basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 01-09-2012

tak, coated maja taka sama dlugosc jak "zwykle" struny EB.

ja bym kupil 2x zwykle, ale mi sie reka praktycznie nie pociSmile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 01-09-2012

(01-09-2012, 09:36 AM)drebin napisał(a): Z uwagi na moją yamaszkę trb1005 i jej menzurę 35" muszę uważać na struny jakie kupuję i mam pytanie czy struny Ernie Ball Coated Regular Slinky 5 też nadają się do menzury 35" tak jak Ernie Ball Regular Slinky do basu 5 ?
Kolejne pytanie to czy warto inwestować w te Coated Regular Slinky czy lepiej kupić dwa zestawy Regular Slinky ?

Ja też mam menzurę 35" i używam Dunlopów 45-125. W sumie nie wiem na co musisz uważać kolego (jak na pudełku jest wypisane: 'long scale', to możesz śmiało zakładać jakiekolwiek, co Ci brzmienie pasuje...)


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gorphal - 01-09-2012

(01-09-2012, 02:12 PM)OMSON napisał(a):
(01-09-2012, 09:36 AM)drebin napisał(a): Z uwagi na moją yamaszkę trb1005 i jej menzurę 35" muszę uważać na struny jakie kupuję i mam pytanie czy struny Ernie Ball Coated Regular Slinky 5 też nadają się do menzury 35" tak jak Ernie Ball Regular Slinky do basu 5 ?
Kolejne pytanie to czy warto inwestować w te Coated Regular Slinky czy lepiej kupić dwa zestawy Regular Slinky ?
(jak na pudełku jest wypisane: 'long scale', to możesz śmiało zakładać jakiekolwiek, co Ci brzmienie pasuje...)
Nie do końca, znajomy kupił D'Addario Long Scale i były za krótkie do basu 35". W przypadku tej firmy do takiej menzury są chyba potrzebne Super Long Scale.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 01-09-2012

Super Long starcza aż aż. Miałem Chromsy SLS i miałem zapas dwóch centymetrów na każdym z kluczy.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 01-09-2012

Hm... Na stronie Ernie Balla są dłuższe struny do 4 i do 6, z opisem, że pasują do 35"+ scale.
I teraz pytanie, czy 35" się zawiera w 35"+ czy nie...
Albo inaczej, czy po prostu standardowe obsłużą też 35". Bo nie wiem, wydaje mi się, że może być na styk, zanim się struna zacznie zwężać.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 01-09-2012

Standardowe powinny obslużyc 35''. Ale zmierz u siebie, czy nie masz 35'' z hakiem - bo wtedy może być kłopot.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - drebin - 01-10-2012

(01-09-2012, 03:06 PM)Gorphal napisał(a):
(01-09-2012, 02:12 PM)OMSON napisał(a):
(01-09-2012, 09:36 AM)drebin napisał(a): Z uwagi na moją yamaszkę trb1005 i jej menzurę 35" muszę uważać na struny jakie kupuję i mam pytanie czy struny Ernie Ball Coated Regular Slinky 5 też nadają się do menzury 35" tak jak Ernie Ball Regular Slinky do basu 5 ?
Kolejne pytanie to czy warto inwestować w te Coated Regular Slinky czy lepiej kupić dwa zestawy Regular Slinky ?
(jak na pudełku jest wypisane: 'long scale', to możesz śmiało zakładać jakiekolwiek, co Ci brzmienie pasuje...)
Nie do końca, znajomy kupił D'Addario Long Scale i były za krótkie do basu 35". W przypadku tej firmy do takiej menzury są chyba potrzebne Super Long Scale.

No właśnie ja kupiłem dwa zestawy D'Addario Long Scale i dupa, struna H się zwęża o 2 cm za szybko Sad



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 01-10-2012

(01-10-2012, 07:32 AM)drebin napisał(a): No właśnie ja kupiłem dwa zestawy D'Addario Long Scale i dupa, struna H się zwęża o 2 cm za szybko Sad

No to polecam DR, Dunlop - będzie dobrze.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 01-10-2012

Dobra, podniosłem dupę i z linijką zmierzyłem. Jest ok. 3-4 cm zapasu zanim się zaczyna zwężać struna E w Power Slinkach do czwórki.
Precision Bass, także 34". Zatem powinno być wszystko w najlepszym porządku.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 01-10-2012

ja do laklanda zalozylem ernie balle bez problemu 35" wiem ze gruby nie mogl do swojego zalozyc dadario


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 01-10-2012

Panowie powiem wam krótko Wink

Jeżeli nie klangujecie (albo bardzo rzadko), nie interesuje was klekot o progi i chcecie siedzieć w miksie i do tego, żeby było wygodnie polecam CHROMESY !!!
Urwało mi dupę ! Pomyślałem początkowo "brzmią jak moje roczne slinky Tongue" ale nie one są bardziej "skompresowane" i dźwięczne. Nie dają tych strasznych częstotliwości )górny środek i góra co jest zauważalne zwłaszcza na stalówkach. Słowem na razie brzmią niemal tak dobrze jak nowe roundy (roundy wiadomo są "dość szerokie" brzmieniowo i dają ten brzęk, który jest potzrbny w klangu i żeby brzmieć wyraźniej ale to są jedyne zalety roundów. Wink Świetne struny a z SR-em zwłaszcza z klonem na podstrunnicy to po prostu idealna para Wink
Poza tym są dosyć sztywne (jeżeli graliście na slinky 45-105 w E to jest praktycznie to samo) tzn mówie o rozmiarze 45-100, dlatego jeżeli się nie rozciągną dostatecznie z czasem to będę musiał kupić sobie jeszcze cieńszy komplet.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 01-10-2012

a tam pierdolisz, nie ma nic lepszego od klangu na 5 minut temu zalozonych ernie ball steel roundwoundWink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 01-10-2012

Ale ja nie mowie ze nie Wink tez bardzo lubie swieze roundy (a jeżeli klang to tylko na roundach !) ale po 3 tygodniach nie brzmia po 3-4 miesiacach nie stroją - nie mam kasy na częste zmienianie sznurków, a że flaty mi pasują... Wink

a tak btw jakie flaty zalozyles na tego bialego jazz ibaneza ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-10-2012

miałem chromesy, miałem Fendery (starsza wersja) i teraz mam EB flatwound
i na tych ostatnich na razie zostaje, choć LaBella jeszcze kuszą Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 01-10-2012

a na jakim wiosle masz zalozone te flaty eb ?