basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 01-23-2012

Nie mialem lepszych strun niz DR'y jak dla mnie sa naprawde NAJlepsze


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 01-23-2012

nagralem ostatnia plyte na dwupaku EXL 165 i wypadly dobrze. faktycznie brzmia ciemno i bez puncha w porownaniu np. z niklami eb, ale generalnie wszystko sie zgadza - kwestia preferencji. na nagraniu sie sprawdzilo, bo uzywalismy odschoolowych gratow i nie moglem miec basu-sprezyny.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 01-23-2012

no jo, ja trafilem na glucha strune E a to juz w studio nie przejdzie. Ze sprezyny zawsze zrobisz miska, na odwort nie bardzo. wystarczy pograc kilka dni na takich strunach i juz tak nie pizgaja a wlasciwosci maja super.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 01-24-2012

(01-23-2012, 10:16 PM)Mateusz napisał(a): Nie mialem lepszych strun niz DR'y jak dla mnie sa naprawde NAJlepsze

Zgadzam się w 100 % Tylko, że są stosunkowo drogie, a cienkie komplety typu light itd. są na prawdę lightowe jak diabli Big Grin No i roundy nie mają właściwości flatów (czytaj żywotności).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 01-24-2012

(01-24-2012, 08:54 AM)jb90 napisał(a): Zgadzam się w 100 % Tylko, że są stosunkowo drogie, a cienkie komplety typu light itd. są na prawdę lightowe jak diabli Big Grin No i roundy nie mają właściwości flatów (czytaj żywotności).

Ale to i tak najżywotniejsze niepowlekane struny roundwound jakie miałem.
Po zakupie jazza wykopałem jakieś stare HiBeamy, rok leżały, zakurzone, lekko zaśniedziałe...
zakładam, stroję, odpalam - żyleta. I chodziły dość długo na tym basiku - nie zdechły.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 01-24-2012

@ mazdah masz rację najżywotniejsze są z roundów niepowlekanych muszę się z tym zgodzić (mnie wytrzymały chyba 6 tygodni zanim straciły brzmienie, podczas gdy dla D'A czy EB 3 tyg. to max ) , ale wiadomo, że flatom nic nie dorówna w żywotności Wink HiBeamy to najlepsze stalówki na jakich grałem ! nie dość, że intonacja najlepsza (stroiło praktycznie idealnie na każdym progu!) to jeszcze ten sound ! Na moim SR stalówki to zgroza -ma tak dużo góry, że stalówki go zabijają po prostu (no chyba, że ktoś lubi jak mu bas pizga po uszach - ja nienawidzę !) a tu się tak miło zaskoczyłem Wink Gdyby nie Chromy to kupiłbym właśnie jakieś DR-owe roundy Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 01-24-2012

kurde, ale ty glupty pierdolisz na forum:d



zywotnosc flatow - dobre musze gdzies zapisac i te struny za 37zl lepsze od warwickow tez dobre:d Ale! spikona nie przebijesz!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dexter_ck - 01-24-2012

(01-24-2012, 11:09 AM)jb90 napisał(a): (...) , ale wiadomo, że flatom nic nie dorówna w żywotności Wink
Thank you captain obvious....

(01-24-2012, 11:09 AM)jb90 napisał(a): (...) (stroiło praktycznie idealnie na każdym progu!)
To ciekawe, bo mnie każde struny stroją w każdej pozycji, jeśli mam nastrojony bas i ustawioną menzurę...

PS Interpunkcji chyba jeszcze w ACTA nie zakazali używać, czy to mnie się tylko wydaje? Ironia




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 01-24-2012

(01-24-2012, 02:53 PM)dexter_ck napisał(a):
(01-24-2012, 11:09 AM)jb90 napisał(a): (...) (stroiło praktycznie idealnie na każdym progu!)
To ciekawe, bo mnie każde struny stroją w każdej pozycji, jeśli mam nastrojony bas i ustawioną menzurę...

mi nie


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 01-24-2012

Zajechane warwicki czerwone na pewno nie stroją... Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-24-2012

Bolem: może krzywo nabite progi?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 01-24-2012

z nowosci - EB ma nowa storne, z probkami strun, zaprezentowal tez nowy serie sturn - slinky COBALT.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - evilek - 01-24-2012

(01-24-2012, 04:00 PM)paka napisał(a): z nowosci - EB ma nowa storne, z probkami strun, zaprezentowal tez nowy serie sturn - slinky COBALT.
Szkoda tylko, że jeszcze nigdzie nie dali jakiejś próbki brzmienia tych cobaltowych strun. I tak narazie swoją miłość znalazłem w DR... Emotka_2403Emotka_2403



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 01-24-2012

Kiepskie struny faktycznie mogą delikatnie niestroić, skręcone w okół własnej osi również


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 01-24-2012

(01-24-2012, 02:50 PM)Mateusz napisał(a): kurde, ale ty glupty pierdolisz na forum:d

Np. ? Huh