basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bunialski - 02-07-2012

Rotosy to legenda. Mają swoje niepowtarzalne rozpoznawalne brzmienie. Jasne, lekko siejące nawet, nieokiełznane. Jednakże jakościowo te struny mocno odstają od amerykańskich DR-ów. Sploty druciane przy materiałowej owijce rozwijają się po wielokrotnym zakładaniu ( nawet po dwóch) i potrafią się ułamywać. W DR-ach jest to niedopomyślenia. Z drugiej strony DR są dużo bardziej przewidywalne, równe - czasem przez to nudne. To tak jak angielskie gitarowe Marshalle - brudne, chaotyczne, vs amerykańskie Mesy równiutkie brzmienie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - depravedsouls - 02-07-2012

tyle że te dunlpoy i roto kosztują 80zł a dr 160zł nie mam tyle kasy.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bunialski - 02-07-2012

(02-07-2012, 08:01 PM)depravedsouls napisał(a): tyle że te dunlpoy i roto kosztują 80zł a dr 160zł nie mam tyle kasy.

Za granicą różnice już nie są tak wielkie. Ja i tak na swoim G&L wolę rotosy ze względów brzmieniowych jak pisałem wyżej, ale już np na Stingrayu DR bardziej mi pasowały. Struny trzeba dobierać też pod bass IMO.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 02-07-2012

(02-06-2012, 09:07 PM)Rumcayz napisał(a): stalowki, tylko na bas 35''. podobno na mayo patriocie tez daja rade (34,25''). pogadaj o nich z rumcayzem, on je zna na wylot.

Na Patriocie wchodzą bez problemu. Mi nie podeszły, ale ja po prostu za stary jestem i lubię cieńkie i w miarę miętkie nikle - stalówki grubsze zostawiam twardzielom, u mnie w wyniku podeszłego wieku .45 to już za dużo. Natomiast należy im przyznać, że są zajebiście równe brzmieniowo, świetnie brzmiąca B, dobre w dropie De też - tylko nie mój sound i tyle, ale to pewnie też w wyniku ułomności mojej gitary która posiada - zupełnie niepotrzebnie - EMG.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bohen - 02-08-2012

(02-07-2012, 08:01 PM)depravedsouls napisał(a): tyle że te dunlpoy i roto kosztują 80zł a dr 160zł nie mam tyle kasy.

Spróbuj tutaj http://pakulski.info/struny/ - DR'y w przystępnej cenie.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - depravedsouls - 02-09-2012

a dr hi bean to jakie są manualnie,jaka ich sztywność i jak poddają się odświeżaniu?Grał ktoś z was na halfwoundach np: d'dario lub rotosound ? są bliżej flatów czy roundów?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bunialski - 02-09-2012

HI BEAM toto się nazywa. Też już klasyka. Jasne brzmienie, luźniejsze od LO RIDER, mają okrągły rdzeń, w przeciwieństwie do LO RIDER co to mają heksagonalny rdzeń. Ja wolę RIDERy bo sztywniejsze lepiej się nadają do szybkiego grania i można niższą akcję ustawić. Jak ktoś woli luźniejsze to HI BEAMy są perfect.
DR bardzo dobrze się poddają renowacji kąpielowej w denaturacie - bardzo dobrze wykonane, nic się nie odłamuje.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 02-09-2012

Jakby co to mam dojście na nową serię DR - Dragon Skin. Przeźroczysta powłoka w końcu zawitała do DR mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-10-2012

struna w unimilu? Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 02-10-2012

w K3 Wink

gorzej, ze z czasem pekaja!Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - FleaStyle - 02-10-2012

A co powiecie o strunach GHS? Czytałem ze gra(grał?) na nich Flea .



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - miklo - 02-10-2012

Ja chyba zmienię grubość strun z 45-100 na 40-95 (EB Slinky). Kiedyś grałem nawet na cieńszych (za dawnych czasów) i mam wrażenie, że będą mi bardziej pasować.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dcd - 02-10-2012

(02-10-2012, 03:31 PM)FleaStyle napisał(a): A co powiecie o strunach GHS? Czytałem ze gra(grał?) na nich Flea .

Lepsze od D'Addario, gorsze od DR. Trochę jak Ernie Ball'e. Niklowe rzecz jasna. Stalówek nie miałem.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 02-10-2012

(02-10-2012, 03:31 PM)FleaStyle napisał(a): A co powiecie o strunach GHS? Czytałem ze gra(grał?) na nich Flea .

Nowe - zajebiste, dźwięczne, równo brzmiące całym pasmem. Ale zdychają raz dwa, niestety - u mnie po jednej probie dłuższej.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 02-10-2012

Groza - to żeś nie pocieszył. Liczyłem na ichny set 115 do czwórki przy użyciu w studiu...