basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 12-04-2011

(12-03-2011, 09:20 PM)sieszek napisał(a): Jak nie aceton to denaturat. Różnicy nie ma, chyba że w zapachu.

Oj, niestety jest na korzyść acetonu.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Pasta626 - 12-08-2011

Na ile mniej więcej godzin powinienem struny do acetonu wrzucić ? Może i głupie pytanie ale pierwszy raz to robię Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 12-08-2011

(12-08-2011, 08:45 AM)Pasta626 napisał(a): Na ile mniej więcej godzin powinienem struny do acetonu wrzucić ? Może i głupie pytanie ale pierwszy raz to robię Smile

Ja piorę w dużej ilości proszku do prania w ciepłej wodzie. Potem porządnie płuczę i suszę - z DR Lo-Riders czyni cuda ten zabieg (ale z innymi strunami bywa różnie).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 12-08-2011

Ostatnio gotowalem w wodzie z Ludwikiem i czuc, ze Ken smithy lubuja sie w tym.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 12-08-2011

(12-08-2011, 09:44 AM)bratekr napisał(a): Ostatnio gotowalem w wodzie z Ludwikiem i czuc, ze Ken smithy lubuja sie w tym.

Ale wysoka temperatura to chyba nie powinna mieć miejsca tak sobie myślę...
(12-08-2011, 09:44 AM)Fabian napisał(a): Też bawiłem się w pranie kiedyś, nie warto...

Może właśnie nie te struny? U mnie też rożnie wychodziło po praniu - jak na razie wspomniane DR bardzo się reanimują.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 12-08-2011

Nie wiem - brzmią jaśniej, kapciowata struna B (130, taperowana) nagle zaczęła mieć więcej dzwonu.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 12-08-2011

dla stali 100 stopni to nie jest taka znowu wysoka temperaturaTongue na scenie bywa czasem 50 mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Maciejeq - 12-08-2011

(12-08-2011, 09:33 AM)OMSON napisał(a):
(12-08-2011, 08:45 AM)Pasta626 napisał(a): Na ile mniej więcej godzin powinienem struny do acetonu wrzucić ? Może i głupie pytanie ale pierwszy raz to robię Smile

Ja piorę w dużej ilości proszku do prania w ciepłej wodzie. Potem porządnie płuczę i suszę - z DR Lo-Riders czyni cuda ten zabieg (ale z innymi strunami bywa różnie).

Dokładnie, tylko że ja to robię w myjce ultradźwiękowej. Płyn do naczyń + proszek, potem płukanie w wodzie. Cuda na kiju!
Tylko trzeba dokładnie wysuszyć.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 12-08-2011

i nie zakladac mokrych sturn na bas - zdychajaBig Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 12-08-2011

(12-08-2011, 06:49 PM)Maciejeq napisał(a):
(12-08-2011, 09:33 AM)OMSON napisał(a):
(12-08-2011, 08:45 AM)Pasta626 napisał(a): Na ile mniej więcej godzin powinienem struny do acetonu wrzucić ? Może i głupie pytanie ale pierwszy raz to robię Smile

Ja piorę w dużej ilości proszku do prania w ciepłej wodzie. Potem porządnie płuczę i suszę - z DR Lo-Riders czyni cuda ten zabieg (ale z innymi strunami bywa różnie).

Dokładnie, tylko że ja to robię w myjce ultradźwiękowej. Płyn do naczyń + proszek, potem płukanie w wodzie. Cuda na kiju!
Tylko trzeba dokładnie wysuszyć.

+ ja również używam myjki ultradźwiękowej (takiej z Biedronki Wink ) i efekty mam lepsze i szybsze niż po acetonie czy dynksie
plusem acetonu jest jego szybkie wyparowywanie, więc po wyjęciu strun schną w trymiga... po myjce polecam papierowe ręczniki, wytrzeć i niech jeszcze poleżą gdzieś w przewiewnym miejscu


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Xoov - 12-09-2011

Viking: a próbowałeś aceton do myjki? chytry


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 12-09-2011

aż tak pojebany nie jestem Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 12-09-2011

pomysl jest dobry. np. zegarmistrzowie uzywaja takich kwasiorow w myjkach ultradzwiekowych, ze jak tylko delikatnie powachalem to ustrojstwo to myslalem, ze mi nos wypaliBig Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Xoov - 12-09-2011

Sam bym sprawdził, ale do tego trzeba mieć
1) aceton,
2) myjkę,
3) padnięte struny.
Na chwilę obecną nie dysponuję któymkolwiek ze składników mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - wtf - 12-12-2011

Kiedys już pytałem ale to dawno i nieprawda:

Za ile najtańsze NOWE flatwoundy można kupić?