basscity.eu
Fender B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Fender B-HOOD (/thread-19.html)



RE: Fender B-HOOD - bunialski - 01-19-2013

"After CBS took control of the company in early 1965, changes in the operation happened quickly. Many valuable employyes who had been with the company a long time were laid off. In particular, it seemed people who lacked a formal education and college degree were vulnerable to dismissal. The changes in presonnel and in the production methods caused the quality of the products to suffer"

How Leo Fender and I Built G&L Guitars, George Fullerton, p.37

"In January 1965 Fender was sold to CBS ( Columbia Broadcasting System) for $13 million and became the Fender Musical Instruments division of Columbia Records Distribution Corporation. CBS poured million of dollars more into Fender and increased its output dramatically, but as a result quality gradually declined into the 1970s and the original team that had built up Fender grew disenchanted and one by one left the new organization"

The Bass Book, A complete illustrated history of bass guitars, Tony Bacon, Barry Moorhouse, p. 34


RE: Fender B-HOOD - Alfik - 01-19-2013

(01-19-2013, 10:50 AM)bunialski napisał(a): "After CBS took control of the company in early 1965, changes in the operation happened quickly. Many valuable employyes who had been with the company a long time were laid off. In particular, it seemed people who lacked a formal education and college degree were vulnerable to dismissal. The changes in presonnel and in the production methods caused the quality of the products to suffer"

How Leo Fender and I Built G&L Guitars, George Fullerton, p.37

"In January 1965 Fender was sold to CBS ( Columbia Broadcasting System) for $13 million and became the Fender Musical Instruments division of Columbia Records Distribution Corporation. CBS poured million of dollars more into Fender and increased its output dramatically, but as a result quality gradually declined into the 1970s and the original team that had built up Fender grew disenchanted and one by one left the new organization"

The Bass Book, A complete illustrated history of bass guitars, Tony Bacon, Barry Moorhouse, p. 34

To jest o jakości produkcji z czym się zgadzam od pierwszego postu.
Twierdzę natomiast, że CBS wbrew mitom BRZMIĄ zdecydowanie nie gorzej a nawet lepiej niż pre 65...

Poza tym nie przesadzajmy z ta niską jakością. Gryfy wcale nie były takie krzywe a microtilty zepsute...




RE: Fender B-HOOD - elteha - 01-19-2013

(01-19-2013, 09:11 AM)bunialski napisał(a): Choć wydaje mi się że jesteś zbyt arbitralny i za bardzo próbujesz bronić swojej li tylko wersji.

Tak to juz jest z realizatorami, sa troche jak swiadkowie Jehowy - upierdliwi i nieprzejednani Wink. Mialem juz z niejednym do czynienia. Czasem tez korzystam z 0db i dzwiek.org i to jest dopiero fun czasem, zeby wyluskac niezbedne informacje Tongue.



RE: Fender B-HOOD - bunialski - 01-19-2013

(01-19-2013, 11:20 AM)elteha napisał(a):
(01-19-2013, 09:11 AM)bunialski napisał(a): Choć wydaje mi się że jesteś zbyt arbitralny i za bardzo próbujesz bronić swojej li tylko wersji.

Tak to juz jest z realizatorami, sa troche jak swiadkowie Jehowy - upierdliwi i nieprzejednani Wink

Kupuje ten tekst Smile Mam podobne doświadczenie z nimi. Choć ostatnio znalazłem takiego co jest otwarty na sugestie Tongue




RE: Fender B-HOOD - dr_kciuk - 01-19-2013

Myślę,że w tej kwestii mógłby zabrać głos jakiś lutnik ,który przerzucił trochę tych basów...
Czekam teraz na kolejnego jb rocznik 1978 i 83.Odwiedzę A.Góralskiego i zapytam ile tych basów naprawiał i jakie ma doświadczenia.Na przykładzie poprzedniego mojego jb 1977 wiem ,że mikrotilt to nie jest jakiś straszny problem.Mój lutnik ma na to swój patent ,który działa bez większych ingerencji w mocowanie gryfu.


RE: Fender B-HOOD - bunialski - 01-19-2013

Micro tilt jest znakomity imho, jeśli jest dobrze wykonany - sam go używam . Słyszałem że w Fenderach 70' bywał wadliwy i nie twierdzę że w tym co kupisz będzie ale jest takie prawdopodobieństwo. Dr_Kciuk szalejesz kurna Big Grin Strzelam że 83 będzie świetny.


RE: Fender B-HOOD - dr_kciuk - 01-19-2013

Warto go usztywnić i mieć z bani na zawsze
To się nazywa "stay in tilt"Smile :
[Obrazek: 36.gif]
Może tego 83 zostawię dla siebie.


RE: Fender B-HOOD - bunialski - 01-19-2013

Ja bym nie usztywniam w GiL-ach. To jest mechanizm który ma pomagać dostosować gryf do własnych preferencji. Ja mam lekko podbity do góry, tak żeby na najwyższych progach struny były blisko progów nawet przy lekko podniesionym mostku. No ale jak jest wadliwy to właśnie trzeba usztywniać Big Grin


RE: Fender B-HOOD - JAACA - 01-19-2013

(01-19-2013, 12:32 PM)dr_kciuk napisał(a): Myślę,że w tej kwestii mógłby zabrać głos jakiś lutnik ,który przerzucił trochę tych basów...
Czekam teraz na kolejnego jb rocznik 1978 i 83.Odwiedzę A.Góralskiego i zapytam ile tych basów naprawiał i jakie ma doświadczenia.Na przykładzie poprzedniego mojego jb 1977 wiem ,że mikrotilt to nie jest jakiś straszny problem.Mój lutnik ma na to swój patent ,który działa bez większych ingerencji w mocowanie gryfu.

Pan Andrzej pomimo swej fachowośći, z całym szacunkiem dla niego - nie jest i nigdy nie był lutnikiem... Lutnik to osoba, która wytwarza instrumenty - Pan Góralski takich usług nie świadczy Wink Jeżeli chcesz pogadać z lutnikiem - polecam kontakt z Pawłem Kameckim - wspominałem Ci o tym już raz dr_kciuk Wink


RE: Fender B-HOOD - Bolem - 01-19-2013

(01-19-2013, 02:40 PM)JAACA napisał(a): Lutnik to osoba, która wytwarza instrumenty
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lutnik

Wikipedia napisał(a):Lutnik – rzemieślnik zajmujący się lutnictwem, to znaczy buduje lub naprawia szyjkowe instrumenty strunowe.



RE: Fender B-HOOD - elteha - 01-19-2013

Czy Andrzej Goralski to ten co rzezbi w jazz bassach?


RE: Fender B-HOOD - Poisoned - 01-19-2013

(01-19-2013, 02:43 PM)Bolem napisał(a): http://pl.wikipedia.org/wiki/Lutnik

Wikipedia napisał(a):Lutnik – rzemieślnik zajmujący się lutnictwem, to znaczy buduje lub naprawia szyjkowe instrumenty strunowe.

Czyli jeśli buduje i naprawia, to lutnikiem nie jest mrgreen


RE: Fender B-HOOD - low - 01-19-2013

Nieprawda. Zasady logiki i budowy zdań stanowią, że 'lub' oznacza alternatywę łączną, tzn. jeśli zarówno p jest prawdziwe (buduje) jak i q (naprawia) to całość zdania p lub q jest również prawdziwa mrgreen


RE: Fender B-HOOD - motyx - 01-19-2013

(01-19-2013, 03:21 PM)low napisał(a): Nieprawda. Zasady logiki i budowy zdań stanowią, że 'lub' oznacza alternatywę łączną, tzn. jeśli zarówno p jest prawdziwe (buduje) jak i q (naprawia) to całość zdania p lub q jest również prawdziwa mrgreen

Właśnie miałem to pisać. Tutaj link: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=3994 Wink


RE: Fender B-HOOD - JAACA - 01-19-2013

(01-19-2013, 02:43 PM)Bolem napisał(a):
(01-19-2013, 02:40 PM)JAACA napisał(a): Lutnik to osoba, która wytwarza instrumenty
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lutnik

Wikipedia napisał(a):Lutnik – rzemieślnik zajmujący się lutnictwem, to znaczy buduje lub naprawia szyjkowe instrumenty strunowe.

Takim tokiem rozumowania, to Mateusz jest lutnikiem Smile Z usług Pana Góralskiego korzystałem, mieszka ode mnie jakieś 500 metrów - nie sądzę by ten Pan naprawił np pęknięte pudło w akustyku, pęknięty gryf - o jakichkolwiek interwencjach wymagających lakierowania - zapomnijcie - bo nie posiada umiejętności i sprzętu do tego koniecznego - choćby klatka do lakierowania, czy dobrze wyposażony warsztat lutniczy - większość napraw Pan Andrzej wykonuje przy użyciu podstawowych narzędzi w kuchni. Nie krytykuję jego pracy - drobnostki typu wymiana siodełka, szlif progów czy też ustawienie basu - zrobi i to dobrze, ale nie jest to lutnik...