basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 09-22-2011

(09-22-2011, 02:03 PM)mazdah napisał(a): Piątka strojona BEADG starcza do większości dropów i innych obniżonych strojów stosowanych przez dzisiejszych gitarzystów Wink

A nie lepiej strojona ADGCF? Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 09-22-2011

(09-22-2011, 02:03 PM)mazdah napisał(a): Ja to bym po prostu zestroił bas tak, żeby móc zagrać (nieważne na którym progu) najniższy dźwięk gitarzysty tylko oktawę niżej.
Piątka strojona BEADG starcza do większości dropów i innych obniżonych strojów stosowanych przez dzisiejszych gitarzystów Wink
4ka BEAD także Wink więcej slide'ów!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 09-22-2011

(09-22-2011, 02:07 PM)OMSON napisał(a): A nie lepiej strojona ADGCF? Wink

Stroiłem się tak kiedyś, było za luźno więc zaprzestałem Tongue

(09-22-2011, 02:10 PM)Burning napisał(a): 4ka BEAD także Wink więcej slide'ów!

Tru!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 09-22-2011

(09-22-2011, 02:19 PM)mazdah napisał(a): Stroiłem się tak kiedyś, było za luźno więc zaprzestałem Tongue

Eeee tam, zasada obowiązuje cały czas ta sama... Pewnie kombinowałeś być mądrzejszy i teraz wmawiasz, że za luźno. Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 09-22-2011

Ano racja Smile Trzeba było, bo gitarowy miał nisko zestrojonego barytona, ale później już nie trzeba było więc BEAD i ew.G wystarcza Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Pasta626 - 09-23-2011

Jeszcze taki szybkie pytanko do Burninga - jakich strun używasz przy stroju CFA#D# ?

pozdr.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 09-23-2011

[Obrazek: 2802.png]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ralf-p - 09-24-2011

(09-23-2011, 10:50 AM)Burning napisał(a): [Obrazek: 2802.png]

i jak się one brzmieniowo sprawują ? jakies porównanie do innych flatów ?
tak się zastanawiam czy do mojego precla nie założyć flatów na próbe...mrgreen Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 09-25-2011

pisałem już jak brzmieniowo..
nawet w Sphere dały od biedy radę, w rockerce sprawdzają się świetnie, dobrze gadają z przesterami Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-26-2011

Pany mimo iż uwielbiam moje chromy muszę je zdradzić na rzecz roundów Tongue jakie stalówki (ale nie takie jebiące po uszach górą) nie zżerające prógów polecacie (potrzebuje do klangowych spraw Wink ).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 09-26-2011

(09-26-2011, 06:36 PM)jb90 napisał(a): Pany mimo iż uwielbiam moje chromy muszę je zdradzić na rzecz roundów Tongue jakie stalówki (ale nie takie jebiące po uszach górą) nie zżerające prógów polecacie (potrzebuje do klangowych spraw Wink ).

Do klangu nie ma nic lepszego niż niklowe (!) LoRidersy od DRa (ja przez wiele lat preferowałem tą technikę gry) Smile

Tutaj świeże nikle Lo-Riders: http://www.voila.pl/308/u5j1q/index.php?get=1&f=1

A jak stalówki to bootzillas se weź...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 09-26-2011

do klangu to DR hi-beams, ale mają bardzo jasną górkę


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - wajzner - 09-27-2011

witam

Kupiłem sobie bas elektro-akustyczny.
Co prawda "Harley Benton" (dawno nie słyszałem tak beznadziejnej nazwy), ale przynajmniej go mam, he he.

Ktoś poleca jakieś struny? Flaty by się nadały?

pozdrawiam
wajzner


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 09-27-2011

(09-26-2011, 09:00 PM)Burning napisał(a): do klangu to DR hi-beams, ale mają bardzo jasną górkę

Hi-beams nie są do klangu... Aczkolwiek, można klangować na każdych strunach (wolna wola) Wink Ja po prostu zaczynałem od gry kostką, a potem zachłysnąłem się slapem i przez kilka lat grałem (praktycznie) tylko tą techniką... Oczywiście przerzuciłem masę różnych marek w tym czasie i zawsze wracałem do Lo-Ridersów niklowych (mają to coś, co jest ważne w klangu). Po prostu jak się wali kciukiem, ucieka sporo z podstawy, LoRiders dają taki zdefiniowany sound (mozna to ująć jako skupiony bas, gdzie inne robią go zbyt szerokim, albo strzelają za mocno górką - klasyczny przykład to Dean Markleye tak uwielbiane przez Fieldiego... fajne - ale właśnie brak im tej definicji skupionego basu IMHO - za to strzelają górką, że ho ho). Zależy tez od barwy samego instrumentu (mój Squier do ciemnych nie należał nigdy).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 09-27-2011

(09-27-2011, 06:53 AM)OMSON napisał(a): Hi-beams nie są do klangu...

A Lo-Riders są?Smile Marcus Miller z powodzeniem Hi-Beams używa;D