basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 04-07-2012

(04-07-2012, 01:08 PM)FleaStyle napisał(a): No to jednak zaoszczędze troche grosza na te druty : bassworld.pl/bassworld/ghs-flea-signature-m3045f-p-132.html?osCsid=805e07ca12cc637f84af9823c5c33088
Ktos cos o nich moze powiedzieć ?

kup po prostu ernie balle, to ze maja flea w nazwie nic nie znaczy


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stasiu - 04-07-2012

(04-07-2012, 01:14 PM)Bolem napisał(a):
(04-07-2012, 01:08 PM)FleaStyle napisał(a): No to jednak zaoszczędze troche grosza na te druty : bassworld.pl/bassworld/ghs-flea-signature-m3045f-p-132.html?osCsid=805e07ca12cc637f84af9823c5c33088
Ktos cos o nich moze powiedzieć ?

kup po prostu ernie balle, to ze maja flea w nazwie nic nie znaczy

+1. jak dla mnie Ernie Balle nie mają konkurencji w tym przedziale cenowymWink


Cytat:Znakomite struny Bass Boomers sygnowane nazwiskiem Flea
:facepalm::facepalm::facepalm:


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 04-07-2012

(04-07-2012, 02:44 PM)Stanislav. napisał(a):
(04-07-2012, 01:14 PM)Bolem napisał(a): kup po prostu ernie balle, to ze maja flea w nazwie nic nie znaczy

+1. jak dla mnie Ernie Balle nie mają konkurencji w tym przedziale cenowymWink

To nie do końca tak. Dunlop też robi bardzo udane sznurki w tym przedziale cenowym. Grałem trochę na EB, dlatego mam skalę porównawczą. Mogę mieć jedne i drugie w podobnej kwocie, jednak skłaniam się bardziej ku Dunlopowi, bo moim zdaniem grają bliżej DR, niż takie EB (przy okazji zaznaczę, że wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat nikli tychże firm). Aczkolwiek jedne i drugie grają wporzo Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 04-07-2012

W każdym razie, jestem przekonany że te Flea Bass Boomers to jedynie chwyt marketingowy.

Normalne BB od GHSa brzmią ekstra na początku, ale kapcieją bardzo szybko i jest już słabo z nimi później, nawet bardzo - miałem dwa razy na Flame.

Dunlopy są mniej popularne niż Erni Piłki, ja porównania nie mam, ale niklowe Slinky to moje ulubione roundy. Chcesz slapować to wybierz sobie secik 45-100, nie będziesz żałować Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 04-07-2012

Podałem tutaj EB jako popularne struny w tym przedziale cenowym. Wydaje mi się, że zagrają lepiej od "super flea funky strings by flea".

Nie porównuję z dunlopami drami itd, bo to gusta. Ja gram obecnie na EB, pewnie spróbuję DR Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stasiu - 04-07-2012

(04-07-2012, 03:22 PM)OMSON napisał(a):
(04-07-2012, 02:44 PM)Stanislav. napisał(a):
(04-07-2012, 01:14 PM)Bolem napisał(a): kup po prostu ernie balle, to ze maja flea w nazwie nic nie znaczy

+1. jak dla mnie Ernie Balle nie mają konkurencji w tym przedziale cenowymWink

To nie do końca tak. Dunlop też robi bardzo udane sznurki w tym przedziale cenowym. Grałem trochę na EB, dlatego mam skalę porównawczą. Mogę mieć jedne i drugie w podobnej kwocie, jednak skłaniam się bardziej ku Dunlopowi, bo moim zdaniem grają bliżej DR, niż takie EB (przy okazji zaznaczę, że wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat nikli tychże firm). Aczkolwiek jedne i drugie grają wporzo Emotka_2755


dla tego napisałem 'jak dla mnie'Emotka_2755



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 04-07-2012

a to musze dunlopow sprobowac...

mialem tylko gitarowe zakka wylda i byly calkiem ok choc bez szalu


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - obserwacja - 04-07-2012

Zainteresowały mnie trochę poważniej w ramach odmiany Deany Markleye Nikle lub Roundcore i te D`addario prosteels. Macie jakieś doświadczenia z nimi. Raczej już potrafię zapanować nad specyfikom strun. Chodzi mi głównie o ich żywotność.
A może macie coś lepszego w przedziale cenowym 60-90. Podziękuję z góry za EBS.
Ps. raczej stanie na Ernie Ballach ale te już miałem - poza stalówkami


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stasiu - 04-08-2012

kiedyś kupowałem tylko D'addario, ale przesiadłem się na Ernie Balle, bo trafiały się kiepskie komplety, a jeżeli nawet trafił się dobry, to nie wytrzymywał dłużej niż 2 koncerty ;/ Deany Markleye miałem, ale tylko stalowe.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 04-08-2012

omson, wydalem kupe kasy na dunlopy, jak beda do dupy to masz wpierdol!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - FleaStyle - 04-09-2012

EB sa sztywne czy raczej luźne?? Z tego co znalazłem wczesniej w tym temacie są podobno luźne , ale może cos sie zmieniło?(Chodzi o nikle)


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - depravedsouls - 04-09-2012

dunlopy lemmy signature widzieli? ciekawe kiedy i po ile beda u nas.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 04-09-2012

(04-09-2012, 07:11 PM)FleaStyle napisał(a): EB sa sztywne czy raczej luźne?? Z tego co znalazłem wczesniej w tym temacie są podobno luźne , ale może cos sie zmieniło?(Chodzi o nikle)

srednio. 105 do D troche za luźne, ale spoko


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 04-09-2012

Mnie od jakiegoś czasu ciekawią te stalowe EB. Ciekawe jak u nich z żywotnością.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 04-09-2012

Całkiem znośnie. Po 10 godzinach grania miały sporo z początkowego dzwonu, ale czuć już było ubytki w dolnym paśmie.
Jednak nie miałem ich od trzech lat w basie, więc nie wiem. Po dwóch latach przestały stroić dwie ze strun Wink.