basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - winiar123 - 02-22-2012

Dzięki za odpowiedzi panowie, zamówiłem EB (45-100), bo wszyscy je polecają a kosztują tyle samo co Chromesy. Moje pierwsze flaty, ciekawe jak się będą sprawować Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-22-2012

pierwsze 2 tygodnie najgrubsza struna będzie bardziej kapciowa od reszty.. potem się wyrówna Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zloty - 02-22-2012

mogę gdzieś kupić pojedynczą strunę ? potrzebuje stalówki G, najlepiej 40.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 02-22-2012

u paki? pakulski.info/struny


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zloty - 02-22-2012

Dzięki, zaraz się kontaktuje Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - iron52 - 02-22-2012

Właśnie założyłem D`A ProSteels które kupiłem u Paki i jestem pod wrażeniem. Brzmienie mi odpowiada i chyba przy nich na długo zostanę, no chyba ,ze R.Cocco mnie urzekną bardziej Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Poisoned - 02-23-2012

(02-22-2012, 09:16 PM)iron52 napisał(a): Właśnie założyłem D`A ProSteels które kupiłem u Paki i jestem pod wrażeniem. Brzmienie mi odpowiada i chyba przy nich na długo zostanę, no chyba ,ze R.Cocco mnie urzekną bardziej Smile

Mi też brzmieniowo bardzo odpowiadały ProSteels'y. Niestety z żywotnością było raczej kiepsko, u mnie padały dość szybko.
Ja się przesiadłem się na Dean Markley Blue Steel - charakter brzmienia podobny, a żywotność o niebo większa. Cena niestety też...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-23-2012

chodzi mi po głowie, żeby zamówić cieńsze o działkę rotosy, ale w sumie 65-130 są dość mięciutkie...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 02-23-2012

(02-23-2012, 11:03 AM)Burning napisał(a): chodzi mi po głowie, żeby zamówić cieńsze o działkę rotosy, ale w sumie 65-130 są dość mięciutkie...

no, przy stroju do E zachowuja sie jak guma od gaci;d


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bartozzi - 02-23-2012

W kwestii strun Aurora:
(12-21-2011, 07:42 AM)Berec napisał(a): Z tego co widzę, to jedyne co było powiedziane, to że są dostępne. Nie widzę jakiejkolwiek opinii o nich. No chyba że się mylę.
Gram na moim Stingray'u 5 na Aurorach 45-125, a na preclu '78 mam 45-105. Jest miód, są ciemniejsze, niż takie bez owijki (naturalne), ale super długo się trzymają. Mają świetny "motor" w dolnym środku i czytelny dół. Do krzykliwych jazzbasów nie polecam - zabiorą im charakter. Do zmasowanych, "punktowych" basów - miazga. Jeszcze nie miałem niezadowolonego klienta - poza tym zawsze zaznaczam, że każdy instrument lubi jedne struny a drugich nie, trzeba sprawdzić własnoręcznie.

Tak więc zapraszam Smile

[Obrazek: aurora_bass_30-125_multicolour.jpg]

(12-20-2011, 01:47 PM)Berec napisał(a): Nie pamiętam czy coś było mówione o Aurorach. Miał ktoś z nimi kontakt?
Gdzieś przeczytałem, że mają jasne brzmienie, ale ciekawe jak jest z ich sztywnością.
A może ktoś je porównywał z DRami neonami?

Bartozzi, Ty na pewno grałeś/grasz na aurorach, może mógłbyś coś napisać.

W kwestii porównania z neonami - dla mnei aurory wygrywają. zagrałem na jednych i drugich na targach NAMM rok temu, na Neonach dla mnie nie da się grać. Są kompletnie zamulone w stosunku do Aurorek. To z resztą nie tylko moja opinia.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 02-23-2012

No to chyba będziesz miał niedługo klienta bartozzi, bo z tego co słyszę na yt i z opinii bassmanów aurora zabija na SR-e Big Grin To będą moje następne sznurki Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bobcuch - 02-23-2012

Grał ktoś może na Spectorach? Są dostępne u Maczosa i zastanawiam się nad kupnem, cenowo jak EB czy Fodera.
Miał ktoś styczność z tymi sznurkami?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - iron52 - 02-23-2012

(02-23-2012, 06:06 AM)Poisoned napisał(a):
(02-22-2012, 09:16 PM)iron52 napisał(a): Właśnie założyłem D`A ProSteels które kupiłem u Paki i jestem pod wrażeniem. Brzmienie mi odpowiada i chyba przy nich na długo zostanę, no chyba ,ze R.Cocco mnie urzekną bardziej Smile

Mi też brzmieniowo bardzo odpowiadały ProSteels'y. Niestety z żywotnością było raczej kiepsko, u mnie padały dość szybko.
Ja się przesiadłem się na Dean Markley Blue Steel - charakter brzmienia podobny, a żywotność o niebo większa. Cena niestety też...


Dobrze wiedzieć na przyszłość Smile Lubie eksperymenty więc jak znajdę komplet do 6tki to kupię Smile




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - FleaStyle - 03-03-2012

Jakie struny oprócz tych sygnowanych Flea , dadzą mi podobny sound? Zwykłe GHS , czy może macie jakies inne typy?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 03-03-2012

Pany metale... strój do c# (tercja w dół) plus dtuner dropujący do h... Jakieś pomysły? H pewnie ok 120 (nagrywałem drop d na 125 i było git), ale reszta?

Bas 4 struny, tercja w dół na h czyli g# to nie dla mnie.