basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - lolekbass - 06-15-2011

(06-15-2011, 02:55 PM)Burning napisał(a): chcesz ją? collection only?
no problem!
1) wysyłasz maila, że przyjedzie przez ciebie wybrana firma i czy może ją tylko owinąć tekturą
jeśli tak:
2) zamawiasz firmę przeprowadzkową UK -> PL
3) masz tanią pakę z UK Smile
4) w tym przypadku nie przejmujesz się, czy ją obili Wink

Nie da się -''Important! This auction is for collection only. No Postage or couriers....yours or ours!''


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 06-15-2011

lolekbass, czasem wystarczy uprzejmy e-mail napisany znośną angielszczyzną Smile
gdybym zawsze wszystko kupował zgodnie z pierwotnymi zastrzeżeniami sprzedawcy, nie miałbym połowy tego co mam.


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 06-20-2011

tak mnie natchnęło. sygnał w linie w svt III pro idzie po wszystkich lampach, czy tylko tych 3 z preampu?


RE: Ampeg B-HOOD - Bohen - 06-20-2011

(06-20-2011, 06:38 PM)Rumcayz napisał(a): tak mnie natchnęło. sygnał w linie w svt III pro idzie po wszystkich lampach, czy tylko tych 3 z preampu?

W instrukcji jest system block diagram i tam jest to narysowane.




RE: Ampeg B-HOOD - wajzner - 06-21-2011

witam

Dzięki za numerek. #28 też jest dobry, he he.
Ampegowe graty:
Ampeg SVT - kolumna 810
Ampeg SCP-OCT Sub-blaster - oktawer

Obydwa całkiem zacne, he he.

pozdrawiam
wajzner


RE: Ampeg B-HOOD - Viking - 06-25-2011

Dziś zagrałem koncert na SVT 2 Pro koreańskim + paczka PR-410HLF i powiem tak: brzmiało to tak, że o japierdole, a gałką Drive mogłem robić wszystko, że SansAmp wysiada

pierdole, zbieram na 2 Pro


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 06-25-2011

(06-25-2011, 02:08 AM)Viking napisał(a): Dziś zagrałem koncert na SVT 2 Pro koreańskim + paczka PR-410HLF i powiem tak: brzmiało to tak, że o japierdole, a gałką Drive mogłem robić wszystko, że SansAmp wysiada

pierdole, zbieram na 2 Pro

zbieraj bo warto Emotka_2755




RE: Ampeg B-HOOD - edri - 06-29-2011

A ja znowu z problemem piszę.
Może ktoś z Was coś doradzi, na pewno macie więcej doświadczenia
w sprawach sprzętowych.

Mam Ampega svt-5 pro. Wszystko było super. Niestety ostatnio porobiło się coś takiego.
Jak wduszam przycisk mute, channel select czy compressor to z głośnika wydobywają się
"pstryknięcia". Dodatkowo zwróciłem uwagę na wysoki poziom szumów. Mimo, że tweeter na godzinie 12 (flat)
tak samo jak wysokie tony. Zauważyłem to teraz bo wcześniej korzystałem z głośnika z comba hartke a 100
i grałem ciszej, chociaż też zdawało mi się, że szumi bardziej niż na wzmacniaczu od hartke.
Myślałem, że to może wina paczki (2 dni temu kupiłem SWR Goliath II) ale sprawa pstrykania
pojawia się też na wspomnianym głośniku z combo (połączonym z wzmacniaczem Ampega).

Co jeszcze. Mam 2 kanały przesterowany i clean. Na przesterowanym szumni mniej(!) a na cleanie właśnie mocno.
Poza tym coś jakby przebija bo gdy przycisk "combine" (od mieszania 2 kanałów razem) nie jest wduszony to
gdy włączony jest kanał clean, dioda od przesterowanego kanału świeci się lekko(nie całkiem, ale nie powinna wcale) natomiast
przestaje jak wdusze przycisk combine. Na brzmienie to nie wpływa. Ale świeci się niepotrzebnie.

Dzisiaj dodatkową sprawą jest to, że gdy dotykam gałki od gaina na kanale clean. To słychać lekkie buczenie, trochę jak źle ekranowana gitara.

Od razu napiszę, że w bloku w którym mieszkam z uziemieniem kiepsko w gniazdkach. Ale to wyjaśnia chyba tylko część spraw.
Poza tym z combo nigdy nie było takich akcji.
Może ktoś z Was wie w czym rzecz.
Szukam też kogoś z Wrocławia, kto zna się na rzeczy, jest zaufany, solidny i podjąłby się przeglądu i ewentualnej naprawySmile

Z góry dzięki!


RE: Ampeg B-HOOD - Pecu - 06-30-2011

(06-25-2011, 02:08 AM)Viking napisał(a): Dziś zagrałem koncert na SVT 2 Pro koreańskim + paczka PR-410HLF i powiem tak: brzmiało to tak, że o japierdole, a gałką Drive mogłem robić wszystko, że SansAmp wysiada

pierdole, zbieram na 2 Pro

Ja też mam gas trochę na 2 pro, ale za chiny ludowe nie chcę rezygnować z paczki TE1048, która jest na 8 Ohm
Więc musiałbym mieć dwie, a targać 2 paki to masakra...

Więc chyba na dłużej zostanę przy obecnej konfiguracji.


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 06-30-2011

wyjmij 2 lampy z końcówki to się mismatch zmniejszy i mozna hulać Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - baton - 06-30-2011

(06-30-2011, 12:36 PM)Pecu napisał(a):
(06-25-2011, 02:08 AM)Viking napisał(a): Dziś zagrałem koncert na SVT 2 Pro koreańskim + paczka PR-410HLF i powiem tak: brzmiało to tak, że o japierdole, a gałką Drive mogłem robić wszystko, że SansAmp wysiada

pierdole, zbieram na 2 Pro

Ja też mam gas trochę na 2 pro, ale za chiny ludowe nie chcę rezygnować z paczki TE1048, która jest na 8 Ohm
Więc musiałbym mieć dwie, a targać 2 paki to masakra...

Więc chyba na dłużej zostanę przy obecnej konfiguracji.

Ja bym to olał, tzn. grał na SVT2pro + 1048h i się ohmami nie przejmował. Grałem przez pewien czas tak na CL+1048 i chodziło pięknie Smile Szansa że się coś spierdoli jest niewielka, warto zaryzykować Big Grin



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 06-30-2011

baton - chodzi zacnie (grałem tak przecież), ale dół jest lepszy, gdy mismatch się zmniejszy.. a 200W i tak styka Smile


RE: Ampeg B-HOOD - herp - 07-01-2011

Mam nadzieję wkrótce dołączyć do tego B-hoodu. Ale nie bede zapeszał na razie Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Hubert - 07-01-2011

za późno, już to zrobiłeś Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Gandzialf - 07-04-2011

(05-11-2011, 01:53 PM)Bassman:) napisał(a):
(05-11-2011, 01:34 PM)Majek napisał(a):
(05-11-2011, 01:11 PM)Gandzialf napisał(a): Panowie ampegowcy, możecie mi pomóc?
Mieliście do czynienia z SVT-7 PRO? Ma to w ogóle sens?
Dzisiaj nówkę sztukę właśnie tego heada odebrał ode mnie forumowy Bassman, który wcześniej miał svt3 pro.

Niestety nie było mi dane przetestować tej głowy bo tylko 3 minuty ją na oczy widziałem, ale Kuba pewnie kilka słów na jej temat rzuci Smile

Póki co to sam jeszcze nie podpiąłem tego wzmaka pod moją Mese, ale testowałem go w Music Factory na kolumnach Edena 410 XLT i porównywałem bezpośrednio z moim byłym Ampegiem SVT3 , SVT6 i SVT4 i moim zdaniem wielkich różnic w brzmieniu nie ma, miałem ze sobą swojego Sadowskiego, także miałem możliwość rzetelnego ogrania tych sprzętów na basie który znam, i moim zdaniem SVT3 została dużo w tyle przede wszystkim przez dużo mniejszą moc, co daje SVT7 dużo więcej head roomu, co do SVT4 to właściwie nie czułem różnicy, jedyne nad czym bym się zastanawiał to SVT6 , czy SVT7, ale ze względu na cenę i wagę wybrałem to drugie, postaram się napisać coś więcej w ciągu najbliższych dwóch tygodni, w sobotę mam próbe, a za tydzień koncert, także będę mógł coś więcej napisać, póki co jestem zadowolony Wink

Bardzo ładnie bym prosił. Smile