyzej zalezy tez od uzytych lamp. Typ 6L6 ma znaczenie, niektore sa glosniejsze i czystsze - JJ electronics, niektore cichsze i szybciej przesterowuja - EHX czy Sovtek. Dla gitarzysty lepzsze bylyby EHX, ale dla basisty moze wlasnie JJ. No i bias pieca, mozna V4BH ustawic lekko niedobiasowanego czyli tzw "cold" i podniesiemy troche poprzeczke przesteru i dluzej bedzie czysty. Moim zdaniem z V4BH mozna duzo wycisnac (nie do kazdej aplikacji, ale czasem moze byc lepszy) ale nie jest to az tak banalne jak przy CL, ktory jest bardziej do wszystkiego i w sumie zalezy jaki bas podpiac i jaka kolumna a moze zabrzmiec inaczej. Kwestia skutecznosci kolumny ma duze znaczenie, bo przy malym zapasie mocy V4BH lubi skuteczne kolumny, gdzie CL jest w stanie wycisnac nawet z cichszej paczki wiecej miecha.



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-15-2011

(03-14-2011, 07:27 PM)gsb napisał(a): RE20 (MEGA WCHUJ ZAJEBISTY MIKROFON DO PAKI) tracą duzo góry i jest buła.
Owszem - mega w chuj zajebisty Emotka_2755
ale dużo góry nie tnie - mi sięga tam, dokąd sięga paczka 15" bez gwizdka, a powyżej uzupełniam DI-boxem Smile ale to juz szelesty są Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Majek - 03-15-2011

Nie wiem czy ta kwestia była już poruszana, ale nie mogę znaleźć, więc pytam... jakie lampy wkładają do nowych svt3 pro? Jakaś chińszczyzna, którą trzeba na wstępie wymieniać czy bez obaw można kupować nówki? Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 03-15-2011

(03-15-2011, 01:17 PM)Majek napisał(a): Nie wiem czy ta kwestia była już poruszana, ale nie mogę znaleźć, więc pytam... jakie lampy wkładają do nowych svt3 pro? Jakaś chińszczyzna, którą trzeba na wstępie wymieniać czy bez obaw można kupować nówki? Smile

Byłoby to trochę głupie gdyby do wzmacniacza za ponad 3 tys zł wkładali lampy, które trzeba od razu wymienić. mrgreen


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-15-2011

Bohen:
5szt Chińskich lamp Ruby (działają, względnie trzymają parametry i nie mają 'pops and ckracks' jak dawne chinole) kosztuje około 150zł
5szt EHXów około 400zł
5szt. Mullardów - 750zł

ten wzmacniacz kosztował kiedyś 5k, teraz 3k

Majek:
Na V1 będzie siedział GT - selekcjonowany Sovtek, Ruby lub JJ
dalej będą pewnie Sovteki i Ruby
przez 3 lata podziała jak złoto - potem można sie bawić w wymianki, podmianki, ale w SVT3pro liczy się głównie jakość lamp
ew. V1 może kreować nieco sygnał, a jeśli bawisz się tube-gainem to jeszcze 2 ostatnie lampecky


RE: Ampeg B-HOOD - baton - 03-15-2011

collage napisał(a):Cl ma duzo wiecej kopyta i jest DUZO bardziej glosny, to nie jest mala roznica.

Potwierdzam, różnica w głośności jest bardzo duża. Pytanie tylko gdzie się ma zamiar tę moc wykorzystywać - na próby i małe kluby moim zdaniem to 100W w zupełności wystarcza, ale na większe sceny faktycznie może być za mało. Chciałbym grać w miejscach, które by usprawiedliwiały konieczność targania CL+810e, no ale niestety nie gram Smile


collage napisał(a):Wszystko powyzej zalezy tez od uzytych lamp. Typ 6L6 ma znaczenie, niektore sa glosniejsze i czystsze - JJ electronics, niektore cichsze i szybciej przesterowuja - EHX czy Sovtek. Dla gitarzysty lepzsze bylyby EHX, ale dla basisty moze wlasnie JJ.

Które z lamp 6L6/5881 (oprócz JJ) są z tych głośniejszych i czystszych? W tej chwili mam Sovteki 5881wxt, które faktycznie chyba dość szybko się przesterowują. Chętnie kupiłbym jakiś inny set dla porównania i zastanawiam się co wybrać. Co polecasz? Smile


collage napisał(a):Kwestia skutecznosci kolumny ma duze znaczenie, bo przy malym zapasie mocy V4BH lubi skuteczne kolumny, gdzie CL jest w stanie wycisnac nawet z cichszej paczki wiecej miecha.

Tutaj też się zgadzam, miałem problemy z V4BH w połączeniu z 810e, która jak wiadomo skutecznością nie grzeszy. 100W z lodówką to jednak za mało. Ale w połączeniu z głośną paczką (Trace, Eden itp.) jest naprawdę ok.


RE: Ampeg B-HOOD - kamilen - 03-15-2011

(03-15-2011, 02:02 PM)Burning napisał(a): Majek:
Na V1 będzie siedział GT - selekcjonowany Sovtek, Ruby lub JJ
dalej będą pewnie Sovteki i Ruby
przez 3 lata podziała jak złoto - potem można sie bawić w wymianki, podmianki, ale w SVT3pro liczy się głównie jakość lamp
ew. V1 może kreować nieco sygnał, a jeśli bawisz się tube-gainem to jeszcze 2 ostatnie lampecky

E no u mnie były cztery Sovteki 12ax7wa i jedna EHX ecc82


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 03-15-2011

u mnie był GT na V1 potem 2 sovteki wa, potem chińskie w stopniu sterującym Smile
nie ma reguły