basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Karol - 01-10-2012

A gryf? dostaje bardziej w dupę jakoś


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 01-10-2012

Jak go dobrze wyregulujesz, nie powinno być problemów. Tak mi się zdaje. Mój poprzedni bas przeszedł przez masę różnych kombinowanych mniej lub bardziej strojów i nie miałem z nim żadnych problemów Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gorphal - 01-11-2012

Ja gram w tej chwili w CGCFA# na roto .125, ale kupowane były do stroju o pół tonu niższego. W tym jest dość sztywno, przy graniu kostką wygodnie, ale kupiłbym w tej chwili .120.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-11-2012

oczywiście, że DGCFA# Smile
z gryfem nic się nie ma prawa stać
ja używam strojeń CFA#D# i BEAD na 4kach


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 01-11-2012

(01-10-2012, 11:18 PM)Burning napisał(a): po co kombinować? chyba łatwiej połapać się w tradycyjnym stroju kwartowym
CG... nie lubię dropów

Ja tez nie lubię... tylko w gitarach Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 01-11-2012

(01-10-2012, 11:18 PM)Burning napisał(a): chyba łatwiej połapać się w tradycyjnym stroju kwartowym

nichuja. riffów dropowych typowych w normalnym stroju nie ugrasz - wychodzą pająki. Pewnie da się zagrać, ale feelingowo będzie kompletnie inaczej od gitary grającej z otwartą struną te wszystkie kwinty zmniejszone itp. sprawdzałem - ja na piątce i tak dalej robię Drop-D - teraz już mniej unison takich jest więc nowsze numery raczej gram w standardowym, ale nie zawsze się da. Poza tym dropowe rzeczy imo lepiej brzmią na zestrojonej E.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-11-2012

możliwe.. mam tyle farta, że moi gitarule nie stosują udziwnień Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 01-11-2012

ja gitę mam w d-standard (13-59Smile - wolę od dropa.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 01-11-2012

(01-11-2012, 11:00 AM)groza napisał(a):
(01-10-2012, 11:18 PM)Burning napisał(a): chyba łatwiej połapać się w tradycyjnym stroju kwartowym

nichuja. riffów dropowych typowych w normalnym stroju nie ugrasz - wychodzą pająki. Pewnie da się zagrać, ale feelingowo będzie kompletnie inaczej od gitary grającej z otwartą struną te wszystkie kwinty zmniejszone itp. sprawdzałem - ja na piątce i tak dalej robię Drop-D - teraz już mniej unison takich jest więc nowsze numery raczej gram w standardowym, ale nie zawsze się da. Poza tym dropowe rzeczy imo lepiej brzmią na zestrojonej E.

A ja uważam, że zwykle sety basowe są niedopasowane do dropa i najgrubsza struna ma znacząco inny charakter brzmienia niż to jest w standardzie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 01-11-2012

ja mam Ernie Balle 105 w D i nie zalozylbym grubszych.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 01-11-2012

(01-11-2012, 12:17 PM)low napisał(a): A ja uważam, że zwykle sety basowe są niedopasowane do dropa i najgrubsza struna ma znacząco inny charakter brzmienia niż to jest w standardzie.

A to kompletnie inny temat. Ja do studia zakładałem D - .120, brzmiało bardzo ok, tylko powyżej 8 progu dziwne rzeczy się już działy. Live .100 mi wystacza w zupełności, brzmi ok - fakt, inaczej, ale to chyba o to chodzi w dropach.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Karol - 01-11-2012

kurcze...ale to równie dobrze mogę kupić bas 4 str. i też go tak nisko stroić.

Skoro K5 świetnie sobie radził ACGCF, to czemu podobny 4 strunowy Ibek nie ma sobie radzić CGCF


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-11-2012

Karol - wbrew pozorom właśnie 4kę bym Ci polecał
wymusza slide'y, a to fajnie brzmi Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 01-11-2012

(01-11-2012, 12:26 PM)groza napisał(a):
(01-11-2012, 12:17 PM)low napisał(a): A ja uważam, że zwykle sety basowe są niedopasowane do dropa i najgrubsza struna ma znacząco inny charakter brzmienia niż to jest w standardzie.

A to kompletnie inny temat. Ja do studia zakładałem D - .120, brzmiało bardzo ok, tylko powyżej 8 progu dziwne rzeczy się już działy. Live .100 mi wystacza w zupełności, brzmi ok - fakt, inaczej, ale to chyba o to chodzi w dropach.

Co kto lubi. Mnie irytował po jakimś czasie ten dźwięk zdropowanej D do C, brzmiało jak z innego setu.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-12-2012

w preclu strojonym do C struna .110 brzmiała od nowości nieco bardziej kapciowato od reszty..
teraz różnica jest mniejsza, ale nadal jest.. bez dropa też jak widać nie ma ideału Wink
może na mostku z jazza (ma możliwość regulacji Wink ) uda się lepszy setup