basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 04-14-2010

(04-14-2010, 07:51 AM)Burning napisał(a): Rumcayz - po twoim opisie wiem, że Galli trzeba omijać szerokim łukiem Wink wolę zwarty dół, masywny dolny środek i zgrzyt w nie za wysokiej górze Smile to dają mi roto.

btw: co wam ta szmatka na końcu przeszkadza?!

Sypie się na główce, wszędzie są kłaki i syf mrgreen Jak komuś z kolei przeszkadza kolorowy oplot, kupujcie Sadowskie czarne, maja oplot w kolorze strun, w ogóle nie widać Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-14-2010

po ilu praniach/gotowaniach/moczeniach w dykcie zaczyna się sypać?
przez 2-3miechy trzyma się bez problemu i kłaków nigdzie nie mam.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 04-14-2010

Ja przy pierwszym komplecie rotosów miałem kłaki już po ok. tygodniu. Przy drugim już tego problemu nie miałem. Oplot z Sadowskich też trzyma się dobrze. Nie wiem jak reszta Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 04-14-2010

W Galli oplot się nie sypie, ale jasnoniebieska owijka do mhrocznego basu pasuje jak... no wiadomo o co c'man.

Burn- grałeś na moim Specu, miałem wtedy Galli na nim i nie powiedziałbym że różnica była gigantyczna w brzmieniu, ba nie powiem że jedne obiektywnie brzmią lepiej. Po prostu mi bardziej siedzą Galli, są pełniesze, dół jednak jest zwarty. Po prostu ma trochę inny charakter.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-14-2010

grałem, leżało średnio, choć nie było tragedii..
a ja na niebieskim basie mam czerwone sznureczki i... lata mi to koło chuja Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 04-14-2010

no właśnie... Czerwone sznureczki Roto wyglądają kozak. Niebieskie nie. Dlatego postanowiłem potraktować je palnikiem Band666


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 04-14-2010

Z tą owijką kolorową to już naprawdę ;d

A ja nadmienię po raz kolejny (choć na tym forum chyba pierwszy), że dla mnie absolutnie rządzą Ernie Balle Power Slinky 55-110.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 04-14-2010

Low - dorzucę do tego co piszesz EB Power Slinky 55-135 Cool , D'addario EXL165-5 oraz EXL170 Smile nic innego na razie mi nie podeszło Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 04-26-2010

Planuje niedługo zakupić flaty Chromes'y i zastanawiam się jaki wybrać rozmiar.
Do tej pory grałem na stalowych Rotosound'ach RS66 45-105, a ostatnio na Ernie Ball nikle 50-105. Rotosoundy wydawały mi się sztywniejsze i bardziej mi odpowiadały niż EB (w nich E wydaje mi się troche za luźna).
Jaki w takim razie powinienem wybrać rozmiar Chromes'ów - 45-100 czy 50-105? Czytałem że flaty ogólnie są sztywniejsze i należy brać cieńsze niż odpowiedniki round'owe.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-26-2010

baton - Chromesy są dość elastyczne, ale jeśli lubisz zwartość Roto to omijałbym je.
walą strasznym kapciem imho i osobiście zdecydowanie wolę flaty Fendera (jak brzmią na Preclu możesz posłuchać w próbkach basów, wrzuciłem wczoraj)
ja wybrałem 50-105, ale gdybym miał kupować znów kupiłbym raczej 45-100, bo 50-105 są ciut sztywniejsze od Roto 45-105, a 40-95 już zbyt miękkie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 04-26-2010

No teraz to już sam nie wiem Smile
http://www.youtube.com/watch?v=HDZJMKfgaCk - na tym filmiku Chromes'y fajnie wypadły moim zdaniem.
Zresztą czytałem, że mają najwięcej góry spośród flatów. A Ty piszesz że walą kapciem strasznie Smile No i mam mętlik.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-26-2010

dół jest w nich okrutnie skapciały i ni chuja nie gadają z drivem.
Pamiętaj, że nowe brzmią inaczej, ale kluczowy we flatach jest sound po miesiącu.
po tym filmiku też wybrałem Chromesy, a po przesiadce na Fendahy opadła mi szczena, bo mają więcej warknięcia.
Imho fajniej siedzą w kontekscie kapeli.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 04-26-2010

Przemyślę to w takim razie, bo akurat lekki drive z Ampega jest dla mnie kluczowy Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 04-26-2010

(04-26-2010, 12:20 PM)Burning napisał(a): gdybym miał kupować znów kupiłbym raczej 45-100, bo 50-105 są ciut sztywniejsze od Roto 45-105, a 40-95 już zbyt miękkie.

aktualnie 45-100 sa najcienszym setem, potem mamy 50-100 i 55-105. mowa oczywiscie o fenderach


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 04-26-2010

@Paka, a Ty jakich flatów używasz? Smile