basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 07-05-2011

☼☼☼: i SVT2 pro ma sekcję 'drive'


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 07-06-2011

(07-05-2011, 03:49 PM)Gandzialf napisał(a): Mi raczej chodzi o to, czy SVT 7 ma na tyle tego soundu aby nazywać się Ampeg.

http://www.youtube.com/watch?v=-4klr8WYMOY&feature=related

co nieco na temat svt7pro Smile


RE: Ampeg B-HOOD - miklo - 07-06-2011

Ten gość nawet super Fodery za 10 tys baksów by nie potrafił sprzedać swoją prezentacją...



RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 07-06-2011

(07-06-2011, 08:57 AM)miklo napisał(a): Ten gość nawet super Fodery za 10 tys baksów by nie potrafił sprzedać swoją prezentacją...

niestety to prawda mrgreen ale można przymknąć oko na umiejętności tego kolesia i skoncentrować się tylko na brzmieniach wzmacniacza Tongue
oprócz tego są też prezentacje Dina M. oraz kilka innych więc na lajcie można wirtualnie posłuchać jak gra ten wzmak Smile ale co na żywo to na żywo Smile Emotka_2755



RE: Ampeg B-HOOD - miklo - 07-06-2011

Ja tam coraz mniejszą uwagę przywiązuję do testów, w których gość nie ma ewidentnie brzmienia w palcach. Można tak pogrążyć dowolny sprzęt. Jako przykład podam jeszcze raz moje początku z basem po wielu latach przerwy. Kupiłem se G&La. Wpiąłem interfejs audio - brzmiał bajka. Poszedłem do Bassmentu, gdzie pracował Basstard. Jak na nim huknął, to dopiero usłyszałem, jak ten bas zajebiście może brzmieć. Poszedłem potem do Nexusa na szlif progów. Wpiąłem się w jego Edena, a potem w Phil Jones Bass kombo. Brzmiało to nieźle. Za moment bas w ręce wziął Kobylski i aż potem nie mogłem wstać, tak mnie przytłoczyła różnica w brzmieniu.

Wniosek jest prosty: jak ktoś nie umie grać (nie chodzi o wirtuozerię, ale chodzi o jakąś pewność w wydobywaniu dźwięków z instrumentu), to takie prezentacje można sobie w buty wpakować. Słychać, że gość kręci gałkami, ale jak brzmi wzmak? Cholera wie Wink

Jest tam drugi pacjent - taki nieco już łysawy z kręconymi krótkimi włosami. Ten brzmi zupełnie inaczej i jego testy coś tam mówią.


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 07-06-2011

(07-06-2011, 09:12 AM)miklo napisał(a): Jest tam drugi pacjent - taki nieco już łysawy z kręconymi krótkimi włosami. Ten brzmi zupełnie inaczej i jego testy coś tam mówią.

Jest też jeszcze trzeci koleś, takie czarne średnio krótkie włosy i też brzmi całkiem inaczej od reszty Tongue

Osobiście mam podobnie, wszelkich testów w necie nie traktuje jako wyznacznika czegokolwiek Smile Choć muszę przyznać że jak usłyszałem nagranie z koncertu gdzie grałem na swoim G&L to brzmieniowo nawet podobne to było do dwóch testów na youtube...



RE: Ampeg B-HOOD - miklo - 07-06-2011

(07-06-2011, 09:22 AM)ralf-p napisał(a): Jest też jeszcze trzeci koleś, takie czarne średnio krótkie włosy i też brzmi całkiem inaczej od reszty Tongue
No ja o tym właśnie Wink

(07-06-2011, 09:22 AM)ralf-p napisał(a): Osobiście mam podobnie, wszelkich testów w necie nie traktuje jako wyznacznika czegokolwiek Smile Choć muszę przyznać że jak usłyszałem nagranie z koncertu gdzie grałem na swoim G&L to brzmieniowo nawet podobne to było do dwóch testów na youtube...
Najwyraźniej masz już brzmienie w palcu i git Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - ralf-p - 07-07-2011

Dziś zagrałem całą próbę bez zewnętrznych efektów a używając tylko przesterowanego brzmienia mojego wzmaka... i musze przyznać że był ogień z dupy Big Grin na moje ucho brzmieniowo było jakby połączenie pierwszych płyt Kyuss z Metallicowym "garage days re-revisited" + sound precla Smile a bardzo oszczędnie ustawiłem gain....Smile po raz kolejny okazała się stara ampegowa prawda że ten sound zajebiście klei się z reszta kapeli mrgreen

ps: próbe zagrałem na pace ash mag 414t deep... Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Gorphal - 07-08-2011

(07-05-2011, 10:18 AM)Markus napisał(a): Takie wzmacniacze w klasie D mają wiele zalet: są lekkie, mają dużą moc i mało się grzeją. Ale mają jedną wadę; ciężko je naprawić jak się skończy gwarancja i coś się stanie. A to dlatego, że są w technologii montażu powierzchniowego (SMD) i mają dodatkowo zasilacz impulsowy (też często SMD). Więc przykładowo pan Władek, który od 30 lat naprawia wzmacniacze lampowe, jak zajrzy do czegoś takiego, to nie będzie wiedział o co chodzi. Oczywiście wzmacniacz nie musi się psuć ale też trzeba brać pod uwagę (zwiększony) koszt ewentualnego serwisu.

Marek

Lekko offtopując na temat napraw SMD, też się spokojnie da. Dzisiaj miałem do wlutowania jakieś 50 kondensatorów w obudowach 0306 montowanych powierzchniowo Wink. (ostatnie dwa dni spędziłem w serwisie naprawiającym właśnie takie rzeczy. Wydaje mi się, że jeśli elektronik jest rozgarnięty i ma schemat, powinien sobie spokojnie poradzić Wink ).


RE: Ampeg B-HOOD - mieszko - 07-09-2011

Jest ampeg, jest radość Big Grin Bardzo pozytywnie mnie ten head zaskoczył. Mój hamerykaniec:

[Obrazek: 7f72e9b8249bfe09.jpg]

Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - herp - 07-09-2011

To tranzwestyta czy Tube?


RE: Ampeg B-HOOD - mieszko - 07-09-2011

(07-09-2011, 08:28 PM)herp napisał(a): To tranzwestyta czy Tube?

Tranzwestyta, ale po tym, jak mi zagadał z JB w ogóle mi to nie przeszkadza Wink
Swoją drogą jakiś znak od losu chyba, zajebali mi orendża i nagle pojawiła się okazja kupna ampega, zupełnie przypadkowo i niespodziewanie Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - sledz - 07-09-2011

(07-09-2011, 08:32 PM)mieszko napisał(a): Swoją drogą jakiś znak od losu chyba, zajebali mi orendża i nagle pojawiła się okazja kupna ampega, zupełnie przypadkowo i niespodziewanie Big Grin

Nie dziękuj mrorange


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 07-10-2011

W 350-tce uwazaj na wiatrak i przegrzewanie sie pieca - lubi sie wylaczyc podczas grania..


RE: Ampeg B-HOOD - mieszko - 07-10-2011

(07-10-2011, 07:51 AM)gsb napisał(a): W 350-tce uwazaj na wiatrak i przegrzewanie sie pieca - lubi sie wylaczyc podczas grania..

Dzięki za radę... Tylko jak na to "uważać"? Jakaś modyfikacja wzmaka, wymiana wiatr... eee, wentylatora? mrgreen Bo czasem będzie mu pewnie dane pochodzić parę godzin i co wtedy? Lepiej nie pożyczać go swojemu supportowi na koncercie? mrgreen