basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-26-2010

a to mi sie pojebało Smile
hmm to 100 jest dziwnie miękka przy 105..


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 04-26-2010

(04-26-2010, 01:49 PM)baton napisał(a): @Paka, a Ty jakich flatów używasz? Smile

mialem (nadal je mamBig Grin) chromesy 50-105, aktualnie zalozone mam fendery 45-100.

ogolnie fendery sa fajne, ale mam problem z trzymaniem stroju. nigdy nie mialem z tym problemu na moim basie, ale zawsze uzywalem odrobine grubszych strun (50-105, chromesy i niklowe ernie balle).

aktualnie troche mi sie flaty ograly, w przesterach sa swietne ale juz zaczela mnie meczyc ich bula (musze ostro dzialac eq, zeby bas mnie nie zabil. widac flaty i SR to dosc trudny temat).

w przyszlym tygodniu sprobuje sobie roundy EB 45-100;D kurcze, potrzebuje ze 3 basy i 2 wzmacniacze, zeby grac material z brzmieniem, ktore sobie wymyslilem w konkretnych kawalkachBig Grin wady zroznicowanego materialu.. Tongue na szczescie w studio bede mial ten komfort i dostep do roznej masci sprzetow.

burning: prawdopodobnie grales jeszcze na starych setach, od paru miesiecy fender ma nowe serie, troche grubsze.


btw, cos dla metalowcow:

[Obrazek: stringsandbeyond_2103_20143024]

Cytat:The first thing you will notice about these strings is how stable they are...how they go right into tune and lock in. Players say "they are so stable it is almost eerie." Now, you can stand and deliver in-tune notes at lower pitch that are clean and clear. Expect more and get more! DDT strings deliver far more than just heavy gauges.

Drop tune with confidence. Drop tune with accuracy. DDT strings maintain their intonation at lower tunings far better than any other string we have everplayed or heard. Designed, and wound to answer the needs of the dark side.

"Tuned down, I was never able to play a favorite riff. It always came out muddy, and 'gurbled.' Now it is crystal clear. I am going to record it and give it to my bandmates, who could not hear it before." A.F

Gauges:
DDT-45 Medium 45-65-85-105
DDT-55 Heavy 55-75-95-115
DDT-65 Extra Heavy 65-85-105-125

DDT5-45 Medium 5-String 45-65-85-105-125
DDT5-55 Heavy 5-String 55-75-95-115-135

mam do nich dojscie, wiec jakby ktos chcialWink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-26-2010

paka - mam 3 basy i 2 wzmacniacze mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 04-26-2010

moze te drop downy to to czego szukam bo od tego weekendu stroimy sie do C (w standardzie, gram na czworce) i black beautiesy obnizone o 4 poltony kazda juz nie robia takiego wrazenia jak kiedys Wink chyba ze lepszym rozwiazaniem byloby zalozyc set od 5tki i podstroic sie o polton do gory, sam nie wiem, doradzicie co bedzie lepsze?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 04-26-2010

Właśnie miałem pisać na temat tych DR. Mam spore oczekiwania wobec nich, bo jednak nikle 55-110 ernie balle są obrobinę za miękkie w C#.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 04-26-2010

(04-26-2010, 02:13 PM)Andrzejoff napisał(a): moze te drop downy to to czego szukam bo od tego weekendu stroimy sie do C (w standardzie, gram na czworce) i black beautiesy obnizone o 4 poltony kazda juz nie robia takiego wrazenia jak kiedys Wink chyba ze lepszym rozwiazaniem byloby zalozyc set od 5tki i podstroic sie o polton do gory, sam nie wiem, doradzicie co bedzie lepsze?

Ja polecę od siebie set od piątki. Zwykłem stroić 55-110 do C standard, ale dość hardo się majtały, kapeć i w ogóle. Jakiś czas temu wsadziłem do basu set od 5tki, mam wsadzone 60-80-100-130T i jest zajebiście mrgreen Ale tak czy siak, zależy od Twoich preferencji.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gorphal - 04-26-2010

(04-26-2010, 02:13 PM)Andrzejoff napisał(a): moze te drop downy to to czego szukam bo od tego weekendu stroimy sie do C (w standardzie, gram na czworce) i black beautiesy obnizone o 4 poltony kazda juz nie robia takiego wrazenia jak kiedys Wink chyba ze lepszym rozwiazaniem byloby zalozyc set od 5tki i podstroic sie o polton do gory, sam nie wiem, doradzicie co bedzie lepsze?

Ja zazwyczaj do drop-C używałem D'addario ProSteels .110 i da się grać. Problemem moim zdaniem jest tutaj to, że jeśli kupisz gruby set do czwórki(.110) to E nie będzie szałowa przy takim dropie, a przy secie od piątki może być na pozostałych strunach za twardo. Możesz też spróbować gruby set plus dosztukować z tego samego typu jakąś .125 od piątki na przykład i to jest chyba najwygodniejsza opcja, ale drudniejsza w wykonaniu.

Paka:
Jake byłyby koszta całościowe np. w przypadku 1-2 kompletów do piątki?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Xoov - 04-26-2010

A jak te DDT działają i brzmią?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - TotalnyHardcore - 04-26-2010

(04-26-2010, 04:00 PM)Gorphal napisał(a):
(04-26-2010, 02:13 PM)Andrzejoff napisał(a): moze te drop downy to to czego szukam bo od tego weekendu stroimy sie do C (w standardzie, gram na czworce) i black beautiesy obnizone o 4 poltony kazda juz nie robia takiego wrazenia jak kiedys Wink chyba ze lepszym rozwiazaniem byloby zalozyc set od 5tki i podstroic sie o polton do gory, sam nie wiem, doradzicie co bedzie lepsze?

Ja zazwyczaj do drop-C używałem D'addario ProSteels .110 i da się grać. Problemem moim zdaniem jest tutaj to, że jeśli kupisz gruby set do czwórki(.110) to E nie będzie szałowa przy takim dropie, a przy secie od piątki może być na pozostałych strunach za twardo. Możesz też spróbować gruby set plus dosztukować z tego samego typu jakąś .125 od piątki na przykład i to jest chyba najwygodniejsza opcja, ale drudniejsza w wykonaniu.

Paka:
Jake byłyby koszta całościowe np. w przypadku 1-2 kompletów do piątki?

Albo Elixiry set grubszy do 4 i piąta struna jakaś cieńsza którą i tak się oddzielnie kupuje :]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 04-27-2010

Ej, to robimy jakąś zbiórkę na te struny DDT?
Paka napisał, że przy 6 setach wyszłoby po 105 zł.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 04-27-2010

Hmmm taperowane one? mrgreen Myślę, że secik najgrubszych do piątki bym wziął ;] A może i dwa Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 04-27-2010

ja bym sie chetnie skusil na set do czworki 55-115. jak beda do bani to bede kombinowal z kompletami od piatek. jak dobrze pojdzie to moze juz na nowym wiosle Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gorphal - 04-27-2010

Z tego co mi paka napisał, to jeślibyśmy zebrali kilka osób chętnych na kilka kompletów, to by sporo taniej wyszło. Tylko ja kasę najwcześniej w maju będę miał.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 04-27-2010

No spoko, to wstępnie moglibyśmy się umówić, że np. 15 maja wpłacamy kasę, może uda się zebrać ludzi na te 6 setów.
Ja brałbym jeden 55-115.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 04-27-2010

(04-26-2010, 02:16 PM)low napisał(a): 55-110 ernie balle są obrobinę za miękkie w C#.

w C# standard czy w dropu? Big Grin

jak bedzie sciepa na struny niech ktos pusci pw numerem konta