basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-06-2011

(09-06-2011, 07:47 PM)Rumcayz napisał(a): mazdah... Zmartwię Cię- mam wyłączone -15dB i gain na maxa. do tego Tube Gain na 1/4 tak żeby mieć raczej przester a nie ciepełko z lampki. drive jest, ale to nie jest jeszcze to co być powinno Wink

Ja pierdzielę... jak kumpel podpina pod mojego 3pro swojego Euro to przy takim ustawieniu jak napisałeś mamy już bardzo rasowego fuzza a nie overdrive...



RE: Ampeg B-HOOD - Brylant - 09-06-2011

(09-06-2011, 08:16 PM)mazdah napisał(a):
(09-06-2011, 07:47 PM)Rumcayz napisał(a): mazdah... Zmartwię Cię- mam wyłączone -15dB i gain na maxa. do tego Tube Gain na 1/4 tak żeby mieć raczej przester a nie ciepełko z lampki. drive jest, ale to nie jest jeszcze to co być powinno Wink

Ja pierdzielę... jak kumpel podpina pod mojego 3pro swojego Euro to przy takim ustawieniu jak napisałeś mamy już bardzo rasowego fuzza a nie overdrive...

Pewnie Rumcayz nie ma drivu z łapy chytry


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 09-06-2011

mazdah - dużo zależy od lampy na v1


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-06-2011

Mam tam Groova od Ciebie.


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 09-06-2011

Kurna, pisałem że drive jest. I to jest go całkiem sporo. Ale taki jak powinien być jest dopiero przy mocnym podkręceniu gałek na średnich (max) i wysokich (65% + brit). Dopiero wtedy sygnał jest na tyle silny że całość przesteruje tak jak trzeba. Problem w tym że górka wtedy za bardzo strzela... Z lampami na V1 próbowałem.
A z atakiem... Niedawo śmialiście się ze mnie że potrafię zerwać B.145 -.-


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-06-2011

A takie pytanie mam - masz preamp w Specu? Bo o ile pamiętam coś tam kombinowałeś z kastracją jakiś czas temu Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 09-06-2011

No właśnie- nie mam, zostało tylko 2x40DC na 18V Wink Preamp mi zbyt pompował brzmienie, poza tym za dużo gałkologii
Mi by wystarczyło:
gain
master
low
mid
treble
full lampa


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-06-2011

(09-06-2011, 09:40 PM)Rumcayz napisał(a): No właśnie- nie mam, zostało tylko 2x40DC na 18V Wink Preamp mi zbyt pompował brzmienie, poza tym za dużo gałkologii
Mi by wystarczyło:
gain
master
low
mid
treble
full lampa

Ja w piecu też nic więcej nie oczekuję :] A co do preampu w Spectorze... gdybym nie chciał wiosła które gada jak Spector, to bym nie kupił Spectora Tongue Kumpel wywalał preamp z tego Euro, przerabiał go na 18V i ostatecznie wrócił do fabrycznej opcji bo mu się z basu zrobiło niewiadomo co Wink Fakt faktem TonePump naprawdę pompuje ale ... to jest Spector właśnie Wink

Ja generalnie jestem anty Sansampowy - zawsze mi się robi "decha" jak w brzmieniu jak posyłam sygnał swoich wioseł przez Sansa. Zdecydowanie bardziej mi pasuje Xotic BB, ale ale Tobie chyba nie do końca by podszedł... zresztą nie będę się rozwodził więcej bo nie jest to właściwy temat a sam przester niestety idzie na sprzedaż Sad




RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 09-06-2011

1- nie miałem TonePumpa Wink
2- Nadal brzmi jak spector... Tylko mi nie dławi głośnika mrgreen
3- Rex/Newsted: słowa klucz w określeni brzmienia w którego okolicach chcę krążyć...


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 09-07-2011

Rumcayz - mocny atak, nie zawsze oznacza 'nakurwiać ile wlezie'
wbrew pozorom zbyt mocne uderzenie struny gasi ją, zamiast dawać drive..
ale pamiętam jak brzmisz na zywo i więcej syfu nie trzeba imho.
Ale RBI na dopał do 3pro działa imho słusznie, tylko... po co? ;P

mazdah - GT ruski to sovtek - co się dziwisz, że fuzzuje? Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - mazdah - 09-07-2011

(09-07-2011, 07:28 AM)Burning napisał(a): mazdah - GT ruski to sovtek - co się dziwisz, że fuzzuje? Emotka_2755

Tam chyba jest 12ax7c, czyli chyba jakiś kincyk z tego co czytam w necie.
Najważniejsze, że piec w końcu zaczął oddychać a GT stały się moimi ulubionymi "tubkami" Smile

Emotka_2755


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 09-07-2011

Burn - wiem o czym mówisz, tak też robię, napisałem o tym po to aby zobrazować że strun nie muskam.

Po co sans? jest drive, ale nie do końca ten co trzeba, jakby zbyt mało nasycony. myślę że wiesz o co chodzi
lampiak by się tu sprawdził (końcówka robi swoje) ale na ten moment pozwolić sobie nie mogę...


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 09-07-2011

dobre lampy w 3pro też Ci wysycą brzmienie
mój 3pro po machlojach z lampami z suchelca zrobił sie okrągły Smile


RE: Ampeg B-HOOD - Rumcayz - 09-07-2011

lampy już wymieniłem, jest dużo lepiej Wink zresztą sam mi pomagałeś Wink
jest bardziej punktowo, szerzej, przy rokręconym tube gainie jest dodatkowo fajne ciepło. ale wtedy drive niknie, z kolei jak skręcę tube gain przesteru jest więcej, ale zaczyna się zlewać, jest mniej wyraźny.
skorygowałem sposób uderzania struny na jak najczystrzy i wyodrębniający wszystkie dźwięki, ale nadal to wiele nie jest...


RE: Ampeg B-HOOD - Bolem - 09-07-2011

Poluj na rbi, jak nie bedzie pasowalo najwyzej sprzedasz Smile