basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 03-08-2012

Ken Smitchy trzymają sie przyzwoicie. Sa droższe, ale sensowne


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Jakuben - 03-08-2012

Miałem dwupak D'Addario EXL165TP. Jak dla mnie struny brzmiały troche głucho i bardzo szybko straciły brzmienie. Tak jakbym kupił warwicki red za 30 zł. Przed tym zakupem miałem struny tej firmy może jakieś 2 lata temu, ale wtedy nie było z nim takich problemów na starcie. Dla mnie teraz coś z nimi było nie tak.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 03-08-2012

mam takie samo wrazenie jak jakuben


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Poisoned - 03-08-2012

(03-08-2012, 05:21 PM)Jakuben napisał(a): Miałem dwupak D'Addario EXL165TP. Jak dla mnie struny brzmiały troche głucho i bardzo szybko straciły brzmienie. Tak jakbym kupił warwicki red za 30 zł. Przed tym zakupem miałem struny tej firmy może jakieś 2 lata temu, ale wtedy nie było z nim takich problemów na starcie. Dla mnie teraz coś z nimi było nie tak.

Coś w tym jest, co piszesz. Mam podobne odczucia - jakieś 10 lat temu te struny były zajebiste i długo trzymały brzmienie, a w ostatnim czasie komplet potrafił padać już po 1 czy 2 próbach.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bunialski - 03-08-2012

Padające struny po dwóch próbach to u mnie absolutny standard na wszystkich stalówkach.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 03-08-2012

Dobra - uczepiłem się tych KS, ale są naprawdę si. Po trzech miesiącach grania (czy nawet czterech) czuć, że nie dzisiejsze, ale naprawdę dają radę. Jak na stalówki są w miarę ciemne, ale z pewnością dają radę. I w końcu struna H mi się na nich odzywa (145 w stroju do niskiego G).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - amigo - 03-11-2012

ja roundy tylko Fodery. !!.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 03-11-2012

(03-11-2012, 10:01 AM)amigo napisał(a): ja roundy tylko Fodery. !!.

Jak bogaty to szaleje... Wink Big Grin



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - amigo - 03-11-2012

(03-11-2012, 11:23 AM)SUVV napisał(a):
(03-11-2012, 10:01 AM)amigo napisał(a): ja roundy tylko Fodery. !!.

Jak bogaty to szaleje... Wink Big Grin

a skąd wiesz, że we wczorajszym losowaniu trafiłem dwie trójki?Smile

tyy no Fodery nie są takie drogie.

Ja kupuję tutej.

a co rotosoundy tańsze? chytry


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bisq - 03-11-2012

(03-11-2012, 11:30 AM)amigo napisał(a): a co rotosoundy tańsze? chytry

Nie wiem, po ile są w Firmie Muzycznej, ale na Taniestruny.pl Fodery 45-105 są po 107 z groszami. Rotosy tego samego rozmiaru są po 70, więc różnica jak dla mnie jednak spora.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - amigo - 03-11-2012

(03-11-2012, 11:50 AM)Bisq napisał(a):
(03-11-2012, 11:30 AM)amigo napisał(a): a co rotosoundy tańsze? chytry

Nie wiem, po ile są w Firmie Muzycznej, ale na Taniestruny.pl Fodery 45-105 są po 107 z groszami. Rotosy tego samego rozmiaru są po 70, więc różnica jak dla mnie jednak spora.

hmmm no to przepraszam. zależy jeszcze jak kto często zmienia struny. Kiedyś na sesję do studia brałem 5, 6 kompletów. Teraz nawet nowych z opakowania nie wyjąłem. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dorosnąć Smile
zależy kto co lubi. Jeden woli dzyń dzyń a drugi bum bum. Kiedyś wolałem dzyń a teraz bum Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 03-11-2012

Ja lubię dzyń bum Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 03-11-2012

Struny do 100zł rozmiar 40-95 jakie polecicie? D'Addario za 89zł po 6 dniach są do wyrzucenia a za tą cenę mam 3 komplety czerwonych warwicków. D'Addario i Warwicki zawsze mi strasznie progi i podstrunnice niszczą. Znajdą się jakieś "bezpieczniejsze"? Może to wina dociskania strun hmm


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 03-11-2012

EB


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mSz - 03-11-2012

Wlasnie dostalem maila od brata ze zerwal strune G w moich prawie ze nowych flatach od La Belli. W sumie to grane moze z kilka godzin byly.
Jak to jest qrwa mozliwe prze normalnym ataku?!!
Nawet przy mocnym ataku po strunach za taka kase spodziewalbym sie czegos wiecej.