basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 03-11-2012

(03-11-2012, 03:05 PM)Mateusz napisał(a): EB

Zgadzam sie, bardzo uniwersalne i niedrogie przy tym struny.
Choc ja bym wybral raczej 45-100 niz 40-95, ale co kto lubi Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 03-11-2012

(03-11-2012, 03:21 PM)mSz napisał(a): Wlasnie dostalem maila od brata ze zerwal strune G w moich prawie ze nowych flatach od La Belli. W sumie to grane moze z kilka godzin byly.
Jak to jest qrwa mozliwe prze normalnym ataku?!!
Nawet przy mocnym ataku po strunach za taka kase spodziewalbym sie czegos wiecej.
Nie wiem jak Twój brat to zrobił.
Swoje mam dwa lata. Często zdejmowane i zakładane. Nie gram lekko, do tego sporo kostkuję (zdecydowanie NIELEKKO), czasem walnę po strunach naprawdę mocno, zwłaszcza jak bawię się w slap. Nie wiem jak on to zrobił że zerwał strunę, mnie się to w głowie nie mieści Tongue




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 03-11-2012

(03-11-2012, 03:39 PM)low napisał(a):
(03-11-2012, 03:05 PM)Mateusz napisał(a): EB

Zgadzam sie, bardzo uniwersalne i niedrogie przy tym struny.
Choc ja bym wybral raczej 45-100 niz 40-95, ale co kto lubi Wink

Nie chce mi się zmieniać krzywizny gryfu dlatego 95. Poza tym są bardzo wygodne. Co do EB to już Mateusz mi kiedyś mówił o nich ale zastanawiam sie czy jakieś jeszcze struny są godne uwagi.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mSz - 03-11-2012

(03-11-2012, 03:53 PM)mazdah napisał(a):
(03-11-2012, 03:21 PM)mSz napisał(a): Wlasnie dostalem maila od brata ze zerwal strune G w moich prawie ze nowych flatach od La Belli. W sumie to grane moze z kilka godzin byly.
Jak to jest qrwa mozliwe prze normalnym ataku?!!
Nawet przy mocnym ataku po strunach za taka kase spodziewalbym sie czegos wiecej.
Nie wiem jak Twój brat to zrobił.
Swoje mam dwa lata. Często zdejmowane i zakładane. Nie gram lekko, do tego sporo kostkuję (zdecydowanie NIELEKKO), czasem walnę po strunach naprawdę mocno, zwłaszcza jak bawię się w slap. Nie wiem jak on to zrobił że zerwał strunę, mnie się to w głowie nie mieści Tongue

Moze jakis trefny set mi sie trafil. Myslalem ze bede mial je na lata.Undecided


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - 3cina - 03-11-2012

(03-11-2012, 03:39 PM)low napisał(a):
(03-11-2012, 03:05 PM)Mateusz napisał(a): EB

Zgadzam sie, bardzo uniwersalne i niedrogie przy tym struny.
Choc ja bym wybral raczej 45-100 niz 40-95, ale co kto lubi Wink

EB 40-95 polecam.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 03-11-2012

Miałem - trwałe, ale do stroju E. Trochę zbyt luźne, niekoniecznie wytrzymała struna G (pękła mi w dwóch zestawach przy popingu, czy jak to się nazywa podrywanie strun), ale poza tym - bardzo fajne sznurki.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 03-12-2012

polecicie jakieś dobre stal-sznury do stroju G-C-F-A#-D# do 34" piątki?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 03-12-2012

Wg. mnie na 34" te będą sensowne bardzo.

http://www.drstrings.com/catalog/ddt-bass-strings

Oczywiście najgrubszy set 55-75-95-115-135

Z tego co mówią, to są stalówki.

Podobno Galli Strings są 140stki... ale nie wiem, nie używałem i nie słuchałem także nie mogę polecić bądź nie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 03-12-2012

(03-11-2012, 12:01 PM)amigo napisał(a): hmmm no to przepraszam. zależy jeszcze jak kto często zmienia struny. Kiedyś na sesję do studia brałem 5, 6 kompletów. Teraz nawet nowych z opakowania nie wyjąłem. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dorosnąć Smile
zależy kto co lubi. Jeden woli dzyń dzyń a drugi bum bum. Kiedyś wolałem dzyń a teraz bum Smile
a najbardziej zalezy co siedzi w miksie
na Jazzie mam roundy roto i w studio zmieniałem co 4 godziny, bo miała byc rzeź
na preclu mam flaty i pewnie te kupione w zeszłym roku zostana nagrane na EP w maju Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 03-12-2012

andrzejoff mial je na 34calach i DDT mu pekly;(


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 03-12-2012

:///

No to ja już pomysłu nie mam, bo 130 do niskiego G w 34" to naprawdę nie wiem czy się sprawdzą.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - amigo - 03-12-2012

(03-12-2012, 12:36 PM)Burning napisał(a):
(03-11-2012, 12:01 PM)amigo napisał(a): hmmm no to przepraszam. zależy jeszcze jak kto często zmienia struny. Kiedyś na sesję do studia brałem 5, 6 kompletów. Teraz nawet nowych z opakowania nie wyjąłem. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dorosnąć Smile
zależy kto co lubi. Jeden woli dzyń dzyń a drugi bum bum. Kiedyś wolałem dzyń a teraz bum Smile
a najbardziej zalezy co siedzi w miksie
na Jazzie mam roundy roto i w studio zmieniałem co 4 godziny, bo miała byc rzeź
na preclu mam flaty i pewnie te kupione w zeszłym roku zostana nagrane na EP w maju Big Grin

dziś doszły do mnie Thomastiki Smile wiesz tak naprawde jak już we wtorek wygram w tego totka, to kupie sobie drugie starego precla i założę mu roundy żeby mieć dzyń dzyń. I będę grał na dwie łapy, jedną dzyń a drugą bum Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 03-12-2012

(03-12-2012, 02:12 PM)low napisał(a): :///

No to ja już pomysłu nie mam, bo 130 do niskiego G w 34" to naprawdę nie wiem czy się sprawdzą.

Nie sprawdzą się. Galli to dobra opcja, ja używam w Drop A, ale zapasu jeszcze jest, w G dadzą radę. Tylko te struny są dość długie, mi na kołek oprócz całej owijki wchodzi jeszcze część właściwa struny (też mam 34") :x


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - DEFENCE - 03-18-2012

który dropped A masz, AEAD?

jest sens strojenia się ADAD?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 03-19-2012

(03-18-2012, 01:50 PM)DEFENCE napisał(a): który dropped A masz, AEAD?

jest sens strojenia się ADAD?

AEAD. Zanim obniżyliśmy strój graliśmy w drop C, przy czym ja się stroiłem CGCG. Dziwne to trochę, kilka rzeczy łatwiej złapać. Jeśli Ci wygodniej będzie w ADAD, dlaczego masz się tak nie stroić, to przecież dlatego się zmienia strój, nie? Wink